Is your surname Pahverk?

Research the Pahverk family

Joosep Pahverk's Geni Profile

Records for Joosep Pahverk

66 Records

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Share

Joosep Pahverk

Birthdate:
Birthplace: Vihula
Death:
Immediate Family:

Son of Toomas Pae and Leena Pae
Brother of Aleksander Pahverk; Liide Marie Keng; Albert Pahverk; Linda Pahverk; Richard Pahverk and 2 others

Managed by: Private User
Last Updated:
view all

Immediate Family

About Joosep Pahverk

Georgi risti 4. järk saadud 439. Iletski polgust öise luureretke eest 7.märtsil 1916 Iskopi metsades (Jossif Toomase p Pahverk).

PR Tallinnas: Saaga TLA.1359.2.63:519?117,462,818,166,0

PR Haljalas: Saaga EAA.1224.1.252:180

Päewaleht 19.10.1915: Joosep Pahwerk. Tallinnast.pärit.on arwatawaste surma leidnud. Tema kohta kirintatakse meile seltsimehe poolt sõjawäljalt: Mul oli siin sõber Tallinnast. Tema oli enne sõda Tallinnas lukussepaks ja. 1915. a. teenistusesse wõetud. Tema nimi oli Joosep Pahwerk. Tema rääkis mulle, et tal Tallinnas sugulasi la tuttawaid palju. Tema oli siin maakuulaja ja nüüd on tema wist surnud wõi langes raskelt haawatult wangi. Oli alles noor mees. aastat 22. Oli päris kangelane. Neid, maakuulajaid, oli seitse meest ja tema oli nende juhataja. Oli kord Saksa terwe wahisalga wangi wõtnud. Temal oli mitu auraha ja kaks Georgi risti. Oli juba vanem alamohvitser ja kui nüüd oleks veel eluga pääsenud, siis oleks temale lipniku au antud. Roodu komandör ise ütles, et tal pole roodus enam niisugust meest nafu see noor Pahwerk oli.

Päewaleht 09.12.1915: Josep Pahwerk kirjutab meile: Teie kirjutasite oma lehes septembrikuu 15.wei 16., et J. Pahwerk on surma saanud wõi raskelt haawatult wangi langenud. See on eksitus. Ei tea. kelle minu sõbra poolt saadetnd kirja järele. Selles kuus olin küll üks kord paar=kolm päewa omade hulgast ära. Sattusin auku, kus miin plahwatas ja- mina jäin sinna sisse. Olin öö ia päiwa seal. Õnneks oli mul labidas kaasas ja sain ennast wälja kaewata. Mul said seal kolm sõpra haawata. need wahest kirjutasid sinna Teile. Sain nüüd kodunt kirja, et Teie lehes on eksitus olnud. Olen alles terwe ja terwitan tallinlasi.

view all

Joosep Pahverk's Timeline

1892
August 23, 1892
Vihula
????