JANEZ URBANC - Janez Urbanc

Начал Oton Zagorc сегодня
Возникла проблема на этой странице?

Участники:

Упомянутые профили:

Показаны все сообщения (11)

Tu sem zbral vso komunikacijo v zvezi s to osebo, v kronološkem vrstnem redu.

Частный профиль wrote on 20/1/2024 at 7:50 PM

Pozdravljeni,

v preteklih dnevih in tednih ste v naše družinsko drevo Urbanc dodali nekatere osebe, katerih podatki se ne ujemajo s podatki naših prednikov.

Eden izmed njih je na primer Janez Urbanc (JANEZ URBANC).

Gre za drugo vejo Urbancev, ki niso naši sorodniki.

Z združitvijo našega drevesa z njihovim ste združili popolnoma različne osebe, podatki v našem drevesu pa sedaj niso več pravilni. Tako smo v drevesu sedaj povezani s priimki kot sta Banovec in Valušnik s katerimi v resnici nismo v sorodu.

Prosim vas, da takoj odstranite osebe, ki ste jih dodali v naše družinsko drevo in da nikakor več ne "popravljate" naših podatkov in ne združujete oseb, saj ne gre za iste osebe.
Pričujoče drevo je namreč rezultat dolgotrajnega dela moje mame, zato vas vljudno prosim, da to upoštevate in spoštujete.

Hvala za ukrepanje.
Lep pozdrav,
Anja Urbanc

Частный профиль wrote on 22/1/2024 at 10:48 PM
Spoštovani,

Ponovno vas pozivam, da z našega družinskega drevesa odstranite dve osebi:

Marjeta Urbanc (Stibil) MARJETA URBANC
in
Janez Urbanc JANEZ URBANC

saj nista sorodstveno povezani z osebami v našem drevesu, mi pa ju ne moremo izbrisati, saj ste vi upravitelj njunih profilov.

Hkrati vas ponovno opominjam, da ostalih podatkov v našem drevesu NIKAKOR ne urejajte nikoli več.

S pozdravi,
Anja Urbanc

Oton Zagorc wrote on 20/1/2024 at 8:54 PM

Частный профиль ker ste me blokirali, vam ne morem niti odgovoriti, kaj šele kaj popraviti.

Oton Z

Oton Zagorc wrote on 1/2/2024 at 3:33 PM

Pozdravljena Anja,

oglašam se v zvezi z vašima sporočiloma glede oseb, ki da ne spadajo v vaše drevo.

Odgovoril bi vam že mnogo prej in razložil v čem je problem, vendar z vami ne morem komunicirati saj ste me blokirali.

To je dolga štorija, ki vam jo bom predstavil če/ko me odblokirate, za zdaj samo na kratko:

<v naše družinsko drevo Urbanc dodali nekatere osebe> ne drži
<ne "popravljate" naših podatkov> tega nikoli nisem storil, ravno obratno, vi ste iz mojih profilov odstranili dokumentirane podatke, kar se v terminologiji geni.com imenuje vandalizem

<Z združitvijo našega drevesa z njihovim ste združili popolnoma različne osebe> tega nisem nikoli storil. Iz zgodovine posodobitev je razvidno, da ste vi, Частный профиль združili Janeza Urbanca z nekim Johanom Janezom Urbancem: Merged January 20, 2024 at 6:56 PM Частный профиль

"Moj" Janez Urbanc je živel v Krakovem v Ljubljani. Vsi podatki so vzeti iz matičnih knjig in so enostavno preverljivi.

Pa lep pozdrav in upam, da se slišiva

Oton
----------------------------------------------------------

Частный профиль wrote on 2/2/2024

Oton Zagorc je posodobil podatke o poroki med osebama Janez Urbanc in Marjeto Stibil, 9.avgusta popravljal imena in priimke. Iz velikih tiskanih črk na male, vse to se vidi v moji zgodovini. Za ime , ki ga nisem vedela in sem imela napisan ? ga je dodal in se je izkazalo da je narobe. Z drevesom sem se zelo potrudila, zdaj pa imam dodane osebe, ki ne spadajo v moje drevo .
Če je g. Oton vse podatke preverja bi lahko videl, da ima ta Janez Urbanc drugo mamo in drugega očeta, kot ta ki je v mojem rodovniku.
Mislila sem, da moram dati dovoljenje , da se lahko karkoli doda mojemu drevesu, pa vidim da lahko kdorkoli dodaja brez moje potrditve.

Tako da so njegove trditve neresnične, če imate dostop poglejte zgodovino sprememb, drugače vam jo pošljem.

S spoštovanjem!
Tanja

in

naj mi da g. dovoljenje izbris njegovih podatkov, ker bom to naredila sama,
lep pozdrav!
Tanja

Oton Zagorc wrote on 3/2/2024 at 8:14 AM

Dear Tatjana,

I am contacting you about this profile: JANEZ URBANC

Sincerely,

Oton Zagorc

Najprej hvala vam, ker ste me odblokirali, brez tega bi bila komunikacija zelo otežena.

Pa pojdimo lepo po vrsti, kronološko.

Avgusta lani sem se lotil, tako kot že za sto in več drugih oseb, izpopolnjevanja drevesa Частный профиль In tako sem med drugim prišel do njegovega pradeda JANEZ URBANC

Če pogledamo zgodovino posodobitev tega profila, najdemo čisto spodaj kot prvi zapis:

www.geni.com/media/proxy?media_id=6000000202692910843&size=large

Ta profil sem jaz na novo vnesel 9 Aug 2023 at 9:08 AM, zato sem tudi jaz njegov upravitelj in ne kdo drug. Potem sem dodajal še nekaj članov njegove družine, vse to avgusta lani. Kolikor se spomnim, se k tej veji kasneje nisem več vračal.

Janez Urbanc se je poročil 26.1.1851 z Marjeto Stibilj v Trnovski cerkvi v Ljubljani (Krakovsko predmestje), kjer je tudi živel. Vpis je tukaj https://data.matricula-online.eu/sl/slovenia/ljubljana/ljubljana-tr... Ta podatek ste mi vi 20/1/2024 at 19:16 zbrisali.

Njegova starša sta bila Jakob Urbanc in Marija Toman.

Potem pa, tri mesece kasneje, pridete vi in 15 Nov 2023 at 9:23 PM vnesete Johanna Janeza Urbanca (1) iz Mozirja, če se ne motim.

www.geni.com/media/proxy?media_id=6000000202693140822&size=large

In še kasneje, v januarju, najdemo v zgodovini tale zapis: https://www.geni.com/merge/view?revision_id=85168695570 Merged January 20, 2024 at 6:56 PM Частный профиль

Nato sledi še en kup sprememb, pa nobene moje. V zgodovini sprememb ni najti nobenega združenja, ki bi ga naredil jaz. Na podlagi česa potem trdite, da sem v vaše drevo dodal osebe, ki ne spadajo tja. Jaz se nisem nikoli niti približal vaši veji. Vaše družinsko drevo na geni vsebuje 435 oseb https://www.geni.com/list?focus_id=6000000018723794401, niti pri eni nisem jaz upravitelj, se pravi jih nisem jaz dodal.

Pa tole: Oton Zagorc je posodobil podatke o poroki med osebama Janez Urbanc in Marjeto Stibil, 9.avgusta popravljal imena in priimke. Iz velikih tiskanih črk na male

Jaz nisem posodobil te poroke, ampak sem jo prvi vnesel. In jaz nikoli ne vnašam imen z velikimi črkami, (2) zdaj pa v tej veji mrgoli profilov, ki imajo imena vsa v velikih črkah. Kdo je tu spreminjal tuje profile?

Kako bomo zdaj razrešili to zadevo? Če je edina stična točka Banovčeve in vaše veje JANEZ URBANC potem bo treba razveljaviti tisto združenje 20. januarja. Ampak je bilo na tem in okoliških profilih že toliko sprememb, da jih bo treba natančno pregledati in restavrirati.

Predem se tega lotim pa predlagam, da podrobno pregledate moj "dokazni material" in mi odgovorite, če se strinjate z navedenim, oziroma mi povejte, če sem kaj spregledal.

Pa lep dan in upam da se kmalu slišiva.

Oton

=========================================================================================================================================================================================================

(1) V sloveniji srednjih imen praviloma ne uporabljamo. Zatorej Janez ni Johannovo srednje ime, ampak njegovo krstno (prvo) ime. Če želite imeti tudi Johanna (ki je isto ime kot Janez le v nemščini), ga vnesete kot nemškega.

(2) Imena se v rodovnik vpisuje z malimi črkami in veliko začetnico.

Use ordinary case. Do not enter surnames in all uppercase. Če jih želite videti vse z velikimi črkami, si to opcijo nastavite v preferencah. https://www.geni.com/projects/Geni-naming-conventions/1357

Zato imamo tudi skript, ki z enim klikom popravi črkovanje takih zapisov:

www.geni.com/media/proxy?media_id=6000000202692800907&size=large
www.geni.com/media/proxy?media_id=6000000202693260824&size=large

JANEZ URBANC

Частный профиль wrote on 4/2/2024 at 11:54 AM

Spoštovani,
drevo sem delala samo v svojem geniju, na svojih prednikih. Potem se je pojavila żena Urbanca , Marjetai in takrat sem opazila, da se je drevo razširilo na prednike, ki z mano nimajo veze. Zraven pa se je pojavilo vaše ime. Prosim samo da uredite in iz mojega drevesa odstranite vaše prednike, tako da lahko nadaljjem z delom na drevesu. Vašega nisem spreminjala, sem pa opazila , da se je pojavilo ime kjer sem imela napisan vprašaj in pa popravki imen iz velikih tiskanih v male črke, takrat pa sem pri svojem drevesu popravila nazaj.
Prosm, da zadevo uredite, da bo zopet rodovnik mojih prednikov in ne pa vse pomešano,
S spoštovanjem!
Tanja

Oton Zagorc wrote on 6/2/2024 at 8:08 AM

Bojim se, da v prejšnjem sporočilu nisem bil dovolj jasen, zato mi ne preostane drugega kot da začnem spet znova.

Na kratko povedano, jaz se nisem vaše veje drevesa nikoli niti dotaknil tako da je naravnost absurdno, da od mene zahtevate da uredite in iz mojega drevesa odstranite vaše prednike. Nobenih mojih prednikov ni v vašem drevesu. Stvar je ravno obratna, vi ste posegli v drevo g. Banovca, ki sem ga jaz zgradil, in ga zmrcvarili. Vsa zbrka je samo in izključno vaše delo. Za dokaz si oglejte zgodovino sprememb na profilih, kjer sem jaz upravitelj.

Potem se je pojavila żena Urbanca , Marjeta Nič se ni pojavila potem, bila je tam že mesece pred vašim pristopom, natančneje od 9. avgusta 2023. Vi ste se pojavili 20. januarja 2024 in Janeza Urbanca povezali z nekim drugim Janezom in mu dodali ženo Terezijo Jug. In kako vam sploh pride na misel, da iz tujega profila odstranite natančne in dokumentirane podatke (datum in kraj poroke). (Mimogrede, poroka Terezije Jug je bila 19. novembra 1888 in ne 19. oktobra https://data.matricula-online.eu/sl/slovenia/maribor/sostanj/04112/...)

Vašega nisem spreminjala, Ja pajade. Kdo je pa bil to:

MARJETA URBANC
JANEZ URBANC
JANEZ URBANC

Tako da vas zdaj prosim, da povrnete vse profile, kjer sem jaz upravitelj, v prvotno stanje pred 20. januarjem. Tukaj je seznam:

https://www.geni.com/list?focus_id=6000000197088810870&group=immediate_family

Vse spremembe so dokumentirane v zgodovini. Najbolje je, da greste v obratnem vrstnem redu, od najnovejše do najstarejše, in povrnete podatek v originalno vrednost. In ko bo to storjeno ne bo v vašem drevesu nobene osebe več, ki tja ne spada, in Banovčeva veja bo spet taka kot mora biti.

Pa lep pozdrav, Oton

Частный профиль wrote on 6/2/2024 at 12:56 PM

C
Oton Zagorc je posodobil profil osebe Jakobs Jakob Urbanc. rojstvo, ime in drugo ime
19. jan. ob 10:27 dop · prikaz
C
Oton Zagorc je posodobil profil osebe Marija Urbanc. rojstvo
19. jan. ob 10:25 dop · prikaz
C
Oton Zagorc je posodobil profil osebe MATIJA URBANC. ime in priimek ob rojstvu
19. jan. ob 10:07 dop · prikaz
C
Oton Zagorc je posodobil profil osebe GETRUDA URBANC. ime in priimek ob rojstvu
19. jan. ob 10:07 dop · prikaz
C
Oton Zagorc je posodobil profil osebe APOLONIJA URBANC. ime in priimek ob rojstvu
19. jan. ob 10:07 dop · prikaz
C
Oton Zagorc je posodobil profil osebe JAKOBS JAKOB URBANC. ime, priimek in drugo ime
19. jan. ob 10:07 dop · prikaz
C
Oton Zagorc je posodobil profil osebe MARIJA URBANC. ime in priimek
19. jan. ob 10:07 dop · prikaz

Oton Zagorc wrote on 7/2/2024 at 12:05 PM

Vse zgoraj navedene spremembe so bile pretvorbe imen iz velikih tiskanih črk v male z veliko začetnico v skladu s priporočili in standardi, ki veljajo na geni.com https://www.geni.com/projects/Geni-naming-conventions/1357 Te spremembe z ničemer ne vplivajo na strukturo drevesa in podatke v profilih.

Za razliko od naslednjih:

Merged January 20, 2024 at 6:56 PM by Частный профиль https://www.geni.com/merge/view?revision_id=85168695570 združenje dveh popolnoma različnih oseb

Janez Janez Urbanc and Marjeta Urbanc Stibil's marriage was updated Частный профиль marriage and status MARJETA URBANC odstranjen datum in kraj poroke

Added by: Частный профиль on 9 January 2024 JOHANN URBANC dodan dvojnik obstoječemu profilu JANEZ URBANC

Spremenjen datum rojstva JANEZ URBANC, bil je rojen 2.5.1828 v Mostah 34, Ljubljana, in ne 1833 - https://data.matricula-online.eu/sl/slovenia/ljubljana/ljubljana-sv...

Ponovno vas pozivam, da povrnete vse profile, kjer sem jaz upravitelj, v prvotno stanje pred 20. januarjem. In da se ne bom ponavljal, preberite še enkrat podrobno moji sporočili od 2.2 in 6.2.

In predvsem ne očitajte mi dejanj, ki ste jih storila sama:

Z združitvijo našega drevesa z njihovim ste združili popolnoma različne osebe - niti slučajno. Iz zgodovine posodobitev je razvidno, da ste vi, Частный профиль, združili Janeza Urbanca z nekim Johanom Janezom Urbancem: Merged January 20, 2024 at 6:56 PM na https://www.geni.com/merge/view?revision_id=85168695570 by Частный профиль

Oton Z

Показаны все сообщения (11)

Зарегистрируйтесь или войдите в систему чтобы участвовать в этом обсуждении