Rasmus Antoniusson Osdal

Is your surname Osdal?

Connect to 229 Osdal profiles on Geni

Rasmus Antoniusson Osdal's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Rasmus Antoniusson Osdal

Also Known As: "Rasmus Antoniusson Osdal"
Birthdate:
Death: 1733 (69-70)
Osdal Br. 3, Volda, Møre Og Romsdal, Norge (Norway)
Place of Burial: Volda Prestegj., Møre Og Romsdal, Norge
Immediate Family:

Son of Antonius and NN Hustru Antonius
Husband of Brite Ottarsdotter Osdal
Father of Ottar Rasmusson Osdal; Klemmet Rasmusson Osdal; Anne Rasmusdotter Osdal; Antonius Rasmusson Osdal; Ingeborg Rasmusdotter Osdal and 3 others
Brother of Steffen Antoniussson Raudemel

Managed by: Erin Ishimoticha
Last Updated:

About Rasmus Antoniusson Osdal

RASMUS ANTONIUSSEN OSDAL

SKIFTE Etter RASMUS ANTONIUSSEN OSDAL Og Hustru BRITE OTTESDOTTER Åpnet 18. Mai 1733: Arvinger Nevnt I Skiftet: Etterlater Seg Barn:

Otter Rasmusson Osdal, Sønn. Gift 25 År Antonius Rasmusson Osdal 23 År, Sønn. Klemmet Rasmusson Osdal, Sønn 8 År Niels Rasmusson Osdal, Sønn 5 År Stephen Rasmusson Osdal, Sønn 2 År Anna Rasmusdotter Osdal, Datter 20 År Lisabeth Rasmusdotter Osdal, Datter 13 År Ingeborg Rasmusdotter Osdal, Datter 11 År

Kildeinformasjon: Møre og Romsdal fylke, Sunnmøre sorenskriveri, Skifteprotokoll 3A 11 , 1732-1735, oppb: Statsarkivet i Trondheim. Merknader: Fol. 1-276. Nytt register. Permanent sidelenke: http://arkivverket.no/URN:sk_read/24552/103/ Permanent bildelenke: http://www.arkivverket.no/URN:NBN:no-a1450-sk20090126620103.jpg

  • **********************

I bygdeboka for Volda står det at broren Steffen Antoniussen Raudemel, var verge for barna til Rasmus. Dette kan ikke være riktig, ettersom Steffen Antoniussen døde allerede i 1712. Det var Rasmus Osdal som var verge for sønnen til Steffen Antoniussen Raudemel i 1712. I og med at Steffen Antoniussen Raudemel skal være født på Sunnmøre, er det vel trolig at Rasmus Antoniussen også var det.

Rasmus Antoniussen Ousdal hadde tilgode i et skifte på Lyngvoll i Hornindal i 1713: https://media.digitalarkivet.no/view/24221/173

view all 12

Rasmus Antoniusson Osdal's Timeline

1663
1663
1707
1707
Osdal Br. 3, Volda, Møre Og Romsdal, Norge (Norway)
1710
1710
1713
1713
Osdal, Volda, Møre og Romsdal, Norway
1720
1720
1722
1722
Osdal, Volda, Møre Og Romsdal, Norge (Norway)
1725
1725
Osdal, Volda, Møre og Romsdal, Norway
1728
1728
1731
1731
1733
1733
Age 70
Osdal Br. 3, Volda, Møre Og Romsdal, Norge (Norway)