Sjøfar Rolfsson Rosensverd, på Bø

Is your surname Rosensverd?

Research the Rosensverd family

Sjøfar Rolfsson Rosensverd, på Bø's Geni Profile

Records for Sjøfar Rosensverd

12,914 Records

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Share

Sjøfar Rolfsson Rosensverd, på Bø

Also Known As: "Rolfuersson Hartgenger"
Birthdate:
Birthplace: Skjeberg, Bø, Østfold, Norway
Death: Died in Norway
Immediate Family:

Son of Rolfuer Gydridsson Gydridsson til Bø and Gyrid Guttormsdatter Vik
Husband of Valgerd Gudbrandsdatter Rosensverd
Father of Rolf Sjøfarsson Sjøfarsson; Sigurd Sjøfarsson Rosensverd til Østby, Rosensverd and Rolf Sjøfarsson Sjøfarsson

Managed by: Lise Gimming Sønderland
Last Updated:

About Sjøfar Rolfsson Rosensverd, på Bø

Bonde på Bø i Skjeberg.Born: Cir 1340

Died: After 1370

General Notes:

Flyttet ca. 1370 til Østby, Skjeberg. Uforsket i Østby, Skjeberg.

Sjøfar regnes som Rosensverdenes stamfar. Han synes å ha bodd på Østby fra ca. 1370 og har fått en part i gården ved makeskifte med Borgen. Hans far er sannsynligvis på Bø.

Rosenverdene hadde en rekke eiendommer i det sydlige Østfold. Foruten Østby, Skjeberg, hvor vi altså treffer Sjøfar i 1370, eide de helt eller delvis Bø, Slang, Vik, Kykle og Torgrimsby i Skjeberg, men det var også noen parter med geistlig gods i disse gårder. Eller kan Langenes og Lislerud i Eidsberg ha vært i slektens eie i denne tid. De eide heller ikke lite gods i andre bygder.

Also, from Hansen, Bent Billing and Vidar Billing Hansen, "Rosensverdslektens Forfedre," Oslo, 1990, p. 85:

"ROSENSVERDSLEKTEN var en norsk adelsslekt med hovedutbredelse i Ostfold og kjennetegnet av det sjeldne navnet Sjofar. Sjofar Rolfsen (1340-....) Bonde pa Ostby i Skjeberg."

(The Rosensverd family were Norwegian nobility principally found in Ostfold and distinguished by the unusual name of Sjofar. Sjofar Rolfsen (1340-....) farmer at Ostby in Skjeberg.)

Events:

1. Occupation. Farmer.


Bonde på Bø i Skjeberg.Born: Cir 1340

Died: After 1370

General Notes:

Flyttet ca. 1370 til Østby, Skjeberg. Uforsket i Østby, Skjeberg.

Sjøfar regnes som Rosensverdenes stamfar. Han synes å ha bodd på Østby fra ca. 1370 og har fått en part i gården ved makeskifte med Borgen. Hans far er sannsynligvis på Bø.

Rosenverdene hadde en rekke eiendommer i det sydlige Østfold. Foruten Østby, Skjeberg, hvor vi altså treffer Sjøfar i 1370, eide de helt eller delvis Bø, Slang, Vik, Kykle og Torgrimsby i Skjeberg, men det var også noen parter med geistlig gods i disse gårder. Eller kan Langenes og Lislerud i Eidsberg ha vært i slektens eie i denne tid. De eide heller ikke lite gods i andre bygder.

Also, from Hansen, Bent Billing and Vidar Billing Hansen, "Rosensverdslektens Forfedre," Oslo, 1990, p. 85:

"ROSENSVERDSLEKTEN var en norsk adelsslekt med hovedutbredelse i Ostfold og kjennetegnet av det sjeldne navnet Sjofar. Sjofar Rolfsen (1340-....) Bonde pa Ostby i Skjeberg."

(The Rosensverd family were Norwegian nobility principally found in Ostfold and distinguished by the unusual name of Sjofar. Sjofar Rolfsen (1340-....) farmer at Ostby in Skjeberg.)

Events:

1. Occupation. Farmer.

view all

Sjøfar Rolfsson Rosensverd, på Bø's Timeline

1340
1340
Skjeberg, Bø, Østfold, Norway
1370
1370
Age 30
Skjeberg, Østfold, Norge
1380
1380
Age 40
Norway
1390
1390
Age 40
Skjeberg, Østfold, Norway
????