Tzvi Zebi Maor Katan (Lucerna)

Is your surname Maor Katan (Lucerna)?

Research the Maor Katan (Lucerna) family

Tzvi Zebi Maor Katan (Lucerna)'s Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Tzvi Zebi Maor Katan (Lucerna) (Maor-Katan, Lucerna)

Also Known As: "Tzvi"
Birthdate:
Death: November 10, 1619
Vienna, Austria
Immediate Family:

Son of Jehuda Löb Maor Katan-Lucerna and Rebekka Rivka Apfel Maor Katan-Lucerna
Father of Hirschl Maor Katan
Brother of Miriam Auerbach (Lucerna); Rachel Lucerna and Fogel Dajjan

Managed by: Raziel Yohai Seckbach
Last Updated:

About Tzvi Zebi Maor Katan (Lucerna)

http://www.hebrewbooks.org/pdfpager.aspx?req=30377&st=&pgnum=15

"Die Grabschriften des Alten Judenfriedhofes in Wien" Band I, by Dr. Bernhard Wachstein-No. 87

pg. 149

About Tzvi Zebi Maor Katan (Lucerna) (עברית)

מת על פני אביו בהיותו עוד רך בשנים. והוא הרה״ג מו״ה צבי ז״ל הנפטר בווינא ביום ג׳ לחודש כסליו שנת ש״פ לפ״ק, והניח את אשתו מעוברת אשר ילדה זכר. ואז שאל הג״מ ליב רופא את הג״מ יששכר בער איילנבערג מח״ס באר שבע וצדה לדרך, אם יכול הוא לפדות את נכדו זה. או צריך להמתין עד כי יגדל הנער ויפדה את עצמו כעדות הגאון הנזכר בספרו צדה לדרך פרשת בא, וז״ל ״נשאלתי מן האלוף המרומם, בישראל גדול שמו ארי׳ דבי עילאה ותתאה, גבר בגוברין, שבילי דאורייתא לי׳ נהירין כמוהר״ר ליב יצ״ו, אביר הרופאים מק״ק ווינא. שמת בנו האלוף הח״ר צבי ז״ל, והניח אשתו מעוברת והמליטה זכר, אם יש כח ורשות בידו לפדות בן בנו, או אם צריך להמתין עד שיגדל והוא יפדה את עצמו״.

מגלות היוחסין של משפחות יהודיות הונגריות- כרך ראשון עורך- מונקאטשי

view all

Tzvi Zebi Maor Katan (Lucerna)'s Timeline