Start My Family Tree Welcome to Geni, home of the world's largest family tree.
Join Geni to explore your genealogy and family history in the World's Largest Family Tree.

Sõjalaevad- ja sõjapõgenike laevad Läänemerel II maailmasõjas

« Back to Projects Dashboard

Project Tags

view all

Profiles

  • August Voldemar Talmet (1904 - 1944)
    Ema-isa-õed-vennad: Foto - Diplomaat-, ameti- ja ministeriaalpassi saanute ...; ERA.957.16.2a; 1920-1940
  • Arvi Mänd (1925 - 1944)
    MÄND Arvi, sotamies, s. 13. X 1925 Harjumaal Harku vallas. Õpilane. Soome armeesse 9. XI 1943, väljaõppel Porokyläs, Taavetis ja Jalkalas 3./JR200-s. Tõrjelahinguis Karjala kannasel, Viiburi lahel ja V...
  • Nikolai Kauniste ← Kassutin (1900 - 1941)
    Kassutin, Nikolai Grigori pg , Eesti Vabadussõjas osalenud mereväes, madrus P/l "Rein" ja masinist S/l "Lembitu", hiljem 7-nda Piiriküti pataljoni kapral ja A/p "Nr. 22" Mereväe Side noor. al. ohv. Ees...
  • Bruno Vahtrik (1889 - 1944)
    Saaga TLA.1358.2.55:45?145,1278,950,246,0 aadressbüroo
  • Helene Elisabeth Vahtrik (1894 - 1944)
    22. septembril 1944 hukkus Läänemerel laatsaretlaevMoero Laeval oli umbes 1200 haavatut, 1500 tsiviilpõgenikku ning 600 sõdurit ja ohvitseri. Pardal olnud 3300 inimesest suudeti päästa vaid 654, nende ...
  • WILHELM GUSTLOFF 71

30. jaanuaril 1945 uputas Vene allveelaev S-13 põgenikelaeva Wilhelm Gustloff; hukkus üle 9000 inimese... tuletan meelde et Sõjasurmade raamatus on 9180 langenu-hukkunu-kadunu nimed, nii et pea sama palju kui eestlasi mitme sõjaaasta jooksul... https://www.facebook.com/1405871112976503/photos/np.1454143433777212.100000823654849/1749771251919819/?type=3&theater&notif_t=notify_me_page

Click on home and search for the name Iver Olsen sp will get documents about Estonia on refugee transport Records of the War Refugee Board, 1944-1945 http://www.fdrlibrary.marist.edu/archives/collections/franklin/?p=collections/findingaid&id=534&q=&rootcontentid=188864

  1. 1941 kadunud sõjalaevadest ja nende saatusesest, mis Tallinna sadamast Punarmee sudmobil. käigus olid lahkunud http://dea.nlib.ee/fullview.php?frameset=3&showset=1&wholepage=suur&pid=s240556&nid=232561

http://dea.nlib.ee/fullview.php?frameset=3&showset=1&wholepage=suur&pid=s474541&nid=232554&con=0

Reastatud kuupäeva järgi. Nimekirjast on välja jäänud osa laevu ,mis on hiljem üles tõstetud ja jõgedes ning järvedes uppunud alused. Laevad ,mille huku koht pole piisavalt täpne, võivad olla ka eesti piiridest väljaspool (N:Narva laht, Irbe väin). Lisainfo või täienduste osas võtke ühendust kontaktides oleval aadressil.

Reinbek 11.12.1939 Naissaar Dietrich Hasseldiek 11.01.1940 Paldiski Hiiumadal 23.06.1941 Hiiumaa apollo madal Liisa 23.06.1941 Hiiumaa apollo madal Shkiv (T-208) 24.06.1941 Vormsi Gnevnõi 24.06.1941 Hiiumaast põhja pool Vest 27.06.1941 Vormsi S-43 27.06.1941 Kärdla S-106 27.06.1941 Kärdla Storozevoi 27.06.1941 Mihhailovi madalik Irbe väina juures S-10 27.06.1941 Irbe väin või Danzigi kandis 5M1 27.06.1941 Narva laht M-99 28.06.1941 Hiiumaa Amga 29.06.1941 Soela väin Marta 29.06.1941 Soela väin jõelaev1 29.06.1941 Soela väin Krimulda 30.06.1941 Vormsi MO-143 30.06.1941 Mohni saar M-81 01.07.1941 Hari kurgust põhjas Imanta 01.07.1941 Saaremaa, Tagalaht Imanta2 01.07.1941 Penissaarest lõuna pool Rasma 05.07.1941 Mohni saar T-216 (projekt 53-y) 06.07.1941 Hiiumaa, Tahkuna Deutschland 13.07.1941 Irbe väin Serditõi (7y) 19.07.1941 Kuivastu reid M-94 21.07.1941 Soela väinast läänes, Ristna Zeleznodoroznik 21.07.1941 Lohusalu TK-71 (TKA-71) 22.07.1941 Abruka S-11 22.07.1941 Soela väin R-169 26.07.1941 Irbe väin MO-113 27.07.1941 Saaremaa Smelõi 27.07.1941 Irbr väin T-51 (zmei) 29.07.1941 Soela väin T-201,Zarjad 30.07.1941 Hiiumaa, Ristna No.46 (Izorerts-25) 31.07.1941 Tallinn Nord ??.08.1941 vanasadam traaler no 48 ??.08.1941 Tallinn KTSH-314 ??.08.1941 Tallinna sadama kant KTSH-1206 ??.08.1941 Tallinna sadama kandis KTSH-1207 ??.08.1941 Tallinna sadama kandis KTSH-1513 ??.08.1941 Tallinna sadama kandis RA-53 01.08.1941 Irbe väin R-55 01.08.1941 Irbe väin SHTAG (T-212) 03.08.1941 Soela väin Spinoza 07.08.1941 Vormsi,Rohuküla sadam Aksel Karl (BT-538) 07.08.1941 Vaindloo Raa 08.08.1941 Tallinna laht Karl Marks 08.08.1941 Loksa sadam MO-229 08.08.1941 Hara laht MO-299 08.08.1941 Loksa sadam tsh-76 08.08.1941 Mõntu kandis MO-410 (2) 08.08.1941 Loksa laht U 144 09.08.1941 Hari kurk või Ristna M1 (SKAT) 09.08.1941 Põhja Uhtju 5M2 (Smelõi) 09.08.1941 Põhja Uhtju 5M2 09.08.1941 Narva laht BARTAVA, BT-572 10.08.1941 Saaremaa,Triigi reidil T-213 Krambol 10.08.1941 Juminda,Kaberneeme Suurop 11.08.1941 Muhu väin ALTAI, BT-536 11.08.1941 Hari kurk VAL (no.76) 11.08.1941 Irbe väin no.14 13.08.1941 Juminda No.41 13.08.1941 Juminda nina tsh-41 13.08.1941 Jumindast põhja pool Vodnik 14.08.1941 Juminda Utena 14.08.1941 Juminda Kretinga, BT-553 15.08.1941 Hara laht Bui (T-202) 15.08.1941 Juminda Arno 17-18.08.1941 Narva laht Statnõj (projekt 7y) 18.08.1941 Väinameri No.80 (Izorerts-21) 18.08.1941 Muhu väin, sjudegang T-503 Baikal 18.08.1941 Väinameri Merikaru 19.08.1941 Muhu väin tsh-80 19.08.1941 Muhu väin Leeni ( BT-503) 21.08.1941 Juminda Nord2 21.08.1941 Kunda või Juminda Narva 23.08.1941 Mustvee, Peipsi Eestirand (BT-532) 24.08.1941 Prangli T-209 Knecht 24.08.1941 Juminda,Keri T-214 (Bugel) 24.08.1941 Juminda,Keri tanker nr.11 24.08.1941 Vergi meridiaan Fridrih Engels 24.08.1941 Kunda meridiaan Kosmos, BT-578 25.08.1941 Voosi kurk, Vormsi S-103 25.08.1941 Tallinna laht Lunacharski SS(BT-513) 25-26.08.1941 Kopli laht,Bekkeri sadam M-103 25-26.08.1941 Truvor 26.08.1941 Juminda Mehhanizator 27-28.08.1941 Tallinna lähedal Emma ? 27-28.08.1941 Salmi 27-28.08.1941 Viire 27-28.08.1941 Aalotar 27-28.08.1941 Allirahu Aiva 27-28.08.1941 Delphin 27-28.08.1941 Leidus 27-28.08.1941 Suurupi Mihkel 27-28.08.1941 Ado 27-28.08.1941 Kopli ps. Alide 27-28.08.1941 Alvin 27-28.08.1941 Enge 27-28.08.1941 Hunovaur 27-28.08.1941 Juno 27-28.08.1941 Juuli 27-28.08.1941 Kodurand 27-28.08.1941 Mahu 27-28.08.1941 Manni 27-28.08.1941 Minnalaid 27-28.08.1941 Lion 27-28.08.1941 Munter 27-28.08.1941 Perllo 27-28.08.1941 Viana 27-28.08.1941 Ants 27-28.08.1941 Viir 27-28.08.1941 Baltija 27-28.08.1941 Esto 27-28.08.1941 I-12 27-28.08.1941 I-17 27-28.08.1941 Ladu 27-28.08.1941 Peeter 27-28.08.1941 vajajn (Väin) 27-28.08.1941 Vajsta 27-28.08.1941 Titans 27-28.08.1941 Mardus 27-28.08.1941 miinisadam Gamma 27.08.1941 Tallinna lähedal Tiir 27.08.1941 ujuvdokk No.2 27.08.1941 Tallinna kandis PK-233 27-29.08.1941 Tallinna lähedal,Juminda Saturn 28.08.1941 Keri Sneg 28.08.1941 Juminda Tsiklon 28.08.1941 Juminda S-5 28.08.1941 Juminda Ella SS (BT-530) 28.08.1941 Juminda Alev, BT-511 28.08.1941 Juminda Kalinin 28.08.1941 Juminda Volodarski 28.08.1941 Juminda MO-202 28.08.1941 Juminda Skorõi 28.08.1941 Juminda Artjom 28.08.1941 Juminda Amur 28.08.1941 Tallinna lähedal No. 1502 (Keri) 28.08.1941 Tallinn Krisjanis Valdemars 28.08.1941 Keri, Mohni, või Malusi Vironia 28.08.1941 Keri MO-233 28.08.1941 Juminda Hiiurand 28.08.1941 Everita ( BT-545) 28.08.1941 Juminda LP-5 28.08.1941 Juminda TSTS-71 (Krab) 28.08.1941 Juminda I-8 (Kronstad) 28.08.1941 Juminda STS-301 28.08.1941 Juminda Jakov Sverdlov 28.08.1941 Juminda TKA-103 28.08.1941 Juminda TSTS-56 28.08.1941 Juminda Vostok 28.08.1941 Juminda Topaz 28.08.1941 Juminda TT-1 28.08.1941 Juminda TSTS-42(Lenvotput-13) 28.08.1941 Juminda S-101 28.08.1941 Juminda tsh-42 28.08.1941 Juminda Hiiusaar 28.08.1941 Juminda või Suursaar Atta 28-29.08.1941 Juminda Jupiter 28-29.08.1941 Juminda K-290 28-29.08.1941 Juminda K-297 28-29.08.1941 Juminda Kolõvan 28-29.08.1941 Juminda Venta 28-29.08.1941 Juminda Kolõma 28-29.08.1941 Juminda KP-18 28-29.08.1941 Juminda Petergof 28-29.08.1941 Juminda no-352 28-29.08.1941 Juminda NB-21 28-29.08.1941 Juminda MO-197 28-29.08.1941 Juminda Vilma 28-29.08.1941 Juminda Luga (VT-518) 29.08.1941 Juminda Ergonautis (VT-537) 29.08.1941 Juminda Naissaar, BT-584 29.08.1941 Mohni saarest põhjapool MO-109 29.08.1941 Juminda PK-203 29.08.1941 Juminda Balhash 29.08.1941 Kunda meridiaan Skrunda, VT-529 29.08.1941 Vaindloo Helge 29.08.1941 Triigi laht S-6 30.08.1941 Tagalaht Gustav 03.09.1941 Kõiguste laht, Saaremaa MO-404 06.09.1941 Kuivastu MO-407 06.09.1941 Kuivastu praam3 07.09.1941 Saaremaa Hiiula 13.09.1941 Kärdla reid No.1308 14.09.1941 Kärdla Oskar 15.09.1941 Papisaare Volhov (8M2) 16.09.1941 Saaremaast põhjapool MO-405 16.09.1941 Saaremaa No.1307 16.09.1941 Saaremaast põhja pool No.1309 16.09.1941 Saaremaast põhja pool No.1310 16.09.1941 Saaremaast põhja pool No.1306 16.09.1941 Saaremaast põhja pool No.1312 16.09.1941 Saaremaast põhja pool tsh-81 (isorets-22) 16.09.1941 Paldiski sadama akvatoorium Lüneburg M 1707 17.09.1941 Kõiguste Triton 17.09.1941 Triigi laht Rudolf 19.09.1941 Triigi laht No.74 20.09.1941 väinameri, Kõiguste TK-34 20.09.1941 Kõiguste kandis Alf 22.09.1941 Osmussaar OP-7 22.09.1941 Hiiumaa nr.83 27.09.1941 Lõu laht Vohi BT-566 28.09.1941 Nõva Juuni 30.09.1941 Papisaare lähedal MBL-3 04.10.1941 hiiumaast lõuna pool TK-151 05.10.1941 väinamere kant STS-322 12.10.1941 Osmussaare ja Naissaare vahel MO-311 13.10.1941 Mohni K-276 13.10.1941 Osmussaar Volna 16.10.1941 Osmussaar T-203(Patron) 25.10.1941 Keri Kalev 01.11.1941 Juminda Smetlivõi 04.11.1941 Osmussaarest idas MO-236 05.11.1941 Osmussaar MO-304 06.11.1941 Osmussaar Kondors 11.11.1941 Hiiumaa lähedal Andrei Zdanov 12.11.1941 Juminda miinitõke L-2 14.11.1941 Juminda miinitõke D46, Keri M-98 14.11.1941 Juminda miinitõke D46, Naissaar,Keri MO-131 (MO-301) 14.11.1941 Naissaar või Juminda Pinass-6 14.11.1941 Osmussaar T-206 'Verp' 14.11.1941 Juminda D46, Keri Surovõi (7y) 14.11.1941 Juminda D46, Keri Gordõi 14.11.1941 Naissaar,Keri Heimat 30.11.1941 Pärnu lähedal Jossif Stalin (BT-521) 03.12.1941 Lohusalu Virsaitis 03.12.1941 Soome laht Dione 1941-1945 Orjaku Anette 1942 Juminda või Malusi Kihelkonna 07.1942 Rammu sts-317 15.07.1942 15miili Vaindloost läänes sts-320 03.10.1942 Vaindloo lähedal Palatia 21.10.1942 liivi laht sts-306 12-16.11.1942 Soome laht ORE-133 05.12.1942 Loksa Kristenbrun 1943 Käsmu F 174 (praam) 19.01.1943 Kõpu Bungsberg 24.03.1943 Tallinna laht Netztender-17 18.04.1943 Naissaar Netztender-14 14-15.04.1943 Prangli DC-41 14-15.04.1943 Aegna Christine 24.05.1943 Tallinna laht sts-408 24.05.1943 Vaindloo lähistel HEINRICH VON PLAUEN 06.06.1943 Hiiumaa TKA-73 08.08.1943 Neugrund Sat.20 MV 15.09.1943 Narva laht Uisko 16.09.1943 Keri TK-171 30.10.1943 Narva laht ORE-132 02.11.1943 Tallinn No.106 (TK-106) 02.11.1943 Narva laht No.146 (Osvodovets) 02.11.1943 Narva laht ORE-? 10.11.1943 CLEOPATRA ??.12.1943 Naissaar Mihelõ 23.01.1944 Tallinn SK-510 14.02.1944 Mereküla SK-511 14.02.1944 Mereküla M-3111 17.03.1944 Narva laht KFK-156 17.03.1944 Narva M-3130 17.03.1944 Käsmu M-413 21.07.1944 Vainupea M-20 21.07.1944 Vainupea T-2 Villpula 25.07.1944 Tallinnast põhja pool Merkuriuo 25.07.1944 Tallinnast põhja pool Nordvind 25.07.1944 Tallinnast põhja pool No.804 30.07.1944 Pühajõest põhja pool No.807 30.07.1944 Pühajõest põhja pool KTSH-323 30.07.1944 Narva laht KTSH-355 30.07.1944 Narva laht V-312 (Hanseat) ??.08.1944 Naissaar T-37 (Tjulen) 02.08.1944 Narva laht M-3144 02.08.1944 Vergi SK-524 Baltiyets 04.08.1944 Narva laht AF-21 05.08.1944 Loksa SK-522 Chkalovsky pioneer 06.08.1944 Narva laht R-89 10.08.1944 Tallinnast põhja pool T-22 18.08.1944 Narva laht T-30 18.08.1944 Narva laht T-32 18.08.1944 Narva laht KTSH-107 20.08.1944 Narva laht T-353 08.09.1944 Narva laht M-96 10.09.1944 Narva laht T-18 17.09.1944 Paldiski 2 ujuvdokki 22.09.1944 Tallinn No.709 22.09.1944 Narva laht Greifsvald 23.09.1944 Tallinn F-193A 23.09.1944 Tallinn MEYERSLEDGE 25.09.1944 Kihnu No.407 27.09.1944 Juminda TB-52 28.09.1944 Narva laht No.26 28.09.1944 Narva laht TK-194 28.09.1944 Narva laht TK-86 28.09.1944 Narva laht KTSH-67 28.09.1944 Narva laht Prints 05.10.1944 Hiiumaa Kanonir 05.10.1944 Hiiumaa Iller 09.10.1944 Hiiumaa MARIE SIEDLER 09.10.1944 Sõrve Elbing 09.10.1944 Mõntu INGE CHRISTOPHERSEN 10.10.1944 Hiiumaa T-1, ex Loots 10.10.1944 Tallinna laht Endla 15.10.1944 Osmussaar Dan 15.10.1944 Osmussaar Maria 15.10.1944 Osmussaar MO-527 Tambovsky osoaviakhimovets 17.10.1944 Naissaar SK-512 17.10.1944 Tallinn KM-321 19.10.1944 Narva laht TK-9 21.10.1944 Abruka M-3155 (KFK-357) 21.10.1944 Sõrve M-3245 (KFK-?) 22.10.1944 Veere T-379 23.10.1944 Tallinn M-3117 (KFK-163) 25.10.1944 Hiiumaa U 479 ??.11.1944 Soome laht traalerpargas nr 46 ??.11.1944 Tallinna laht Amgun 10.11.1944 Rohuneeme TKA-104 10.11.1944 Peetri sadam TK-164 11.11.1944 Tallinna laht KT-680 16.11.1944 Tallinn SK-62 18.11.1944 Paldiski praam nr. 112600 19.11.1944 Osmussaar M-460 19.11.1944 Mõntu Heino 21.11.1944 Tallinna laht Tutti 21.11.1944 Tallinna laht MO-410 21.11.1944 Tallinna laht Spil 21.11.1944 Saaremaa Aegna 23.11.1944 Aegna TK-681 23.11.1944 Paldiski T-387 28.11.1944 Paldiski Banga 28.11.1944 Ipsi, Kihnust loodes T-377 05.12.1944 Riia laht T-277 05.12.1944 Riia laht Tsh-82 05.12.1944 Riia laht Z-35 12.12.1944 Naissaar Z-36 12.12.1944 Naissaar U-472 12.12.1944 Osmussaar MO-594 24.12.1944 Pakri, Paldiski U 679 09.01.1945 Paldiski T-76 'Korall' 11.01.1945 Tallinna madal,Aegna U 745 05.02.1945 Naissaar U 676 19.02.1945 Soome laht