Uued privaatsusreeglid genis - natuke halba ja head

Started by Henn Sarv on Tuesday, April 6, 2010
Problem with this page?

Participants:

  • Geni Pro
  • Geni Pro
  • Private User
    Geni Pro
  • Private User
    Geni Pro
  • Private User
    Geni member

Profiles Mentioned:

Related Projects:

Showing 1-30 of 1175 posts
4/6/2010 at 1:38 PM

teema on läbivalt roninud erinevatesse diskussioonidesse, proovin siia väikese kokkutõmbe teha

alates eile õhtust, umbes 11 paiku, läks üles uus versioon. Olin sel ajal ise tegevuses, seepärast nägin muudatusi peaaegu kohe. MÕned asjad on paremad, mõned asjad on halvemad, mõned asjad harjumatumad.

Mis on uutmoodi. Varem oli sisestatud andmetele ligipääs suht mõnus, aga keeruline ja tekitas paljudes probleemi - privaatsusprobleemi. Asja lahendamiseks on siis nüüd lihtsustatud juurdepääsuloogika teiste sisestatud (hallatavatele) andmetele. (sinu enda sisestatud andmetele on sul ikka ja jätkuvalt juurdepääs)

Kõik profiilid (isikud) jagunevad kolmeks - kasutajad, isiklikud ja avalikud.

Kasutajad on kõik need, kellel on kasutajakonto ja kes aegajalt sisse logivad. Nende profiil on niipalju avalik, kui nad ise seadetes määravad. Siin muudatusi ei ole.

Isiklikud profiilid loetakse SISESTAJA lähisugulased (kuni neljanda põlveni ja lähemad). Sisuliselt loetakse VAIKIMISI isiklikuks kõik need profiilid, mis kuuluks sisestaja peregruppi (family group). Avalikuks loetakse vaikimisi KÕIK muud sisestatdu profiilid. seega, kui sa sisestad puusse ona 6 põlve esiema, sisi vaikimisi on see avalik.

Profiili põhihaldaja saad muuta profiili avalikuks või isiklikuks. Seega algselt vaikimisi pandu ei jää jõusse.

Mingil hetkel jõustati see (ma ei olegi aru saanud, kas osaliselt või üldiselt) seniste profiilide osas. Paljud on peale seda asjaolu ka muutnud.

seega, profiili avalik/isiklik seisund sõltub kolmest asjast:
* kes selle profiili on sisestanud (põhihaldaja)
* millal ta selle profiili on sisestanud
* kas sisestamise käigus või järel on avalikkust muudetud (saab muuta vaid põhihaldaja)

Õiguste süsteem on lihtsam (selle üle võib vaielda)

On viis õigustatud subjektide (kasutajate) klassi
1. profiili haldurid (põhihaldur seal hulgas)
2. profiili lähisugulased (peregrupp, haldajate peregrupp)
3. haldajate sõbrad
4. haldajate koostöölised
5. Muud kasutajad

Kes saavad profiili näha (ulatuse määrab haldaja poolne seadistus managed profiles)
avalikke profiile NÄEVAD kõik
isiklikke profiile NÄEVAD vaid haldajate ja profiili peregrupp ning haldajate sõbrad

Kes saavad profiili toimetada (editeerida)
avalikke profiile saavad toimetada haldajad ja nende koostöölised
isiklikke profiile saavad toimetada haldajad, nende ja profiili peregrupp

sellega on õiguste süsteem kirjeldatud - muid reegleid ega piiranguid ei ole
PRO-del pole endiselt eriõigusi (on eksitav müüt, et PRO-del on suuremad juurdepääsuõigused kui teistel)

Henn

4/6/2010 at 1:44 PM

Natuke profiilide ühendamsiest uute reeglite najal

Profiilide ühendamist saab algatada endiselt igaüks (URLiga vähemalt)
Profiilide toiemtamien on natuke lihtsam

a) enam ei ole nn zombide probleemi (elusatel-surnutel ei tehta vahet)
b) ühendamisel proovitakse leida sobivaim isik, kellele saata ühendamispalve

see viimane on üks positiivsemaid asju, nimelt analüüsitakse ühendamissoovi puhul kummagi profiili haldajaid ja proovitakse leida loetelu NEIST kellel mõlema profiili puhul oleks ühendmiaseks vajalikud volitused (avalike profiilide puhul siis ühiseid koostöölisi). Saadud nimekiri sorteeritakse viimati sisselogimise järjekorras.

see reegel tagab, et suurema tõenäosusega saab profiili ühendamise soovi see, kes saab selle ka kinnitada ja see kes ka geni aktiivselt kasutab

kogemus on näidanud, et korduvate profiilide ühendamine on uutest reeglitest võitnud - vähemalt ajalooliste sugupuude osas. Ühendamissoove liigub laiemas hulgas ja kinnitusi tuleb kiiremini.

Henn

4/6/2010 at 1:49 PM

Mõned ebakohad, mis loodetavasti korrastatakse lähiajal

* enam ei näe kokkulangevate profiilide leondit, kui sul ei ole kõigi nende osas muutmisõigust. Loodan, et see piirang kaob kiirelt

* enam ei näe osas loendites neid profiile, mille vaatamiseks puudub õigus (näeb vaid initsiaale, ei saa linki kasutada). Samas mõnes teises loendis need samad profiilid esinevad normaalselt. Loodan, et parandatakse kiirelt.

* vähenenud on nende pereliikmete hulk, kellele saab otse ühest profiilist teise linkida - analüüsitakse õigusi ja näidatakse kas nime või nime lingina. Probleem, et nii ei pääse korduvaid pereliikmeid isegi analüüsima ega ühendust võtma

* kiri - võta ühendust halduriga on vigane

* peale käsitsi ühendamist (URL) kukub vealehele (puuduvad õigused) kui pole kõigi ühendatavate profiilide vaatamisõigust (taotlus saadetakse küll ära)

need on ka vead, mis ei ole õiguste süsteemi mõttes loogilised ja millest olen raporteerinud.

Henn

4/6/2010 at 1:54 PM

Henn kirjutas:
"seega, profiili avalik/isiklik seisund sõltub kolmest asjast:
* kes selle profiili on sisestanud (põhihaldaja)
* millal ta selle profiili on sisestanud
* kas sisestamise käigus või järel on avalikkust muudetud (saab muuta vaid põhihaldaja)"
Siin vist nende haldaja asjadega Genis praegu viga sees (inglisekeelsest foorumist):
1) Yes, the green outline on a node indicates that it is a public profile. When we determined which profiles to convert to public we only took the managers of the profile into account. I would suggest that you add the close relatives as managers of these profiles.

2) Nice suggestion Noah but that assumes you have active members in your family tree for that line. Not always going to have someone active and/or willing on your tree to be the manager of certain profiles you enter. In fact I would guess that in many, maybe even in most trees, there are only a few really active users who do the work, while the rest just like viewing and maybe adding photos. Your rule for forcing profiles public should be beyond living fourth cousin, not beyond living fourth cousin manager.

Lauri

Private User
4/6/2010 at 6:28 PM

Geni tegijad on põrutanud 120-ga puusse, mitte küll sugupuusse. Pihta on saanud suur osa puude küljes rippujatest. Veel ei ole kõik alla pudenenud - alati leidub tugeva haardega isiksusi. Küll kukuvad needki. Suurem osa (vähemalt eestikeelsetest) siinviibijatest arvas, et tuli meeldivale rännakule (kasvõi ajas). Nii ju stardis lubati. Selgus, et tegemsit on hoopis tõkkejooksuga.
Mõned tähelepanekud möödavilksatanud teeäärsetest viitadest
1.
- väidetavalt üle 80 milj profiili Genis;
- oletan, et sisestajaid kokku on 0,5-5 milj.;
- nendest aktiivse(ma)id 50tuh-200tuh;
- kasutajaid üle maailma, mh riikidest, kus elanike 25-50-100 milj;
- pidevalt on top100 nimekirjas peoga eestlasi - et siis paar miljonit maailmakodaniku proovib üle maakera ääre piiluda -kus ja kes need eestlased on: hahahaa:. Türklase piilumise eesmärk: selgitada välja sugulus kena rulluisutajaga, inglane tahab teada sugulust selle kena daamiga tol kaunil rahatähel: hehehee. Enamus rohenahalisi tahaks teada - loodetavasti pildimaterjali alusel - millisest põhjamaisest puust Tema pärit on. ihihii.
- tänane seis top 100s. vaid 19 meie meest ja naist. Peaksime ehk medalit nõutama.
2. Minu arvamus
- eestimaalt sisestatud profiildie arvu minul ei ole oskust oletada (vaevalt, et seda isegi Sarviktaadile niisama usaldatakse)
- paarkümmend tuhat võiks vääga hea tulemus ehk olla
- keskmise aktiivsusega nt 2 tuhat kuni 5 tuhat
- nö tõesti aktiivseid paarisajast (pessimism) paari tuhandeni (optimism)
3. Minu küsimus tähesaju lehe kohta:
- miks 0,01% maailma rahvastikust on top 100s esindatud 19%-ga. (erinevus paari tuhande kordne)
4. Minu vastused:
A) Eestlased siin ajavad teist asja kui nood kolmandad hinged (maade ja merede tagant)
Märdi soovitusele kirjutada kuhugile- mkm - ei ole mõistlik. Paarsada maakera serval võõra keele otsas rippujat ei lähe paarile miljonile lihtsalt peale. Toote arendaja ei saa, ei taha ega hakkagi (saama ja tahtma) sellest erinevusest aru. Siiamaani valitses Paradiis. Sest Geni (Olgu Kiidetud Tema Püha Hing ja Tarkus) lihtsalt ei teadnud isegi , kuidas hakkama saada tootega mis kasvab suureks. Äkki. Mühinal ja ründab kätkist välja. Paradiisi aeg asendatakse Reeglite ajaga. Kellele reeglid ei meeldi - aetakse paradiisist välja (muuseas elus on ka nii). Eelmainitud PühaHingJaTarkus on õppinud inimkonna ajaloost - demokraatia olevat toimivate kogukondade A&O. Mässumeelsed tuleriidale. Rahvas (80milj) ümiseb rahuloevalt Hosiannat.
B) Arendajad (vabandust - pühamehed) ei tule selle pealegi, et terve kogukonna ketserite ettepanekutes ja arusaamades võib sisalduda uutmoodi sootsiumi ja võrgustiku toimeilu, võlu, ja -loogika. Pühamehed tulevikule ei mõtle- see on järglaste rida.
C) Eestimaise sootsiumi erinevus muust maailmast on liiga suur, et seda märgata- 2000 korda suuremat inimest mina ette kujutada küll ei oska. (mainitud 2000x tuletamist suhtarvuna vt vähe eespool)

D:
- paar miljonit muus maailmas nõuab oma ja paarsada siinmail sõdib vastu. Esimesse kuuluvad OMA suguvõsaga näperdajad, kellel ON vajadus ja arusaam, et Genis kasvatatud isikud ON nende omad. Elades 70 miljoni kaaskondse hulgas oleks mul kah suur töö (au) oma leitud ja sisestatud 500 esivanema väärikuse kaitsmise eest seista.
- Meil siin oli arusaam, et hea tahtmisega saame suure osa esivanematest kenasti koostöös korda.
No kui kõike ei saa, siis poole ikka saame (aga olgu see vähemalt korralikult). Juba mõnele väiksemale saarele hakkas esivanema nägu tekkima.!!!
- Aga võta näpust. Lisaks uutele reeglitele on ju ka andmed pea peale keeratud. Viimase 30 tunniga on minule ilmunud ca 300 uut sugulast.(2700-->3000). Kes tegi, kust tulid. NemadPühadused toppisid - kontrollimise võimaluseta- vaatamise võimaluseta- ühenduse võtmise võimaluseta.
Nagu üksikkongis. Kaaskannatajad ei toppinud ega teinud. Peale esmast shokki on minusugused tormanud kõiksepealt andmete olemasolu kontrollima, mitte valimatult uusi profiile sünnitama või "avalikustama"

Järeldus: Paarikümne miljoni profiili vertikaalsuunas "korrastamisega" ja "privatsieerimisega" lõhuti ära horisontaalsuunas tehtud töö ja loogika (aga keda see peale eestlaste huvitab).

Pühamehi ei huvita Loogika asjade väljamötlemisel kunagi. Tagajärgede lappimine käib paraku enamasti Loogika abil - aga seda ei hakka tegema "Olgu Kiidetud Tema Püha Hing ja Tarkus". Unustage ära. Puu otsast on meid alla tõugatud , st see rookimine jäetakse lõpuks ka meie teha.

PS. Veresugulaste tabelid hakkasid väärastuma juba paar päeva varem.
Minu kogemus IT vallast on selline: enamasti eksib inimene- siis on see juhuslik ja harv nähtus - vead parandatavad hõlpsalt. Kui aga eksima hakkab programm - siis ära usu. Ära usu kedagi. Ära usu midagi. Enesesse usku ära vaid kaota. Usku, et sa selle lõputuna tunduva lappimise töö käigus ise reaalsuses staatust "deceased" ei saa (Genis nimet staatuse paneku pärast pole vaja muretseda: järgmise programmi muudatusega oskab OlguKiidertud...jne seda juba arvesse võtta)

4/6/2010 at 10:35 PM

Inglisekeelsest foorumist selgus et uued reeglid on kaasa toonud mõned vead -

Näiteks saab peregrupi (Family Group) sees ilma koostööta (Collaboration) redigeeride kõiki elavate profiile kuid mitte surnuid...

Lauri

4/6/2010 at 10:52 PM

Praegu tundub küll et Geni privaatsus lekib pärast muudatust igast otsast - Public määratud profiiilid määrati kaugeteks just seostuvalt sisestaja/mänedžeri sugulusastmest, mitte aga selles puus olevate elavate suhtes. Seega on enamik kaugemaid sugulasi (näiteks vanatädi- ja vanaonupoegade/-tütarde harud pea tervikuna) nüüd avalikud - Public.

No vaadake ise seda linki olemata Genisse sisse loginud (mõne muu brauseriga näiteks - kus ka Geni Cookie-t pole):
Johannes Ling
Minu surnud vanaisa profiili sisestaja Viire kaudu saan ma avalikus Internetis näha Viire alla 13 a lapsi!? Mis turvalisus see on? Samas on esimeses lingis minu surnud vanaemal (kelle profiil mingil arusaamatul põhjusel ei muutunud Public-uks) isegi nimi ära peidetud.

Kuni uute reeglite kehtestamiseni oli meil privaatsus tagatud. Nüüd, arvan läheb vist Eesti andmekaitse Geni vastu sõtta.

Lauri

Private User
4/7/2010 at 12:29 AM

Kas need Geni poolt avalikustatud profiilid tagasi ka muudetakse kunagi, või peab kõik ükshaaval üle nokkima?

Private User
4/7/2010 at 1:04 AM

geni tegijad seda jutulõnga siin ei loe ja seega ka ei vasta. sellele küsimusele saab vastuse help@geni.com'ist.

4/7/2010 at 1:11 AM

@ Hurma - Kui tahad kohe ise muuta siis arvan et kõige kiirem tee on niisugune:

---

- New Privacy - Now Live: http://forum.geni.com/topic.php?id=62401&page=2

To ensure all living profiles you manage are private
From your "Home" page:
1. Click "Relatives".
2. Click the "Lists" tab, if it is not selected.
The "Focus Person" should be you, but if not, type your name in the "Focus" box.
3. In the "Group" list, select "Managed By".
4. Click the "+" to the left of the "Filters" to display the filter options.
Use the following filters: "Any Claimed Status", "Living", "Any Gender", "Public".
5. Click "Update List".

The list of all public profiles of living people will be displayed. If no profiles of living people are public, you will see the message, "There are no results for this list. Try changing this list's advanced control settings."

6. If you need to change a public profile to make it a private profile, click the "Make this Profile Private" link, located in the Actions column on the right side of the profile.

7. When you have completed your changes, click the "Update List" button to ensure that all profiles for living people are now private.

Note: This process is quick and easy, and now that I've figured it out, I'm going to run the search every time I update my file.

---

Private User
4/7/2010 at 1:30 AM

Tänan!
Aga see toimib ainult elavate puhul?

Private User
4/7/2010 at 1:31 AM

Ei muuda neid sinu asemel keegi teine kohe mitte

4/7/2010 at 1:49 AM

@ Hurma - Saad vahetada punkt neljas nägu tahad. Pane näiteks "Living" -> "Deceased" või lihtsalt -> "Any living status". Viimasega filtreerid siis tervet enda kuppatust ja näed ainult neid mis pandud "Public".

@ Andrus - Täitsa õige :)

Private User
4/7/2010 at 2:44 AM

Pidasin silmas, et surnud inimesi pole võimalik privaatseks muuta, pole võimaluski.
http://static3.nagi.ee/i/p/585/64/14641161b2db92_o.jpg
Profiili toimetamisel ei ole samuti võimalust.
http://static3.nagi.ee/i/p/585/65/146412896ecb5d_o.jpg

On vihastav, et "minu asemel" muutis Geni ära üle 3000 profiili, mille nüüd peaks siis ükashaaval tagasi nokkima. Üks võimalus veel on: Märgid inimese elavaks, salvestad. Siis saab maha võtta "shared porfile"-i, ja surmaga seotud andmed tuleb uuesti sisestada :(
Tegelikult on ükskõik, kes neid tühiseid Jürisid ja Marisid vaatab :)

Private User
4/7/2010 at 3:04 AM

saan aru, et sul olid kõik sisestatud profiilid privaatsed? mingi eriline põhjus selleks? geni mõte on ju jagada ... õvi olen ma valesti aru saanud?

4/7/2010 at 3:28 AM

@Märt & @Hurma
Minu hinnangul on Geni mõte jagada - Geni sees.
Praegused Public profiilid ja isegi Private-d on liiga jagatud ka Geni-väliste jaoks.

Kusjuures surnud esivanemate juures ei saa ma enam eriti aru mis vahe on Public ja Private profiilil kui seda väljaspoolt Geni (sisselogimata) vaadata.
Public - vanaisa
Johannes Ling
ja Private vanaema
Hilda Ling (Muul)
Paistavad väljaspoolt Geni üsna ühtemoodi - on lingid nendest vanematele jne.
Jah Public profiilis on küll link Private abikaasale puudu, kuid see kes oskab seda kaasat nimepidi otsida leiab ta ikka.

Eesti andmekaitse järgi on siin mõlemal juhul ikka liiga palju avalikke andmeid Internetis - eluaastad ja täpne surmakuupäev mõlemal juhul.

Lauri

Private User
4/7/2010 at 4:06 AM

Eesti andmekaitse peaks olema umbes see, mis on Saagas. Mingi 80 aastat tagasi (ja rohkem) sündinute sünnikuupäevad ja sünnikohad on saadaval.
Andmekaitse tegeleb peamiselt elavate inimeste andmete kaitsega. Isiklike andmete alla kuuluvad siis peamiselt haigused, töökohad, täpne aadress ja ka see, kes kuuluvad perekonda. Kui keegi enda kohta tahab kõike sisestada, siis on see tema oma valik, aga võõraste kohta pole lubatud.

Private User
4/7/2010 at 4:08 AM

nõus ...
ma pole sisselogimata seda asja uurinudki ... vastikult palju on näha jah ...
ma ausalt öelda arvasin, et sisselogimata polegi midagi näha.
selle koha pealt ma näeksin küll meelsasti, et kruvid oluliselt kõvemini kinni keerataks (ma siin vahepeal imestasin, et keegi "no name" käib minu profiile vaatamas - kui ühe ära blokkisin, tuli järgmine).

Private User
4/7/2010 at 4:24 AM

Järelikult on GENIaalsed puusse pannud ka public ja private tähendusega süsteemi sees ja väljast vaadetega- kuigi mis vahet seal on. Teisalt- selle piiramine oleks programmi seisukohalt kõikse lihtsam.

Private User
4/7/2010 at 4:26 AM

@Märt
Tead. Mind ei aja enam ainult hambaid näitama, vaid varsti juba ka jooma.

Private User
4/7/2010 at 4:44 AM

@Hurma
Lihtsalt võrdluseks - minule avaneb näiteks selline pilt :O Noki nii- või naapidi..
http://nagi.ee/photos/photo_sizes.php?id=14641859&size=o&al...

4/7/2010 at 5:35 AM

- Secrets & privacy on the Internet is an illusion.
- Saladused & privaatsus Internetil on illusioon.

Kui näiteks tahad lapsi/kedagi kaitsta = ära pane neid üldse profiili! End of story. Tuleta meelde: Geni ei ole kellegi pank. Mitte paha pärast, midagi võib lihtsalt juhtuda. Tehnika lõhkeb, vargus, hackers jne. Geni võib homme olla kadunud maapinnalt - sinu andmed ja infod kellegi taskus. Kõik kadunud.

Ma ei häbene enda perest. Vastupidi. Mõtlen ise nii et kui midagi sisestan, siis alati kogu maailmale. Geni sees või väljas. Et mingi võõras mu vanaisasi kangesti tahab vahtida, siis okay, perfecto! Sellepärast ma ju pere ajalugu siin pakkun: et teised saaks sellest abi, lõbu ja kohata "uusi-vanu" isikuid kes muidu oleks unustatud vanaemade pööningutele, teistes linnades, teistel maadel. Igavesti läinud.

Mulle endale meeldib väga se 'lahtine' Geni stiil.

Aga, kui sul on midagi peita.
Kui koostööd ei taha.
Kui häbened pere näidata.
Kui ei salli üllatusi.
Kui teisi ei usalda.
Kui keegi ajab sind taga.
Kui kardad õhtust varju.
Kui arvad et sul midagi kaodata.

Siis ära siin sisesta midagi.

Pane paberid padja alla.
Ja peida ennast auku.

:)

Just for fun. Loodan et saate ka minu Eesti keelest aru, hea harjutamine mulle siin. Kolisin ju Eestist ära 1980!

@ Andrus Alev, Today at 4:26 AM = Haha! :P

/O

4/7/2010 at 5:57 AM

@Olav Linno

hästi öeldud, kirjutan kahe käega alla :-)

Private User
4/7/2010 at 6:00 AM

Olav - ma olen sinuga päris päri ühe nüansiga: vähemalt formaalselt peaks asi niiviisi välja nägema, et andmed on küll saadaval, ent nende vastu huvi tundmisest peaks jälg jääma. nagu arhiivis (saaga kõrval näiteks ka austraalia maaletuleku andmeid uurides pean ennast identifitseerima). neid andmeid, mida ma avalikustada ei taha (võibolla isegi tahan, aga ei pea eetiliseks või pean kellelegi potensiaalselt ebameeldivaiks), ma ka ei avalikusta. ma (me) võtame siin enda nime all sõna võtta ja enda andmeid avalikustada - vastutasuks peaksin ka teadma isikut või isikute rühma, kes neid andmeid näevad. põhimõtteliselt on ju eestimaalt pärit inimeste põlvnemine saaga näol saadaval - ei muud, kui lappa läbi, loe välja ja tõlgenda.
andmete säilivuse koha pealt ma arvan, et ei pea muretsema - ma ei tea, palju on genil servereid, facebook'il on neid 30,000 (kolmkümmend tuhat) - geni on kindlasti dimensionaalselt väiksem, aga sellise hajussüsteemi rivist välja löömine niisama lihtne ei ole.
interneti dimensioonidest: http://blog.kahvel.ee/2010/03/selline-on-internet-video/

4/7/2010 at 6:16 AM

Minugi arust peaks ja''a''ma ja''lg andmete vaatamisest,kuid neid andmeid peaks ikka saama vaadata ka,va''hemalt selles ulatuses,et kindlaks teha,kas on tegu samade inimestega,kes sinu sugupuus.Seni olen saanud sugupuule terveid oksi nii juurde,koos va''gagi normaalsetest inimestest sugulaste,h6imlaste v6i ka va''he kaugemate sugupuu ehitajatega.Nii peaks olema va''hemalt synniaasta.kui kellelgi hirm synnipa''eva jagada,ta''isnimi ja side la''hisugulastega...V6ib ju olla,et on ytleme 15 samanimelist(on ette tulnud),ja 3 neist syndinud samal aastal,kuid vanemate ja abikaasade nimed teevad ikka vahe sisse ja na''ed,kas on v6imalik,et tegu sama inimesega ja v6tad haldajaga yhenduse?Aga nyyd???

4/7/2010 at 6:17 AM

Ma ei saa päris hästi aru, mis privaatsuse puudumisest siin räägitakse. Hetkeseis minu arust pigem vastupidine. Kui kruvid veelgi pingumale tõmmata, siis jääb vaid kahetseda geni peale raisatud aega ja raha.

Geni peaks ikkagi olema pigem koostöö keskond. Nüüd on siis nii kaugel et isegi 18-19 sajandi osas kaunis suur hulk kastikesi muutunud paari päeva jooksul valgeks (Geni privaatsus lehekülg väidab, et "private profiles"="Great-Great-Great-Grandparents & Closer ". See kipub minema umbes aastani 1775.). Nimed näha vaid osaliselt - tihti ei näe ka kes neid haldab. Nojah eks võib oma isiklikku puud paralleelselt arendada, aga milles siis kogu asja mõte on? Oma arvutis andmebaasi pidamiseks on lahendusi lõputult.

Loomulikult võib linnukese juurde teha, et profiil on avalik. Kuna varem polnud piirangud nii ranged, siis seda pole tehtud ja kostööle on tükiks ajaks lihtsalt vesi peale tõmmatud. Vaikimisi peaks koostööle orienteeritud süsteem ikka pigem koostööd soosima ja mitte takistama.

Või olen ma millestki valesti aru saanud?

4/7/2010 at 6:21 AM

Ka mina jagan täielikult Olavi seisukohta ja ei mõista Andrust. Huvitav, millega küll "no name" Andruse privaatsust rikkus? Sai teada tema sünniaja. Kas see on siis nii kole? Tunnistan, et vaatasin ka ise mõni minut tagasi Andruse profiili. Ehk olen ka mina nüüd blokeeritud.

4/7/2010 at 6:28 AM

Eks need nn. diskreetsed andmed või olla kusagil mujal. Siia peaks sattuma ikka selline info, mida oma lastele, lastelastele, vendadele, kellele vaid levitad. Aga mõni nägu hakkab vastu. Noh, juhtub.

Private User
4/7/2010 at 6:30 AM

eehh - lugu läheb nii pikaks ja segaseks ...
"no name" ja tema blokeerimine oli minu teema (mitte Andruse) ja privaatsust ta ei rikkunud, lihtsalt väga kummaline oli. see on natuke sama teema, nagu anonüümne kommenteerimine, kuniks eetikat jagub, on ok, aga paraku näib nii, et anonüümsusega kaasneb pahatahtlikkus.
koostöö ja kontributsioon on geni mõte.

Private User
4/7/2010 at 6:34 AM

asi paraneb! ilmunud on nupp "request to view" hallidel profiilidel.

Showing 1-30 of 1175 posts

Create a free account or login to participate in this discussion