Start My Family Tree Welcome to Geni, home of the world's largest family tree.
Join Geni to explore your genealogy and family history in the World's Largest Family Tree.

Eesti olümpiavõitjad

« Back to Projects Dashboard

view all

Profiles

  • Reinhold Saulmann (1895 - 1936)
    Reinhold Saulmann (17. mai 1895 Tallinn – 6. juuni 1936 Tallinn) oli Eesti kergejõustiklane, jääpallur ja sporditegelane. EELK Tallinna Kaarli koguduse I pihtkonna IV pe...
  • Gustav Ernesaks (1896 - 1932)
    Gustav Ernesaks (ukj.2. august 1896 Harjumaa – 2. september 1932 Sydney) oli Eesti tõstja. Personaalraamat. Perila-Retla, Peningi, Haljava, ...; EAA.1210.1.160; 1895-1913: Saaga EAA.1...
  • Eduard Pütsep (1898 - 1960)
    Eduard Pütsep (ukj.21. oktoober 1898 Vastseliina vald – 22. august 1960 Kuusamo, Soome) oli Eesti esimene olümpiavõitja maadluses.
  • Alfred Praks (1902 - 1998)
    Alfred Praks (ukj.31. märts 1902 Tallinn – 18. oktoober 1998 Borås) oli eesti maadleja, kaheksakordne Eesti meister. 1922, 1923 võitis Eesti meistrivõitlused kreeka...
  • Gustav Kalkun (1898 - 1972)
    Gustav Kalkun (22. märts 1898 Raadi vald, Tartumaa – 24. aprill 1972 Detroit, USA) oli Eesti kergejõustiklane ja sporditegelane. Saaga EAA.5357.1.29:157 - 1898

Siin on Eesti, Eestiga seotud või Eestist pärit olümpiamedalite võitjad. Puudustest, vigadest ja täpsustustest palun teavitada Henn Sarve

vt ka:

  1. Martin Klein - kreeka-rooma maadlus - hõbe - 1912 - Stockholm - (vt Wikipedia)
  2. Alfred Neuland - tõstmine 67,5 kg - kuld - 1920 - Antwerpen - (vt Wikipedia)
  3. Alfred Schmidt - tõstmine 60 kg - hõbe - 1920 - Antwerpen - (vt Wikipedia)
  4. Jüri Lossmann - kergejõustik (maraton) - hõbe - 1920 - Antwerpen - (vt Wikipedia)
  5. Eduard Pütsep - kreeka-rooma maadlus kehakaal 58 kg - kuld - 1924 - Pariis - (vt Wikipedia)
  6. Alfred Neuland - tõstmine kehakaal-75 kg - hõbe - 1924 - Pariis - (vt Wikipedia)
  7. Jaan Kikkas - tõstmine kehakaal-75 kg - pronks - 1924 - Pariis - (vt Wikipedia)
  8. Harald Tammer - tõstmine kehakaal- +82,5 kg - pronks - 1924 - Pariis - (vt Wikipedia)
  9. Aleksander Klumberg - kergejõustik, kümnevõistlus - pronks - 1924 - Pariis - (vt Wikipedia)
  10. Roman Steinberg - kreeka-rooma maadlus kehakaal - 75 kg - pronks - 1924 - Pariis - (vt Wikipedia)
  11. Voldemar Väli - kreeka-rooma maadlus - kuld - 1928 - Amsterdam - (vt Wikipedia)
  12. Osvald Käpp - vabamaadlus kehakaal -66 kg - kuld - 1928 - Amsterdam - (vt Wikipedia)
  13. Arnold Luhaäär - tõstmine, kehakaal +82,5 kg - hõbe - 1928 - Amsterdam - (vt Wikipedia)
  14. Albert Kusnets - kreeka-rooma maadlus, kehakaal - 75 kg - pronks - 1928 - Amsterdam - (vt Wikipedia)
  15. Bernhard Voggt - purjetamine 6 m klass - pronks - 1928 - Amsterdam
  16. Nikolai Vekšin - purjetamine 6 m klass - pronks - 1928 - Amsterdam - (vt Wikipedia)
  17. William von Wiren - purjetamine 6 m klass - pronks - 1928 - Amsterdam - (vt Wikipedia)
  18. Georg Faehlmann - purjetamine 6 m klass - pronks - 1928 - Amsterdam - (vt Wikipedia)
  19. Andreas von Faehlmann - purjetamine 6 m klass - pronks - 1928 - Amsterdam - (vt Wikipedia)
  20. Johannes Kotkas - kreeka-rooma maadlus - kuld - 1936 - Berliin - (vt Wikipedia)
  21. Kristjan Palusalu - kreeka-rooma maadlus - kuld - 1936 - Berliin - (vt Wikipedia)
  22. Kristjan Palusalu - vabamaadlus - kuld - 1936 - Berliin - (vt Wikipedia)
  23. August Neo - vabamaadlus - hõbe - 1936 - Berliin - (vt Wikipedia)
  24. Nikolai Stepulov - poks - hõbe - 1936 - Berliin - (vt Wikipedia)
  25. Arnold Luhaäär - tõstmine - pronks - 1936 - Berliin - (vt Wikipedia)
  26. August Neo - kreeka-rooma maadlus - pronks - 1936 - Berliin - (vt Wikipedia)
  27. Voldemar Väli - kreeka-rooma maadlus - pronks - 1936 - Berliin - (vt Wikipedia)
  28. Johannes Kotkas - kreeka-rooma maadlus - kuld - 1952 - Helsinki - (vt Wikipedia)
  29. Heino Kruus - korvpall (NL meeskonnas) - hõbe - 1952 - Helsinki - (vt Wikipedia)
  30. Ilmar Kullam - korvpall (NL meeskonnas) - hõbe - 1952 - Helsinki - (vt Wikipedia)
  31. Joann Lõssov - korvpall(NL meeskond) - hõbe - 1952 - Helsinki - (vt Wikipedia)
  32. Edvin Vesterby - kreeka-rooma maadlus - hõbe - 1952 - Helsinki - (vt Wikipedia)
  33. Bruno Junk - kergejõustik 10-km käimine - pronks - 1952 - Helsinki - (vt Wikipedia)
  34. Mihhail Kaaleste - aerutamine - hõbe - 1956 - Melbourne
  35. Hano Selg - kaasaegse viievõistluse meeskonnavõistlus - hõbe - 1956 - Melbourne - (vt Wikipedia)
  36. Aleksander Tšutšelov - purjertamine Finn klass - hõbe - 1956 - Melbourne - (vt Wikipedia)
  37. Bruno Junk - 20 km käimine - pronks - 1956 - Melbourne - (vt Wikipedia)
  38. Ants Antson - kiiruisutamine 1500 m - kuld - 1964 - Innsbrook - (vt Wikipedia)
  39. Rein Aun - kümnevõistlus - hõbe - 1964 - Montreal - (vt Wikipedia)
  40. Svetlana Tširkova - vehklemine - kuld - 1964 - Montreal - (vt Wikipedia)
  41. Jaan Talts - tõstmine - kuld - 1964 - Montreal - (vt Wikipedia)
  42. Jüri Tarmak - kõrgushüpe - kuld - 1972 - München - (vt Wikipedia)
  43. Jaan Talts - tõstmine - kuld - 1972 - München - (vt Wikipedia)
  44. Aavo Pikkuus - jalgrattasport - kuld - 1972 - München - (vt Wikipedia)
  45. Raul Arnemann - sõudmine, roolijata 4-paat - pronks - 1972 - München - (vt Wikipedia)
  46. Jaak Uudmäe - kolmikhüpe - kuld - 1980 - Moskva - (vt Wikipedia)
  47. Viljar Loor - NL võrkpallimeeskonnas - kuld - 1980 - Moskva - (vt Wikipedia)
  48. Mait Riisman - NL veepallimeeskond - kuld - 1980 - Moskva - (vt Wikipedia)
  49. Ivar Stukolkin - NL 4*200m vabaujumine - kuld - 1980 - Moskva - (vt Wikipedia)
  50. Nikolai Poljakov - purjertamine Soling klass - hõbe - 1980 - Moskva - (vt Wikipedia)
  51. Tiina Lillak - Soome odavise - hõbe - 1980 - Moskva - (vt Wikipedia)
  52. Jüri Tamm - vasaraheide - pronks - 1980 - Moskva - (vt Wikipedia)
  53. Ivar Stukolkin - 400m vabaujumine - pronks - 1980 - Moskva - (vt Wikipedia)
  54. Allar Levandi - kahevõistlus, individuaal võidtlus - pronks - 1988 - Calgary - (vt Wikipedia)
  55. Erika Salumäe - jalgrattasport,naiste trekisprint - kuld - 1988 - Sõul - (vt Wikipedia)
  56. Tiit Sokk - korvpall - kuld - 1988 - Sõul - (vt Wikipedia)
  57. Tõnu Tõniste - purjetamine - hõbe - 1988 - Sõul - (vt Wikipedia)
  58. Toomas Tõniste - purjetamine - hõbe - 1988 - Sõul - (vt Wikipedia)
  59. Jüri Tamm - vasaraheide - pronks - 1988 - Sõul - (vt Wikipedia)
  60. Vladimir Reznitšenko - epee - pronks - 1988 - Sõul - (vt Wikipedia)
  61. Erika Salumäe - jalgrattasport,naiste trekisprint - kuld - 1992 - Barcelona - (vt Wikipedia)
  62. Tõnu Tõniste - purjetamine, klass470 - pronks - 1992 - Barcelona - (vt Wikipedia)
  63. Toomas Tõniste - purjetamine, klass470 - pronks - 1992 - Barcelona - (vt Wikipedia)
  64. Erki Nool - kümnevõistlus - kuld - 2000 - Sydney - (vt Wikipedia)
  65. Aleksei Budõlin - judo, kehakaal-81kg - pronks - 2000 - Sydney - (vt Wikipedia)
  66. Indrek Pertelson - judo, kehakaal +100kg - pronks - 2000 - Sydney - (vt Wikipedia)
  67. Andrus Veerpalu - murdmaasuusatamine, 15km klassikalist - kuld - 2002 - Salt Lake City - (vt Wikipedia)
  68. Jaak Mae - murdmaasuusatamine, 15km klassikalist - pronks - 2002 - Salt Lake City - (vt Wikipedia)
  69. Andrus Veerpalu - suusatamine, 50 km klassikalist - hõbe - 2002 - Salt Lake City - (vt Wikipedia)
  70. Jüri Jaanson - sõudmine, ühepaat - hõbe - 2004 - Ateena - (vt Wikipedia)
  71. Indrek Pertelson - judo, kehakaal +100kg - pronks - 2004 - Ateena - (vt Wikipedia)
  72. Aleksander Tammert - kergejõustik,kettaheide - pronks - 2004 - Ateena - (vt Wikipedia)
  73. Kristina Šmigun - murdmaasuusatamine, 7,5+7,5 suusavahetus - kuld - 2006 - Torino - (vt Wikipedia)
  74. Kristina Šmigun - murdmaasuusatamine, 10 km klassikat - kuld - 2006 - Torino - (vt Wikipedia)
  75. Andrus Veerpalu - murdmaasuusatamine, 15km klassikalist - kuld - 2006 - Torino - (vt Wikipedia)
  76. Gerd Kanter - kergejõustik, kettaheide - kuld - 2008 - Peking - (vt Wikipedia)
  77. Tõnu Endrekson - paarisaeruline kahepaat - hõbe - 2008 - Peking - (vt Wikipedia)
  78. Jüri Jaanson - paarisaeruline kahepaat - hõbe - 2008 - Peking - (vt Wikipedia)
  79. Adam Kreek - Kanada, sõudmise, kaheksapaat - kuld - 2008 - Peking - (vt Wikipedia)
  80. Kevin Light - Kanada, sõudmise, kaheksapaat - kuld - 2008 - Peking - (vt Wikipedia)
  81. Ilona Korstin - Venemaa, korvpall - pronks - 2008 - Peking - (vt Wikipedia)
  82. Kristiina Šmigun/Vähi - murdmaasuusatamine, 10km vaba - hõbe - 2010 - Vancouver - (vt Wikipedia)
  83. Heiki Nabi - Kreeka-rooma maadlus - hõbe - 2012 - London - (vt Wikipedia)
  84. Gerd Kanter - kergejõustik, kettaheide - pronks - 2012 - London - (vt Wikipedia)

Lisaks Eesti pronksikoht 1939 Maleolümpial (http://www.maleliit.ee/et/meedia/109-malenurgad/2575-261.html)

võistkonnas:

  1. Paul Keres - Male - pronks - 1939 - Buenos Aires - (vt Wikipedia)
  2. Ilmar Raud - Male - pronks - 1939 - Buenos Aires
  3. Paul Schmidt - Male - pronks - 1939 - Buenos Aires
  4. Gunnar Friedemann - Male - pronks - 1939 - Buenos Aires
  5. Johannes Türn - Male - pronks - 1939 - Buenos Aires