Start My Family Tree Welcome to Geni, home of the world's largest family tree.
Join Geni to explore your genealogy and family history in the World's Largest Family Tree.

Harju-Risti õigeusu kalmistu

« Back to Projects Dashboard

view all 7

Profiles

 • Miina Avarsalu (1873 - 1952)
 • August Avarsalu (1876 - 1959)
  EAÕK Risti koguduse Pihiliste nimekiri; EAA.1904.1.20; 1914
 • Ambrosius Teinemaa (1894 - 1965)
  Surm
 • Veera Herman (1875 - 1896)
  Sünd: Abielu: Surm: Saaga EAA.1904.1.24:41?530,1455,1981,768,0
 • Joann / Ivan Ervart (1878 - 1951)
  Sündis 18. mail 1878 aastal Laiuse kihelkonna Alavere külas Ann Evarti vallaslapsena. 1894.a. pühitseti õigeusku Kaarepere kirikus. Kaareperes lõpetas ka kihelkonnakooli. 1898.a. oli kooliõpetaja. Lõpe...

Olete teretulnud kõik need kes soovivad oma lähedased seoses selle rahupaigaga ära märkida ja projekti lisada.

Projekt "Harju-Risti õigeusu kalmistu" koondab neid, kes on aegade jooksul seal oma rahu leidnud.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

1892 ehitati Harju-Ristile apostliku õigeusu koguduse kirik. Kiriku asukohta juhatab umbes pool kilomeetrit enne Risti kirikut paremale keerav mõnesaja meetri pikkune puudeallee. Kirikuhoonet ennast enam ei ole, selle kohale on ehitatud uus hoone. Kiriku asukohast ca 100 m loodesse jääb kirikuga ilmselt ühel ajal rajatud väike kalmistu (ca 0,75 ha). Kalmistu on valdavalt võssakasvanud, mahajäetud ja räämas. Tähiste hulgas, millest enamik on lõhutud, leidub paar paeristi 19.saj. lõpust-20.saj. algusest, on mõned lihtsamat tüüpi raud- ja malmristid. Omapärane on üks separist südamekujuliste motiividega haara tippudes. Kalmistu loodenurgas Jaan Rehbergi haual on tervena säilinud 19.saj. lõpust pärinev paerist.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Projektiga liituda on võimalik nupu "Tegevused" alt valides "Liitu projektiga" Selle peale saadetakse projekti koostööpartneritele Teie taotlus, mille rahuldamisel liitute projektiga. Isikute projekti lisamiseks ja selles osalemiseks peab isiku profiil/isikukirje olema ja püsima avalikuna. Avalikuks on profiili/isikukirjet võimalik muuta võttes profiilil/isikukirjel olles "Muuda selle isiku andmeid" (puu vaates "muuda") ja lisades linnukese "Selle isiku andmed on avalikud" ette ning salvestama valiku. Kui see võimalus puudub, ei ole Teil õigust profiili/isikukirjet avalikuks muuta ja tuleb liituda kas profiili/isikukirje haldaja pererühmaga või taotleda lisada soovitavale profiilile haldus.

Selleks, et lisada isikuid projekti on vajalik minna lisatava isiku profiilile/isikukirjele ja kasutades nuppu "Tegevused" lisada isik projekti. NB! Kui isikukirje/profiil ei ole avalikuks tehtud puudub ka menüürida, mis lubaks isikut projekti lisada. Olles liitunud projektiga ja kasutades seal nuppu "Tegevused" on võimalik kutsuda projekti ka koostööpartnereid.

Kalmistuga seotud foto projektis osalemiseks tuleb ka see projekti lisada lisaks projektis osalevale profiilile/isikukirjele endale. Vastasel korral ei ole see täieõiguslikult nähtav koos oma võimalike lisaandmetega. Fotosid on võimalik projekti lisada ka eraldi, profiilist/isikukirjest sõltumata.

Samuti on võimalik projektist lahkuda. Selleks tuleb samuti kasutada projektis olevat "Tegevused" nuppu ja sealt vajudes "Lahku projektist" menüüriba.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

sticker_new_right.gif Kui Teil on pakkuda märksõnasid, mis aitaksid paremini seda rahupaika Geni otsinguga leida ja iseloomustada või sooviksite, et sama piirkonna kalmistud oleks kohe sellest projektist leitavad võib need vabalt ise lisada ja teised kalmistuprojektid selle projektiga ära siduda.