Rosa Tokarskiy (Zluck) - הידוע לנו על משפחת טורקרסקי

Started by Lary Ecker on Tuesday, June 30, 2015
Problem with this page?

Participants:

Profiles Mentioned:

6/30/2015 at 8:29 AM

בסד

הבטחתי להשלים הידוע לנו על משפחת טורקרסקי.

אנו יודעים שהשמות של הוריו של ר' משה טוקרסקי והם היו ישראל לייב ושם אמו רוזה טוקרסקי ואנו יודיעם גם את השמות של הוריה של רוזה טוקרסקי והם היו חיים ויוכבד זלוק. השם יוכבד אחר כך חוזר במשפחה ושם בתו הצעירה אחותם הצעירה של הסבתא סימה שלנו ואחיה שמואל היה יוכבד(לבנון) עלתה לארץ בראשית שנות השלושים לפני הוריה והייתה ממקימי היישוב בית עובד על יד נס ציונה ילדיה חיים עד היום ואנו אתם בקשר. כמובן שיותר פרטים אין אנו יודעים מדובר על אנשים שנולדו במחצית הראשונה של המאה התשע עשרה והפרטים ידועים לי ממה שספרה לי אמי עליה השלום ודודי אחיה ר' מאיר שילוח זצ"ל. אינני יודע איפה עברו בימי חייהם היכן נולדו ובמה עסקו.

אנו יודעים את שם חותנו של ר' משה טוקרסקי אביה של הסבתא רבתא שלנו פערל-פנינה והוא היה נקרא חיים נחום שוחט (השם שוחט היה על שם המקצוע שלו שהיה שוחט ומוהלו ילדיו היו חוץ מהסבתא פערל , הבן הגדול היה אהרן --אני נקרא על שמו היה איש עסקים ועל פי עדות אמי תלמיד חכם מבריק לכן החליטה לקרוא לי בשמן( גם על פי עצת אחיה הגדול ישראל ישעיהו שייקע אביה של רותי אקר) וכן מרדכי לייב שהכרתי את בתו שהייתה גרה ברמת גן. ייטע ריינשטיין) ואחר נישאיו בשנית של חיים נחום שוחט נולדו לו ילדים נוספים פערל פופע פסיה וגולדה. שלש הראשונות חיו בארה"ב והצעירה חיה בכפר ויתקין וכמובן הכרנו אותה היטב . כולם נפטרו אחרי אריכות ימים ושניםוגם אני מצעירי הנינים של הסבתא רבתא פרל הכרתי ופגשתי ואני זוכר את רובם. זה הידוע לי על משפחתנו מצד אמי עליה השלום ומדובר בעצם על תולדות המשפחה לאורך קרוב למאתיים שנה. מאד אשמח לקבל את המכתבים של ר' משה שנמצאים בידך או שיש לך גישה אליהם ולדעת כיצד הגיעו אליך. בהוקרה אהרן כ"ץ.

Create a free account or login to participate in this discussion