Start My Family Tree Welcome to Geni, home of the world's largest family tree.
Join Geni to explore your genealogy and family history in the World's Largest Family Tree.

Tallinna Mustamäe Gümnaasium (Eesti)

« Back to Projects Dashboard

Project Tags

view all

Profiles

  • Kersti Kaljulaid
    Kersti Kaljulaid on Eesti poliitik, alates 10. oktoobrist 2016 Vabariigi President. Ta on olnud ärijuht ning Eesti ja Euroopa Liidu ametnik. Aastatel 2004–2016 oli ta Euroopa Kontrollik...
  • Marko Kristal
    Marko Kristal (sündinud 2. juunil 1973 Tallinnas) on endine Eesti jalgpallur. Põhiliselt poolkaitsjana tegutsenud Kristal mängis aastail 1992–2005 Eesti koondise eest 143 ko...
  • Juku-Kalle Raid
    Juku-Kalle Raid (sündinud 28. juulil 1974) on Eesti ajakirjanik ja luuletaja, XII Riigikogu liige.

Palume selle projektiga ühineda kõigil Tallinna Mustamäe Gümnaasiumi õpetajatel, vilistlastel, direktoritel ja töötajatel. Kindlasti võiksid siia kuuluda ka need endised õpilased kelle jaoks Tallinna Mustamäe Gümnaasium oli algkool või põhikool. Koostööpartnerite hulka palume nii endisi kui ka praeguseid õpetajaid ja õpilasi.

Tallinna Mustamäe Gümnaasium sai tuule tiibadesse 1965. aastal, mil Mustamäele valmis teine koolihoone, mis hakkas kandma Tallinna 44. Keskkooli nime. Eelnevalt oli Mustamäel töötanud Tallinna 50. Keskkool, mille rüpes õppis juba kenake hulk Mustamäe uude elurajooni kolinud õpilasi ja tööd saanud paljud noored ja värsked Tallinna Pedagoogilise Instituudi lõpetajad..

Kõik oli uus: kool ja õpetajad olid uued, uus oli ka elurajoon, millega meil, 20. sajandi teisel poolel sündinutel, tuli kokku puutuda.

Paljud olid siiani elanud väga kitsastes tingimustes, ahiküttega majades, kus puudusid elementaarsedki elamistingimused, seetõttu tundus kolimine 1-, 2- või 3-toalistesse kõigi mugavustega korteritesse lausa kuningalossi sarnastesse tingimustesse sattumisena.

Esimesel õppeaastal lõpetas 8. klass, kuid keskkooli lõpetajaid ei olnud. 1. lend keskkoolilõpetajaid läks ellu 1967. aastal.