Toralde Gunnarsen Hvit

Is your surname Hvit til Gulsvik?

Research the Hvit til Gulsvik family

Toralde Gunnarsen Hvit's Geni Profile

Records for Toralde Hvit til Gulsvik

672 Records

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Share

Toralde Gunnarsen Hvit til Gulsvik (Hvit)

Also Known As: "Toralde von Kanitz", "Hvide"
Birthdate:
Birthplace: Gulsvik, Flå, Buskerud, Norge
Death: Died in Gulsvik, Flå, Buskerud, Norway
Immediate Family:

Son of Gunnar Hjarandsen Hvite and NN Einridesdtr Einridesdatter Hvite
Husband of Torunn Håkonsdatter; NN Torgeirsdatter; Ingeborg Gunnarsdatter Kane and NN Kone til Toralde Hvit til Gulsvik
Father of Halvard Thoraldsson Hvite på Gulsvik; N. N. Toraldsdatter Hvite-Kane; Orm Toraldesson,Kane Bellagård; Torald 1 Toraldsson Kane på Berg; Salomon Toraldeson and 1 other
Brother of Eindride Gunnarsson Hvit

Occupation: mentioned on 1258 document
Managed by: Ingeborg Bjordal
Last Updated:

About Toralde Gunnarsen Hvit

Dødsår Spriker Fra 1250 - 1290.

Toralde Gunnarsen

Consanguinity: 0.02%

Parents

  • Gunnar Kongsfrende Hjarrandesson ca 1190
  • NN Eindridesdatter ca 1200

Marriages and children

Married to NN Torgeirsdatter ca 1210, with

  • NN Toraldesdatter ca 1238
  • Gunnar Toraldesson ca 1250
  • Hallvard Toraldesson ca 1250
  • NN Toraldesdatter ca 1250
  • Helge ca 1260

Siblings

  • Toralde Gunnarsson Hvit
  • Eindride Gunnarsson Hvit ca 1230-/1308

Sources:

  • person: Gjallarhorn no 2 1988 s 66: Byggland-slekten, av Finn Wang
  • Tønsber Blad 6/11-1982, Over fjell og gj dal, av Finn Wang
  • Anders og Mimi Eugenie Fadum 1986 av Reidar L D Brekke s 47
  • birth: Tønsber Blad 9/3-1983, Over fjell og gj dal, av Finn Wang
  • family: Tønsber Blad 6/11-1982, 18/11-1982, 9/3-1983 og 15/3-1983, Over fjell og gj dal, av Finn Wang
  • Gjallarhorn no 2 1988 s 66: Byggland-slekten, av Finn Wang

Hans plassering er usikker, hans kone er usikker


Noen kaller han Kane-Brandenburg.


http://dinslekt.no/www.php?bla_id=2221117&bredde=1332



Sikker på at dette er riktig far på Torald Toraldsson Kane på Berg?


Toralde Von Kanitz-Brandenburg

Birth: Cal 1200 in Brandenburg.Germany

Death: About 1250

Sex: M

Father:

Mother:

   
 Torun Håkonsdatter Tønsberg (Wife) b. 1225 in Norway  

Marriage: CAL 1244

Children:

a. Toralde Toraldesson Kane-Berg-Tønsberg b. Before 1245 in Berg.Elvedals-Sokn.Tønsberg.Norway

b. Orm Toraldesson Kane Bellagård-Bergen b. in Berg.Elvedals-Sokn.Tønsberg.Norway

c. Salomon Toraldesson Oslo-Trondheim b. in Berg.Elvedals-Sokn.Tønsberg.Norway

http://www.gencircles.com/users/khand/1/data/8302



            
view all 12

Toralde Gunnarsen Hvit's Timeline

1230
1230
Flå, Buskerud, Norge
1245
1245
Age 15
Berg Elvedals Sokn Norway
1260
1260
Age 30
Flå, Buskerud, Norway
1260
Age 30
Gulsvik, Flå, Buskerud, Norway
1289
1289
Age 30
Berg, Elvedals Sokn, Tønsberg
????
Oslo, Norway
????
????