Wlodzimierz Haninczak

public profile

Is your surname Haninczak?

Research the Haninczak family

Wlodzimierz Haninczak's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Wlodzimierz Haninczak

Also Known As: "wujek Haninczak"
Birthdate:
Death: circa 1940 (53-61)
Charkow (?), Kharkiv, Kharkiv Oblast, Ukraine (wywieziony przez Sowietow nigdy nie powrocil- najprawdopodobniej strzał w tył głowy)
Place of Burial: Kharkiv, Kharkiv Oblast, Ukraine
Immediate Family:

Son of Józef Haninczak
Husband of Zofia Haninczakowa

Occupation: Prezes Sadu we Lwowie, na liscie Katynskiej
Managed by: Private User
Last Updated:
view all

Immediate Family

About Wlodzimierz Haninczak

http://www.katedrapolowa.pl/ofiary.php

http://www.electronicmuseum.ca/Poland-WW2/katyn_memorial_wall/kmw_H.html

"Wlodzimierz Haninczak, prezes Sadu Okr. we Lwowie - cywilny" jest wymieniony na str. 281 w wydawnictwie "Lista Katynska Jency Obozow Kozielsk Ostaszkow Starobielsk Zaginieni w Rosji Sowieckiej", Opr. Adam Moszynski, Gryf Publications Ltd. Londyn 1977, Cz. Trzecia "Oboz w Starobielsku", na podstawie relacji autora (rel.autora). Jego nazwisko znajduje sie tam wsrod 3319 nazwisk b. jencow Obozu w Starobielsku.

Wg informacji ustnej siostr Jadwigi Kordylewskiej, Janiny Poluszynskiej, oraz Marii Pajakownej zostal wywieziony ze Lwowa wraz z zona Zofia (ich ciotka) do Kazachstanu i nigdy z wygnania nie powrocil. Pochowany na Cmentarzu Ofiar Totalitaryzmu w Piatichatkach (П'ятихатки).

http://nekropole.info/pl/Wlodzimierz-Haninczak

view all

Wlodzimierz Haninczak's Timeline

1883
1883
1940
1940
Age 57
Kharkiv, Kharkiv Oblast, Ukraine
1940
Age 57
Kharkiv, Kharkiv Oblast, Ukraine