Start your family tree now Is your surname Koivanen?
There are already 14 genealogy profiles with the Koivanen surname on Geni. Join now to find your relatives.

Koivanen Genealogy and Koivanen Family History Information

‹ Back to Surnames Index

Create your Family Tree.
Discover your Family History.

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Share

view all

Profiles

About the Koivanen surname

Nimi on pärit Ingerimaalt Suuri Puutosti külast, Skuoritsan piiri. 1834 aastast alates olevate Skuoritsa kiriku meetrkate põhjal saab tõdeda et 1800 alguses oli 4 haru, st 4 meest kes said järglasi. Kahjuks puudub varasem materjal ja ei saa neid nelja omavahel ühendada, kas nad on vennad, onupojad või ... Küll aga elab1834. aastast edasi Suuri Puutostis palju nende järglasi, üks haru kolib naaber külla Ala-Purskovasse.

NEN

Koivanen nimi käib läbi NEN nimedele omased arengud, ehk siis nimi on vahepeal kujul Koivaine ja Koivainen :)

II maailmasõda

Paljud arreteeriti, küüditati või lasti maha 30-datel Stalini poolt. 40-date alguses tühjendati külad Ingerlastest ja toodi Klooga laagritesse ja sealt edasi Paldiski kaudu Soome. Soome aga andis ingerlased venelastele tagasi, viimased lubasid viia rahva koju tagasi aga piiril pandi vaguni uksed lukku ja sõit läks Siberi poole...

O ehk võitlus nime eest

Eestis on läbiaegade tahetud nime valesti kirjutada - Koivonen, isegi passi on mõnel nimi valesti kirjutatud ja koguni maetud vale nimega. Ise hakkasin üpris noorelt nime spetsiaalselt TRÜKI tähtedega kirjutama et inimesed o ja a tähti segi ei ajaks ja ikkagi kirjutati ja kirjutatakse praegugi o-ga, isegi trüki A-st saab o. Koivonen sugu pole, tegemist on kirjutus veaga!

Tänapäev

2010 aastal elab Eestis 11 ja Soomes 8 Koivanen nime kandjat ja karta on et 6 neist kattuvad st. tegemist samade inimestega.

Juho Koivanen