Jaan Eepold - Kes on lisanud Eepoldite sugupuud koostades Juhan Eepoldi - Vilhelmine Eepoldi (Eichhorn) isa ja ema andmed?

Started by Irene Karindi on Saturday, November 22, 2014
Problem with this page?

Participants:

Profiles Mentioned:

Related Projects:

Showing all 7 posts
11/22/2014 at 4:26 AM

Kes on lisanud Eepoldite sugupuud koostades Juhan Eepoldi - Vilhelmine Eepoldi (Eichhorn) isa ja ema andmed?

Kuidas ma saaksin teada, millistest allikatest on lisatud Wilhelm Eichhorn (1825...) ja tema naise andmed, nimelt oli Vilhelmine Eepold minu vanaema ema, ja tema neiupõlvenimi oli Eichhorn. Kahjuks ei leia mina kuskilt andmeid tema vanemate kohta.

Ette tänades Irene Karindi

11/23/2014 at 5:36 AM

Tere,

Siin on Jaani perekonna andmed, lapsed on teise lehe üleval.
http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA.1216.1.274:232?13,1265,603,1...
Vilhelmine kohta: http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA.1218.1.240:49?510,284,880,180,0
Ja siin Juhani ja Vilhelmine pere: http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=TLA.1463.1.8:63?79,858,1091,353,0

Tervitades,
Silja Limperk

11/23/2014 at 6:29 AM

tere, võib olla ma väljendasin end ebaselgelt, oma vanavanaema -Vilhelmiine Eepold andmeid ma tean isegi need on hõlpsasti leitavad, kuid keegi on lisanud tema ema Wilhelmiina (Miina) ja isa Willem sünniandmed. Kes oli see inimene ja kust need andmed pärinevad. Peale selle on veel huvitav, et kuidas Mühldorf muutus Eichhorniks. KEs teab sellele vastust?

11/23/2014 at 2:04 PM

Nendele viimastele küsimustele teavad vastuseid rohkem profiilide haldajad. Kui võtate läbi profiili nendega ühendust, ehk siis saate ka selgust.
Mida ma leidsin, siis panin profiilidele ka lingid.

Edu soovides,
Silja

11/23/2014 at 9:57 PM

Haldajad, lisajad:
Mait Kornet, Private User, Private User, Kaire Veeroja (Adermann), Private User, Signe Kutsar - palun selgitage oma allikaid Irene Karindi jaoks.

Private User
11/25/2014 at 5:27 AM

Tere,
kõigepealt küsiksin, kas Willemi profiilil olevad Saaga lingid on Teile nähtavad? Seal on olemas nii Willemi ja Wilhelmine abielu kui kihlumise lingid, kihlumise juurest tulevad välja nii sünnikohad, vanused kui ka isade nimed. Wilhelmina juures on sünnikoht Albu (Järva-Madise khk) ning isaks Punamäe Abram. Presonaalraamatu link on: http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA.1234.1.139:89?33,446,928,275,0

Willemi puhul on sünnikohaks Vasalemma ning profiilil on linkidena antud 1858.a. hingerevisjoni andmed ja Willemi liikumist kajastavad ümberkirjutuslehtede andmed. Ka isa nimi on olemas. Sünnikanne: http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA.3160.2.1:191?90,756,1128,138,0

Teine küsimus -- kuidas sai Mühldorfist Eichhorn? Sellele teab vastata paraku vaid Carl August Wehrmann, Harju-Madise pastor 1822-1857. Suguvõsale pandi hingerevisjonide käigus nimeks Mühldorf (algkujul Mühdorf). Pastoril polnud sellest aga lugu, umbes poolte oma kihelkonna inimeste juures kasutas ta hoopis teisi, enda pandud perenimesid, mõnel juhul neid aja jooksul isegi muutes. Nii saigi suguvõsa temal nimeks Eichhorn -- mis põhjusel, kas oli suguvõsa liikmeil mingi sarnasus oravaga -- ei tea. Mühldorf on pandud ilmselt põhjusel, et pere elas Veskikülas. Nimekasutust saab jälgida Willemi venna Ado juures -- esimesed lapsed on ristitud Eichhornidena, siis on üks (mälu järgi 3. laps), kellel on kirjas Eichhorn, see maha tõmmatud ning kirjutatud Mühldorf. Järgmised lapsed olid juba Mühldorfid. Eks oma osa mängis siin fakt, et vahepeal (1857.a.) sai pastoriks N.Fr.H.Spindler, kes Wehrmanni süsteemi lammutas.
Willemi puhul on revisjonides kasutusel nimi Mühldorf(f), kirikuraamatuis enamasti Eichhorn. Kunagi kui seda liini uurisin, siis jäi silma, et Willem oli läinud sulaseks(?) perre, mille peremehe nimi oli Eichhorn. :) Küllap sellel põhjusel nime kasutus selliseks kujunes, peremehe eeskujul, seda enam, et ka Willemi enda puhul oli seda nime pruugitud. Tundub, et esimest korda on Willemist saanud jälle Mühldorff Ambla personaalraamatus 1880-1907, personaalraamatute nimeregistris on küll sisestamisviga, nimi on kirjas kui Mühldork (st ff on loetud k'ks). Selles raamatus on ta märgitud ka surnuks. Pojad on igatahes kasutanud edasi nime Mühldorff, mis on aga EW ajal välja surnud.

Loodetavasti oli abi....
Parimat,
Raivo

11/25/2014 at 7:22 AM

Lugupeetud Raivo Maine - see oli väga hivitav, mis Te kirjutasite Eichhorn - Mühldorff nimemuutusest, tänan Teid. Igatahes minu vanavanaema ja tema õed kasutasid Eichhorn ja mind ajas see Mühldorff segadusse, sest ma ei olnud sellest varem kuulnud ja sain teada sellest esmakordselt siin.

Väga huvitav on siis ka teada saada, et Miina Weinbergi isa oli hoopis Punasmäe Abram. Punasmäe talu -vaatasin netist, et selline talukoht seal siiani olemas ja kasvatatakse Eesti raskeveo hobuseid:)

Peresiseseselt liigub siiski ka legend, et Eichhornide Mühldorfide suguvõsas olevat keegi esiisadest Sakasamaalt tulnud sakslane ja teeninud mõisas metsavahina (oelvat olnud tõmmum mees).

Oleks küll huvitav teada saada, kas see on tõsi aga ise ma ei suuda välja mõelda, kuidas selleni jõuda...

Üks Willemi laste vaderiteks oli Juhan Eicchorn - kas see võiski olla see peremees kellest räägite?

Showing all 7 posts

Create a free account or login to participate in this discussion