Simo Yrjönpoika Muurilainen

Is your surname Muurilainen?

Research the Muurilainen family

Simo Yrjönpoika Muurilainen's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Simo Yrjönpoika Muurilainen

Swedish: Simon Jöransson Muurilainen
Also Known As: "Muurinen", "Murilain"
Birthdate:
Death: April 1745 (64-73)
Lipola, Kivennapa, Finland
Immediate Family:

Husband of Maria Heikintytär
Father of Yrjö Simonpoika Muurilainen; Reko Simonpoika Muurilainen and Heikki Simonpoika Muurilainen

Managed by: Private User
Last Updated:

About Simo Yrjönpoika Muurilainen

Simo perheineen on merkitty Kivennavan vanhimmassa rippikirjassa Terijoelle, mutta heidän sanotaan asuvan Lipolassa Rampasilla (”bor i Lipola å Rambais”). Simo kuoli keväällä 1745 (hautauspäivä 12.4.1745). Kuolinpaikaksi on merkitty Lipola ja iäksi 69 vuotta, mikä tarkoittaisi hänen syntyneen vuoden 1676 vaiheilla.

Lähteitä