Tehnilised nõuanded

Started by Henn Sarv on Wednesday, December 16, 2009
Problem with this page?

Participants:

Profiles Mentioned:

Related Projects:

Showing 571-600 of 2971 posts

Tere taas

Kõiki neid asju on Geni hooldajate jms aruteludes mitu korda arutatud. Osasid on lubatud varsti teha - info uustulnukale (temaga või tema poolt looduga sarnasuse otsimine kohe jms). Osasid (kõigi surnute avalikuksmärkimist) piiravad privaatsusreeglid.
P.S. Ka meil on nüüd Genis palju tuntud suguvõsauurijaid (osadega mul lausa pahandusi olnud) kes raudse järjekindlusega oma esivanemaid kuni 4-da põlveni privaatsetena hoiavad (ja "taasprivatiseerivad" juhul kui me Hennuga mõned (mestimiseks või Geni kokkulangevuste võrdlemise jaoks sugulaste tarvis) avalikuks oleme muutnud. Samas on need ühised kauged esivanemad paljude teiste Genilaste jaoks 5-6 põlve vanused vanaonud ja vanatädid kes võiksid avalikud olla.

Seda PRO-de muutmisõigust eriti karta ei tasu sest nagu varem koostööpartnerite juureski saavad haldajad, koostööpartnerid, PROd ja hooldajad vajadusel kõik valed muudatused tagasi võtta.
Loodame et sügiseks saab vigaste mestimiste jaoks ka Un-Merge (ehk võta mestimine tagasi) teha - tean et Geni tarkvarainsenerid on selle väljatöötamisega vägagi ametis.

P.S. Kes aga vähegi inglise keelega sina-peal-on - siia ootab Geni kõikide kasutajate poolt kõikvõimalikke ettepanekuid:
http://help.geni.com/requests/new
Ja kui te sinna midagi postitasite siis andke eestikeelsetes aruteludes (näiteks siinsamas) sellest ka lingiga teada et ka teised saaksid seda ettepanekut toetada (seal selleks Facebook Like moodi nupp: Me Too).

Lauri

Geni (ja teiste keskkondade, olgu need virtuaalsed või mitte) süsteemiga harjumiseks kulub aega, mõnedel kasutajatel rohkem, teistel vähem. Igaühel on oma arusaamad privaatsusest ja seda peaks austama. "Maailmapuu" ja iga inimese kohta ühed andmed on küll Geni eesmärgiks, kuid sugupuu koostamine ei saa kunagi "valmis" ning huvid on kõigil erinevad.

Kui puus on rohkem kui üks kasutaja, siis lisandub sellele ka kohustus mitte kustutada lisatud andmeid, välja arvatud juhul kui sisu on ebatäpne või solvav. Lisaks kaasnevad (rohked) teavitused samas pererühmas olevate kasutajate kohta.

Kas keegi tark viitsiks aidata lahti seletada järgmist sünnikirjet:
http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA.1285.2.2:202?1066,219,1081,2...
Isik ise: Anna Helena Pusepp

Ette tänades,
virge joamets

Anna Helena, ein uneheliche Kind. D. W. soll (?) seijn (?) Woisikko Toa Jaan, Die Mut. Esko Andresse T. Ell.

Abieluväline laps, emaks Esko Andrese tütar Ell.

Vahepealsest osast aru ei saa (soll, seijn - võin ka valesti lugeda). Väljalugemisprobleemid saavad saavad oluliselt parema vastuse www.isik.ee/foorum

kui õigesti loetud,siis peaks olema...abieluväline e. vallaslaps,isa pidavat olema Woisikko Toa Jaan,emaks Esko Andrese tütar Ell

Aitäh!
v.j.

Täna vaatasin, minu poolt taotletud mestimisi on lõpetamata 735 ! Uskumatu number. Ja teha pole midagi, eks see number muudkui kasvab.

no veidi suurem,kui minul sama asja number

Mul oli löpetamata mestimiste arv paar kuud tagasi üle 950 , nüüd on alla 750 peale kukkunud - polegi ehk nii lootusetu.

Mul ainult 2399 :-)

oih!

ja mina vigisen oma 200:))

Vaja ainult natuke infot vahetada ja kohe hakkab kergem. Mingi ooteaja ja aktsepteerimiste piisavus võiks ikkagi olla. Aga sellest oli eespool juba juttu

NB! Geni taastamine on pooleli!

Ärge veel midagi ise uuesti lisama või taastama (mis varem juba oli) hakake!
ca 100 miljonit isikukirjet on Genis - see võtab mitu päeva et kõik andmed kokku siduda.

Lauri

Olen mõned uued andmed sisestanud, loodetavasti sellest jama ei sünni.
Saaga lingid, lisateave ja sõnumid taotlused hetkel enamuses kadunud. Eks ma siis katsun madalat profiili hoida.

TÄHELEPANUKS!
Millegipärast salvestab osad profiilid topelt ja mõned isegi komekordselt. Vaatasin, et ka teistel on topeltnimesid aruandesse andnud:)

Unknown Profile Palun muutke Linda andmed avalikuks - muidu PRO-d ja hooldajad väljaspoolt teie pererühma aidata ei saa.

Tere!
Kuidas selle geni taastmisega läheb?
Igal juhul minu poolt loodud profiilid on ikkagi tühjad infost.
Tiia

Private User ja teised.

Tere

Geni töötajate info alusel peaks hiljemalt esmaspäevaks Geni selles seisus tagasi olema mis ta 29.07 enne riket oli + vahepealsed täiendamised. Lihtsalt vaja veel pisut oodata.
Kõik need kadunud andmed on ju juba lisateabe muudatuste alt leitavad ja taastuvad lähiajal.

Rõhutan veelkord - miskit pole kadunud. Asjad mis te praegu uuesti teete saavad olema topelt ja peate need veelkord üle vaatama.

Lauri
P.S. Kui te aga peaksite leidma mõne katki läinud sugulussideme (partnerlus, laps-vanem, isik-õved) siis teatage sellest mulle kohe!
(sellel võib olla muu põhjus kui viimatine Geni rike).

Tänud info eest! Asi selge. Jääb vaid kannatalikult oodata.

Lauri - kas "igavene" profiili laadimine (http://www.geni.com/family-tree/index/6000000008778870458 - vt Mari Linderi isa kastikest) ja külili pilt loetelus (http://www.geni.com/search?search_type=people&names=priidik+neu... - profiilis OK, ent pildile vajutades selgub, et pilti polegi) on ka sama häda teemad?

Private User
A) Mari Linder on privaatne ja kuna mul Priidik Saare-ga pererühma pole siis kahjuks seda puud mulle ei näidata.
Kas seal on mõni foto äkki mille laadimine ka isikukirje avalehel aega võtab?
Kes on Mari Linderi isa? Mulle annab Geni otsing Priidik Saare hallatava Mari Linderi kohta: Mari Linder (1808 - d.): Daughter of Ewa Rammus;
Wife of Tõnis Linder; Mother of Mikk Linder; Juhan Linder ja Tijo Linder
Siin pole ju isa?
B) Priidik Neuberg - jällegi oled oma halduses ammusurnu privaatseks märkinud. Mina ei näe selle härraga seostuvalt ühtki pilti.
Ka loetelus mitte. Märgi avalikuks siis saan uurida.

Külili piltide probleem ehk nn "Geni Photo Rotate BUG" on teada ja asja parandatakse (loodame septembris). Seniks aga
TEADMISEKS KÕIGILE!

Ärge kasutage Genis nuppu picture rotate / pööra fotot - see ei tööta nii nagu vaja - on ette ennustamatu mis pidi pärast foto ennast ilmutab.
Kui mõni foto on valetpidi Genisse laetud siis esialgu soovitaks küll see oma arvutis muude vahenditega õigeks pöörata ja siis uuesti õigetpidi kujul Genisse laadida!

Lauri
a) ma ei saa avalikuks teha, pole minu profiil. häda selles ongi, et isa ei saa lisada ...
b) on avalik nüüd
c) ma arvasin, et see purpur-C sääl nime taga annab ligipääsu ;)
aituma!

Tere,
Kas keegi teadjam ehk oskab kommenteerida ja aidata. Sisestasin eile uusi profiiile, millest viimastel (vist ca 20 tk) pole täna neid kollaseid kolmnurgakesi... soovisin just sinna täiendavaid isikuid lisada, kuid seda võimalust pole.

Private User
A) Priidik Saare -ga on sul pererühma tarvis et Marile isa lisada. Ka saab hr Saare muuta Mari avalikuks kui vaja (soovitan).
B) jah just see viga mis kirjeldasin (ma olen vastupidi näinud - loeteludes otse, isikuandmetes külili). Salvesta see pilt endale (originaalsuuruses). Kustuta vana. Sea uus arvutis õigeks ja lae (selle nn Single Uploader-i abil, et suurus ei muutuks) uuesti üles.
C) Hooldaja / Curator on privaatsete suhtes piiratud ja vajab pererühma liikmelisust...

Private User loodetavasti mõtlesite neid kollaseid nooli ikka?
Saatke mulle postkasti viide mõne (avalikuks märgitud) isilku puule kus need nooled nüüd kadunud on.
Proovige neile üks või kaks lähedast lidsada isikuandmete vaates (nn profiilivaade) selle Lisa lähedasi nupu/lingi abil - kas see toimib?

Olete te ikka täna selle sama kontoga/kasutajatunnusega Genis millega eilegi? Kas te nende eile lisatud isikute andmeid muuta saate?

Oi jah, mõtlesin tõesti neid kollaseid nooli :)
Proovisin seda isikuandmete vaadet. Seal puudub selline nupp kui Lisa lähedasi. On ainult Lohista isik uude kohta, Lahenda topeltkanded ja Sulge.
Profiilide andmeid lubab muuta. Samas kui eilsele kollaste nooltega profiilile isik lisada, siis tuleb see ilma noolteta.
Sees olen sama kontoga.

Tere kõigile!
Ka minul tekkis huvitav olukord: tahtsin ühte liita kaht enda poolt lisatud ja hallatavat isikut, kuid kahjuks teatati mulle, et mul puudub selleks õigus? Unknown Profile ja Liiso Bartels
Mis edasi....?

Lauri Kreen ja Aare Külaots mõtlesin, et vaatan seda Liisot seal ja saavutasin hoopis huvitavama tulemuse
http://www.geni.com/documents/view?doc_id=6000000013532899026
mis puutub mestimisse, siis see on edukalt läbi viidud, nagu näitab Liiso isikukirje sees "Muudatused" saki näppimine
Aare Külaots mestis isiku topeltkande (Nau) isikuga Liiso Bartels (Nau)
10. august 2011, kell 12:28 PM

Aitäh Arne!
Maidu Leever oli vahepeai algatanud samade isikute mestimise ning mul jäi üle seda vaid kinnitada. Asi korras.

Showing 571-600 of 2971 posts

Create a free account or login to participate in this discussion