Eestlaste Geni Kogukond FaceBookis

Started by Henn Sarv on Wednesday, April 7, 2010
Problem with this page?

Participants:

Showing all 27 posts
4/7/2010 at 2:02 PM

Tänu headele sõpradele (Kicu) käivitus tänasest selline sõsarsuhtlus:

http://www.facebook.com/pages/Eestlaste-Geni-Kogukond/1073256793029...

umbes tunni ajaga liitus sellega juba ligi 60 kasutajat. Mina leidsin kaks irdpuud, keda võiks oma "suure puu" otsa liita ja potentsiaali suguvõsategevust laiemale põhjale viia.

Kes vähegi FaceBookirahvas - pange ka end sinna ja kutsuge sõpru kahh - saame siin ka natuke laiemale koostööpinnale :)

Henn

4/8/2010 at 12:19 AM

Panin kirja ennast! Väga lahe, Henn! Facebooki rahvast on oi kui palju ja ka välismaal on väliseestlasi palju, kes võivad nii oma lähedastega tuttavaks saada.

Private User
4/8/2010 at 12:22 AM

Hommikuga on hetkel Facebookis grupiga liitunud juba 210 inimest. Äärimiselt tore vaadata ja paljud võtavad aktiivselt sõna ja kirjutavd ka oma sugupuudest.

http://www.facebook.com/pages/Eestlaste-Geni-Kogukond/1073256793029...

Private User
4/8/2010 at 1:36 AM

Tubli oled!

4/8/2010 at 4:14 AM

On piisavalt halb, et me ühte portaali siin toidame. Aga geni puhul on tegu väga spetsiifilise ja nagu paistab ka vajaliku tööriistaga.

Facebooki(ega ka mõne muu sotsiaalse võrgustiku) reklaami aga küll ei taha. Tegin selle postituse õhutusel sinna korraks accounti. Ei tea isegi, mida ma sealt lootsin ja kustutasin ruttu maha tagasi.

Kui infovahetuse ja harimise vajadus on suur, siis peaks pigem Geni arendajatega koostööd tegema, et seda vajadust siinses keskkonnas rahuldada.

Private User
4/8/2010 at 4:24 AM

hea, kui keegi teab, mis halb ja mis hea

Private User
4/8/2010 at 5:21 AM

Fakt, et siiani pole kõik noored-vanad Genit leidnud. Näoraamatu aktiivsus on suurem. ei ole miskit halba ses, kui Geni olemasolu teadvustub FB kaudu.
Siiski peaks mõtlema , et ei tekiks dubleerumist. On arutlused , mis kõlbavad siia ning jutud mis sobivad sinna.

4/8/2010 at 5:25 AM

Küll oleks vahva kui Geni diskussioonidele saaks teha RSS-fiidi
saaks ristkasutada neid FB-s

Senikaua aga peame arvestama, et on inimesi, kellele meeldivad spetsialiseeritud keskkonnad, inimesi, kellel ei ole aega mitme vahel kolada ja tahtmist. Ja et mõnigi asi võib olla dubleeritud

Igatahes, mingi aktiveerumissüst on tekitatud.

Genis vist on siiani võimalik oma kontod Genis ja FB-s siduda. Ma kunagi tegin, aga miskil põhjusel loobusin

Henn

4/8/2010 at 5:27 AM

Tehke see Geni kogukonna seos ka Orkutis, Twitteris, MySpaces, NetLogis jne...

4/8/2010 at 5:29 AM

"Genis vist on siiani võimalik oma kontod Genis ja FB-s siduda. Ma kunagi tegin, aga miskil põhjusel loobusin"

On ja loobusid sa vast seetõttu et see seos kipub iga sinu poolt lisatud profiili kohta FB-i uudist/teadet postitama.

Lauri

4/8/2010 at 5:58 AM

Orkutis on olemas j ajuba ammu:

http://www.orkut.com/Main#Community?cmm=45774680
49 liiget

Twitterist ei tea ma midagi (minu jaosk tundmatu maa)
NetLogi kahtlustan, et ei ole õige asi
ja neid sots võrgustikke on veel - kõike ei jõua

Henn

Private User
4/8/2010 at 6:11 AM

Ma võin saata nimekirja ca 200st sotsiaalvõrgustikust maailmas.
Küsimus ei ole ju selles, et igale poole ronida.
Põhitegevus Genis. Ringi laiendamise promo mõnes teises ENAM-levinud sootsiumis. Täna kindlasti FB selleks sobib - muude osas võib kahelda, kuid puudub mõte vaielda.

4/8/2010 at 10:24 AM

Kas tõesti on igast asjast vaja tekitada probleem? Teil elus probleeme vähe, et neid siin kunstlikult juurde tekitate?
Kes ei taha, ei pea ju fb-s figureerima.

4/8/2010 at 12:59 PM

Kui lubate selle ettevaatliku märkuse, siis Geni ongi loomupoolest Facebooki sisse integreeritud rakendus, nii et igati asjakohane on ka seal kogukond tekitada.

Private User
4/8/2010 at 1:13 PM

@Jaak - kas sa tahaksid oma teadmisi Geni - Facebooki seostest täpsustada? kuidas on Geni Facebooki osa?

4/8/2010 at 1:29 PM

No ma ei oska sellele suurt muud seletust anda, sest isegi login´i saab teha avalehel facebooki sisselogimise kaudu. Connect with facebook on avalehel nupp olemas. Samamoodi on oma facebook kontosse sisse minnes rakendused all valik Geni ja sealt saab siis otse portaali siseneda ilma, et peaks rohkem sisse logima.

4/8/2010 at 1:30 PM

Tegelikult on väga teretulnud, kui ka mujal info liigub. Ise Facebooki ei kasuta ja ei hakk ka kasutama, aga kes konto olemas, miks mitte.

Piret

Private User
4/8/2010 at 1:34 PM

Märt. Kui sa lähed Settings leheküljele, siis seal on My Account all salapärane sõna "Facebook" :D

Mina näiteks tulin genisse FB kaudu ja paljud mu tuttavad ka.

Genisse sisselogimiseks on võimalus seda FB kaudu teha.

FBs on ka ingliskeelne geni kogukond, aga suht igav. Ameeriklased üldiselt ei harrasta üksteise "togimist".

FB on Eestis (rate.ee ja orkuti kõrval) üks suuremaid sotsiaalseid võrgustikke, kuigi ka seal on vigu - ka sinna ei saa pikka loba jätta. Twitter on jupi hullem. Seda ei saa isegi sotsiaalvõrgistikuks pidada, kuna inimesed tegelikult ei suhtle omavahel eriti.

Sotsiaalsete võrgustike üks peamiseid ülesandeid on võimaldada infovahetust. Praeguses foorumis osalevad ainult need, kel on siinsete kirjutajatega mingi "perekondlik side". Kuna paljude geni kasutajate idee on siiski omavahel infot jagada, siis sobib selleks FB küll. Sealt on võimalus (kordan: võimalus) leida sugulasi, kellega sa siin veel seotud pole.

4/8/2010 at 1:39 PM

Mina muutusin tänu Facebookile taas Genis aktiivseks. Vahepeal olin Geni unarusse jätnud, aga Facebooki kasutan pidevalt. :) Kohe, kui FB-is Geni kutset nägin, hakkasin taas Genis tööle ja alles nüüd olen aru saamas, mis võimalusi Genis peitub.

Private User
4/8/2010 at 2:00 PM

@Märt, @Jaak,
"Geni ongi loomupoolest Facebooki sisse integreeritud rakendus,"
Ega ikka ole küll.
On täiesti kaasaegne trend, et üks sootsiumi keskkond teeb koostööd teiste võrgustikega. Maailmas käib kõva rebimine selle nimel, et luua vaid single-door sisselogimise portaal- kes ees- see saab click'se müüa.
FB ja Geni on ses mõttes VAID eesliinil, ei muud.

Private User
4/8/2010 at 2:17 PM

nagu teada saime, geni ja facebook siiski ei ole integreeritud, nad vaid kasutavad koostöös integreeritud kasutajaskonda. avalike andmete kohaselt on tegemist kahe sõltumatu kasumit taotleva ettevõtmisega.

Private User
4/8/2010 at 2:21 PM

Aitäh Hennule eestlaste Geni viimise eest Facebooki! Väga väärt tegu!

4/8/2010 at 2:24 PM

Tegin suu lahti selle 'integreerimisest' üks aeg tagasi siin:

Why is the Facebook App Dead?
http://forum.geni.com/topic.php?id=55301&page=2

Arvan et se ei ole Genil kõrgem prioriteerimine :)

Private User
4/8/2010 at 2:38 PM

@Olav
Nuuu-jah.
Ma tahaks näha kuidas see väide "what we are working on" hakkaks tööle Geni tänase müüride ehitamise valguses. Väidetavalt liikusid lõunasuunas , välja jõudsid aga põhjanabale.

Private User
4/21/2010 at 7:03 AM

Tere,

lisaks paar mõtet Facebooki (FB) alias näoraamatu osas.

Näoraamatu võimaluste kasutamine Geni eesti kogukonna laiendamiseks, vastastikuseks abistamiseks, info jagamiseks jne on väga tänuväärne.

Ilma sealse diskussioonita poleks siia jutuajamistesse mitte kunagi pääsenud/sattunud. Ka siin on foorum http://forum.geni.com/ kuhu ilmselgelt suur osa GENI kasutajatest kunagi ei satu samas sotsiaalsete raamistike hulgas on täna näoraamat populaarne ja kasvavalt - see on fakt.

Kel FB keskkond on võõras ja ei ole huvi end sellega siduda, ei ole ju vajadustki, aga ma tahaks veel rõhutada et seal ei sea suhtluspiiranguid kellegi family tree'sse kuulumine või mittekuulumine mis muduab suhtlusvõimalused palju laiemaks.

Mis puudutab FB GENI seotust siis oli varem nn API ehk programmike mis võimaldas kahe rakenduse - GENI ja FB vahel infot jagada, selliseid APIsid on loodud palju erinevate rakenduste vahel suhtlemiseks ja andmete jagamiseks.
lisaks saab igaüks luua nn fännilehekülgi kas oma ettevõttele või huvigrupile, neid on sela ka hulgaliselt erinevates valdkondades info jagamiseks loodud (mitte FB polt vaid kasutajaskonna poolt)

Neid võimalusi näoraamatus kasutama asudes volitate ise enda profiili andmeid siin või seal näitama niiet täieline valikuvabadus võimaluste kasutamisel või kasutamata jätmisel.

Minuarust on tore :)

4/26/2010 at 10:28 AM

Henn, soovisite kontakti Tiina Renseriga, tal on facebookis kasutaja

5/24/2010 at 12:00 AM

Täna kell kaks on Reporteritunnis saade sugupuu-uurimisest!

http://vikerraadio.err.ee/kuulaotse

Showing all 27 posts

Create a free account or login to participate in this discussion