Rasmus Vigleikson Romestrand

Is your surname Romestrand?

Research the Romestrand family

Rasmus Vigleikson Romestrand's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Rasmus Vigleikson Romestrand

Also Known As: "Vigleiksen", "Vigleiksson", "Rasmus Vigleikson Romestrand", "Rasumus Vigleikson"
Birthdate:
Death: circa 1632 (42-60)
Immediate Family:

Son of Vigleik Jonson Romestrand
Father of Synneve Rasmusdotter Romestrand
Brother of Jon Vigleikson Barstad

Managed by: Reidun Merete Kristiansdtr. Dimmen
Last Updated:

About Rasmus Vigleikson Romestrand

http://www.palgjerde.net/p6133.htm

(Hovedperson) Sitat: Sitat fra Vartdalssoga.1 Romestrand, Nilsgarden, br.nr. 1 Skyld føre 1838: 1 våg 18 mrk. 1838: 2 dalar 3 ort 22 sk. 1890: 3,60 mrk. Vigleik Jonson Romestrand er nemnd 1582. Han var med og vitna at Pål Torsteinson på Hovlid og Ola Arneson på Teige selde 1/2 mellag jord i Nøre Vartdal til Peder Jonson som budde der. Knut bruka garden 1603-10. Då han døydde, er enkja hans nemnd på bruket. Deretter ein Ola i kort tid. Rasmus Vigleikson var brukar 1612-30. Truleg var han son til Vigleik Jonson. Han betalte 3 rd. i kontribusjonsskatt 1629. I ekteskapet sitt hadde han ein dotter, Synnøve, som vart gift med enkjemann Ola Steinarson Hovdenakk. Dei hadde ein son, Lars Olson Nøre Bjørkedal, som døydde 1737. Gravsteinen hans fann dei 1 aln nede i jorda på Volda kyrkjegard. I Bjørkedal Kalendariet står om han: "Gud give ham en glædelig og ærefuld opstandelse på dommedag at samles med sine fædre". Rasmus Vigleikson hadde dessutan døtrene Anne og Gjertrud. I 1633 var enkja hans på garden.

view all

Rasmus Vigleikson Romestrand's Timeline

1580
1580
1632
1632
Age 52
????
1.Romestrand, Vartdal, Ørsta, Møre og Romsdal, Norway