Vello Ilmoja

public profile

Is your surname Veltbach / Ilmoja?

Research the Veltbach / Ilmoja family

Vello Ilmoja's Geni Profile

Records for Vello Veltbach / Ilmoja

214 Records

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Share

Vello Veltbach / Ilmoja

Also Known As: "Weltbach"
Birthdate:
Birthplace: Vaimastvere
Immediate Family:

Son of Alexander Johannes Veltbach / Ilmoja and Marie Veltbach / Ilmoja
Husband of Aino Maia Ilmoja
Father of Madis Ilmoja and Kadri Land
Brother of <private> Veltbach / Ilmoja; Hugo Veltbach / Ilmoja; <private> Veltbach / Ilmoja and <private> Ilmoja

Managed by: Mait Land
Last Updated:
view all

Immediate Family

About Vello Ilmoja

Vello Ilmoja sündis 11.juulil 1930.a Vaimastvere vallas Tartumaal kooliõpetaja Aleksander Veltbach-Ilmoja ja tema abikaasa Marie pojana. Peres oli neli last. Vello õppis Kõola Algkoolis ja 1943-48 Tartus Hugo Treffneri Gümnaasiumis. 1948.a astus ta Tartu Ülikooli arstiteaduskonda, mille lõpetas arstina 1954.a.

Tööle suunati ta Valka. 1954-59 töötas Valga Haiglas terapeudina ja seejärel peaarstina olles ühtlasi ka Valga Punase Risti Seltsi ja Valga Arstide Teadusliku Seltsi esimees. 1962.a sai V.Ilmojast Tallinna Pelgulinna Haigla peaarst. Samal aastal abiellus ta kursusekaaslase Aino Maia Kivistikuga, kes töötas Tallinna Pelgulinna Haigla sünnitusmajas ja naistenõuandlas günekoloogina. Neil on kaks last: tütar Kadri (abielus Land) on hariduselt füüsik ja töötab Rootsi Raadios, poeg Madis lõpetas 1990.a TÜ arstiteaduskonna ja on Tallinna Pelgulinna Haigla nefroloogia osakonna juhataja.

Teeneline arst (1973) V.Ilmoja on I kategooria terapeut ja kõrgema kategooria tervishoiu organisaator. Ta on 32 teadusliku artikli autor ja teinud 5 ratsionaliseerimisettepanekut. Teda on autasustatud Lenini ja Punatähe ordeniga. 1990.-1993.a oli Ilmoja Eesti Vabariigi tervishoiuministri I asetäitja, pärast seda EV Sotsiaalministeeriumi osakonnajuhataja ning ministri nõunik. 1989-93 oli ta Tallinna Linna Volikogu liige. Alates aastast 1994 töötab ta jälle Tallinna Pelgulinna Haigla peaarstina. Ta on ka Sisehaiguste Arstide Seltsi ja Nefroloogide Seltsi liige ning kuulub ajakirja "Eesti Arst" toimetuskolleegiumisse. V.Ilmoja on Eesti Punase Risti II klassi ordeni kavaler ja Tallinna Linna Teenete medali omanik. Dr Vello Ilmoja on mainekas terapeut ja võimekas tervishoiujuht.

view all

Vello Ilmoja's Timeline

1930
July 11, 1930
Vaimastvere
1965
July 22, 1965
Age 35