Is your surname Salmus?

Research the Salmus family

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Talvi Salmus

Birthdate:
Birthplace: Tallinn, Harju County, Estonia
Death: June 2014 (63)
Immediate Family:

Daughter of Rein Salmus and Hulda Salmus
Ex-wife of Private User
Mother of Brita Maripuu

Occupation: kultuuritöötaja, lasteaia muusikaõpetaja, Piibliõpetaja
Managed by: Brita Maripuu
Last Updated:
view all

Immediate Family

About Talvi Salmus

In memoriam Talvi Salmus
«Aga minu õnn on, et ma olen Jumalale ligi!» (Ps 73:28)
Eesti Lastemisjon teatab kurbusega ühe oma asutajaliikme ja kauaaegse andeka lastetöötegija Talvi Salmuse lahkumisest taevakoju.
Talvi sündis 1950. a Tallinnas. Juba väiksena meeldis talle väga laulda ja tantsida. Elukutse valikuga jätkas ta oma talentide arendamist õppides kultuurharidust ja koorijuhtimist. Talvi abiellus 1973 ja 1976 sündis perre tütar Brita.
Tabasalus, kus Talvi elas, oli ta väga aktiivne, korraldades üritusi klubis ja lasteaias, juhendades lauluringe, ansambleid, tantsugruppi ja koori. Aastaid oli ta Tabasalu lasteaia muusikaala juhataja ja kunstnik. Üritustele kuulutusi tehes tuli esile ka tema kunstianne.
1987 lasi Talvi ennast ja oma tütart ristida Tallinna Toomkirikus.
Rannamõisa koguduse õpetaja Karl Reinaru nägi Talvi talente ja soovis, et temast saaks vaimulik juht. Tema soovitusel pääses Talvi Ryttylässe Kansanlähetysopisto piiblikooli. Õpitud teadmisi ja oma andeid kasutas ta innukalt, kogudes enda ümber lapsi, noori, täiskasvanuid ja eakaid ning neid vaimulikult õpetades. Kui 1995 registreeriti konfessioonidevaheline lasteorganisatsioon Eesti Lastemisjon, hakkas Talvi selles innukalt kaasa aitama kuulutades lastele evangeeliumi ja õpetades piiblitõdesid. Illustreerimiseks kasutas ta oma kunstiannet ja valmistas palju kauneid materjale, mida lastetundides kasutada. Nii tunti teda ka mujal Eestis. Ta aitas kaasa paljude oikumeeniliste lasteürituste korraldamisel ja tundis rõõmu koostööst erinevate kirikute vahel. Oma kauneid materjale jagas ta rõõmuga teiste töötegijatega. Samal ajal jätkas ta ühiskondlikult aktiivset elu Tabasalus juhatades noortekeskuse tööd ja osaledes mittetulundusühingu Uks Ellu töös.
Talvi oli väga innukas ja aktiivne evangeeliumikuulutaja. Ta oli julge ja otsekohene ega kartnud inimesi. Ta kartis vaid Jumalat. Temas olid ühendatud muusik-kunstnik-õpetaja-inspiraator-organisaator. Ühesõnaga, ta oli multikunstnik. Ta kasutas kõiki ande, mis Jumal temale oli andnud, sajaprotsendiliselt ning enamgi veel. Ta oli küünal, mis põles täisleegiga.
http://www.eestikirik.ee/in-memoriam-talvi-salmus/

view all

Talvi Salmus's Timeline

1950
December 20, 1950
Tallinn, Harju County, Estonia
1987
1987
Age 36
2014
June 2014
Age 63
????
Tallinna Ülikool