Valpuri Paavontytär Viuhko, Lehto

Is your surname Viuhko, Lehto?

Research the Viuhko, Lehto family

Valpuri Paavontytär Viuhko, Lehto's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Valpuri Paavontytär Viuhko, Lehto

Swedish: Walborg Påhlsdotter Wiuhko
Also Known As: "Walborg Påhlsdotter Wiuchco"
Birthdate:
Death: circa June 08, 1758 (53-70)
Sortavala, Uusikirkko VI, Finland
Place of Burial: Uusikirkko VI, Finland
Immediate Family:

Wife of Martti Jaakonpoika Vilkanen
Mother of Aatami Martinpoika Vilkanen; Christer Mårtensson Wilkain and Jacob Mårtensson Wilkain

Managed by: Private User
Last Updated:

About Valpuri Paavontytär Viuhko, Lehto

Väestöluettelo 1754 s.482 http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=13233427

Uudenkirkon seurakunnan (Viipurin lääni) arkisto - Rippikirjat 1751-1752 (I Aa:1), jakso 84: Sordavala ; Kansallisarkisto: http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=6680289 / Viitattu 10.8.2020

Uudenkirkon seurakunnan (Viipurin lääni) arkisto - Rippikirjat 1753-1759 (I Aa:2), jakso 79: Sordavala; Wilckain, Teini, Påstgifvar; Kansallisarkisto: http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=6680449 / Viitattu 9.8.2020

Kuolema: Uudenkirkon seurakunnan (Viipurin lääni) arkisto - Syntyneiden ja kastettujen luettelot 1752-1764 (I C:2), jakso 128: Kuolleet 1758; Kansallisarkisto: http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=6669800 / Viitattu 9.8.2020

view all

Valpuri Paavontytär Viuhko, Lehto's Timeline

1696
1696
1720
1720
1722
1722
Sortavala, Uusikirkko Vl, Finland
1737
1737
Finland
1758
June 8, 1758
Age 62
Sortavala, Uusikirkko VI, Finland
June 8, 1758
Age 62
Uusikirkko VI, Finland