Start My Family Tree Welcome to Geni, home of the world's largest family tree.
Join Geni to explore your genealogy and family history in the World's Largest Family Tree.

Eesti metsatöötajate meeskoor Forestalia

« Back to Projects Dashboard

Project Tags

view all 58

Profiles

  • Eino Aas (1943 - 1999)
  • Heino Teder (1926 - 2007)
    Heino Teder (21. juuli 1926 – 21. oktoober 2007) oli eesti metsandustegelane. Heino Teder sündis 21. juulil 1926 Valgamaal Tõlliste vallas. Pärast Tartu Riikliku Ülikooli metsamajanduse osakonna lõpe...
  • Alo Ritsing
    Alo Ritsing (sündinud 4. novembril 1936) on eesti koorijuht ja helilooja. Alo Ritsing omandas muusikahariduse Tartu Muusikakoolis ja Tallinna Konservatooriumis kaugõppe üliõpilasena professor Gustav ...
  • Toivo Kriis (1961 - 1992)
  • Uno Langel (1928 - 2015)

Eesti rahvas ei ole laast

jändrikust männist,

vaid võidukas mastipuu

tuules ja tormis.

Neid Henrik Visnapuu sõnu, millised on viisistanud Alo Ritsing, on Eesti metsatöötajate meeskoor Forestalia kasutanud motona juba alates 1977. aastast

https://et.wikipedia.org/wiki/Forestalia

https://www.forestalia.ee/

Esimesele proovile Tallinna 8. septembril 1972 kogunes 44 meest. Koori tuumiku moodustasid Tartu Akadeemiselise Meeskoori vilistlased, mis võimaldas esineda juba samal kuul Eesti Metsamajandite 35. aastapäeva tähistamisel. Koori nimi Forestalia seadustati 2. märtsil 1973 koori üldkoosolekul. Algusest peale on koori peadirigendiks Alo Ritsing. 10 aastat koori dirigendina töötanud praeguse Eesti Rahvusmeeskoori juhataja Ants Sootsi tööd jätkab Ilmari Johansson. Pikemat aega on olnud kontsertmeistriks Ruth Ernstson, viimasel ajal saadab koori klaveril Kadi Ritsing. Esinemisriietusena võeti kasutusele metsameeste roheline munder noodivõtmega lõkmel. Kuna metsameestelt enam mundri kandmist ei nõuta, siis olemegi ainukestena jäänud selle traditsiooni jätkajateks. Peakatteks on roheline sulega kaabu mis välitingimustes, eriti rongkäikudel on rohket tähelepanu äratanud.

Forestalia lauljad on hajutatud üle kogu Eestimaa kõikidesse maakondadesse peale Saaremaa. Seetõttu saame proove teha ainult korra kuus. Senini on need toimunud vaheldumisi Tartus, Tallinnas ja Paides, edaspidi koguneme proovideks Tartusse, mis on enamusele meestele kohalesõiduks sobivaim paik.

Põhiline kontsertrepertuaar omandatakse laululaagrites, mis toimuvad suvel Eesti erinevates kaunites paikades. Laululaagrites,kus on ka paljudel pereliikmeid kaasas, toimub peale proovide rohkesti sportimist ja kultuurilisi üritusi. Traditsiooniliselt istutatakse laagrikohta noor tamm ja esinetakse kontserdiga.

Need tammed hoitakse koori tähelepanu all kogu aeg. Kuid istutamise 20. aastapäeva tähistatakse kohapeal nn “Tammede kontserdiga”.

Põhiliselt esineb Forestalia metsanduslikel üritustel. Osa on võetud kõikidest üldlaulupidudest, meestelaulupäevadest ja paljudest piirkondlikest laulupäevadest. Võistulaulmistel on koor oma grupis alati tulnud auhinnalistele kohtadele.

http://vana.loodusajakiri.ee/eesti_mets/artikkel1328_1303.html

https://www.muis.ee/search

http://www.ra.ee/fotis/index.php/et/photo/search?m_messages=1&search=forestalia&q=1