Vetřelec na mých stránkách

Started by Private User on Thursday, September 6, 2012
Problem with this page?

Participants:

  • Private User
    Geni member
Showing all 2 posts
Private User
9/6/2012 at 12:30 PM

Zdravim vsechny zde pritomne, prosim o radu.
Nedopatrenim jsem povolil jednomu zdejsimu uzivateli pristup na muj rodokmen, a on tam ted svevolne vklada a meni data, slucuje profily. Nemohu tomu zabranit, on nereaguje na me vyzvy.
Kazdou osobu v mem rodokmenu, kterou takto zedituje, ja jiz nemam moznost zmenit, nebot on nejakym zpusobem prevzal prava na editaci.

Prosim o radu, jak se takovehoto uzivatele zbavit. Zakazal jsem mu pristup, ale u osob v mem rodokmenu, ktere on upravil, stale zustava "manazerem" a ja nemohu tyto osoby upravit/odstranit.

Dekuji za radu.

Private User
1/21/2013 at 6:07 AM

Tak jsem si již poradil, v podstatě jsou dvě možnosti:

1. zrušit vetřelcovi správcovství. Musí se to udělat u každé osoby v rodokmenu zvlášť, je to pracné, ale funguje to. Bohužel to funguje pouze u osob, které jsem jako první vložil já.

2. požádat vetřelce, aby se u osob, které vložil, vzdal sám správcovství a předal je mě. Pokud vetřelec není ochoten, je to v podstatě konečná :-(

Našel jsem ale jednu možnost, bohužel velmi pracnou. Je nutné odříznout celou větev, ve které vetřelec páchá škody. To se řeši odebráním příbuzenského vztahu s příslušnou osobou, na kterou jsou navázány profily napadené vetřelcem. Tím vám celá větev zmizí z rodokmenu (zřejmě však potom stále zůstává na nějakém GENI-hřbitově, ale to už nás nemusí trápit).

No a pak už jen je potřeba celou tu větev zadat do rodokmenu znovu.
Jak píšu, pracné, ale účinné, jinou možnost jsem nenašel.
Pokud zde na GENI někdo narazí na podobný problém, a podaří se mu ho vyřešit elegantněji, prosím o info. Děkuji.

Petr Čížek

Showing all 2 posts

Create a free account or login to participate in this discussion