Tehnilised nõuanded

Started by Henn Sarv on Wednesday, December 16, 2009
Problem with this page?

Participants:

Profiles Mentioned:

Related Projects:

Showing 511-540 of 2971 posts

Tänud, kuidagi oli see kahe silma vahele jäänud...

Ikka olen jätkuvalt kimpus sellega, et poolelioleva mestimise vaatamise peale tuleb kiri: "Error. You don't have permission to view this page"? Eriti absurdne, et sellise vastuse saab mu abikaasa, kui teda ennast puudutavat mestimist tahab vaadata. Ka mina ei näe seda mestimist. Kas Henn või Lauri saavad sellisele totrale mestimisele äkki kusagilt ligi ja selle ära tühistada?

Private User - Ei saa.
See on seotud sellega et mõlemad (või vähemalt üks neist) on privaatsed ja pole vaataja pererühmas.

Need mestimised saab lõpule viia (ja asja olemust näha) kui
A) haldajad (või lähisugulased) muudavad mõlemate isikute andmed avalikuks
JA/VÕI
B) mõlemad haldajad lisavad teineteist vastastikku pererühmadesse.

See uus privaatsus on nii range et ka hooldajatele ei näidata neid privaatseid (näidatakse hooldajatele ja PRO-dele vaid siis kui Geni ise neid kokkulangevustena/topeltkannetena välja pakub).

Aikki - saada mulle link neile isikutele - või veel parem saada nende isikute täisnimedega tehtud Geni otsingu link.

Private User - "annab nõusoleku tema pärija, abikaasa, alaneja või üleneja sugulane, vend või õde"
Enamikul juhtudel ongi isikute Genisse lisajaks ja/või haldajaks (see kellel õigus andmeid avalikuks/privaatseks muuta) just mõni siit loetelust ja sel juhul ju mingeid nõusolekuid tarvis pole.

See surma põhjus tasuks jätta üldse Genisse kirjutamata, ka siis kui asjast üle 30 aasta möödas. On piisavalt esivanemate/lähisugulaste surma põhjuseid (pärilikud haigused, insuldid, infarktid aga ka mõningad õnnetusjuhtumid või enesetapud) mis alati kindlustusseltsidele, pankadele (laenud, liisingud) ja ka mõningatele võimalikele tööpakkujatele huvi võivad pakkuda.

Jaak Ennuste enamasti on siiski praegu veel kaldkriipsudega. Sisestamisel on vaja alati kontrollida (Enter või klõps väljaspool sisestuskasti) kas PP ja KK tõlgendati õigesti.
Kui PP KK ja/või KK AAAA kombinatsioonidega katsetada on võimalik sisestada ka osaliselt teadmata daatumeid (kuupäev teadmata või aasta teadmata), osadel juhtudel tuleb selleks kuu nimi eesti keeles (kui eestikeelne Geni) pikalt välja kirjutada.

lihtsalt mõtlesin teada anda. On üks hea koht, kus Saagas kirikuraamatus leiduvaid saksakeelseid kohanimesid kontrollida

http://de.wikipedia.org/wiki/Liste_deutscher_Bezeichnungen_estnisch...

ehk on ka sama olemas eesti wikis...

Jaak Tulp

Ei taha sind küll kurvastada aga need lingid (lisaks paljudele teistele) on meil juba varem siin välja toodud:
http://www.geni.com/projects/Saagas-olevate-kohanimede-v%C3%B5rdlus

Aga viimati leidsin ma Läti arhiivist sellise (ka Liivimaad ja osaliselt Eestimaad hõlmava) loetelu:
http://www.arhivi.gov.lv/vvl/webcfr/fond.php?p_sakums=0&kods=15...

Ei teadnud, aitäh selgitamast

Kas keegi teab, juhtub kirjaga, mis saadetud kasutajale, kes lõpetanud geni kasutamise ja oma konto kustutanud?

no üldjuhul on Geni konto ja meilikonto kaks erinevat asja, elik kiri peaks ikka postkasti jõudma. Mis tast edasi saab......

Kui isikul enam kontot ei ole genis, siis ei saa talle ka kirja saata. Seda valikut ei peaks lihtsalt enam olema. Kui kiri on saadetud isikule enne tema konto sulgemist, võiks kiri mõnda aega säilida. Mul oli eelmine aasta selline lühiajaline geni-surmajärgne kogemus, st keegi muutis mu konto surnuks genis. Sain genist kirja, et konto on suletud. Peale elluärkamist olid kirjad ikka alles, aga ma olin ära vaid paar päeva. :)

Private User Saada mulle viide sellisele isikule.
Kui on võimalus saata kirja (isikukirje lehel) siis järelikult pole tegu 100% suletud kontoga, või on mingi tarkvaraviga "Claimed Public / Claimed MP" või on tegu Zombi-ga (ammusurnud isik muudetud kasutajaks).

Kas on võimalik Geni`t kasutada lõuna Eestis Võru-Antsla -Valga piirkonnas EMT netipulga - rüpperaaliga?
Kui suured võivad olla Geni andmemahud ? EMT Mõistliku Kasutuse Põhimõte`t lugedes äkki asi ei toimigi !!!???
Millist netipulka muretseda? et sugulastele puud näidata ja mestimist õpetada.
Tänulik kõigi nõuannete eest ja
toredat suve Genialistidele.
Riho

Riho Rätsepp Ei ole probleemi, Geni saab ka Kõu ja Mint ja muude GSM datade kaudu kasutada.
Netpulga või GSM data paketi otsustad/valid ise (osadel nutitelefonidel on sisemine WiFi ruuter - nende korral pole seda pulka vajagi)

Arvan et Geni mahud on tühised võrreldes pankade, Delfi ja teiste reklaamidest kubisevate portaalidega. Puu laadimine ongi Genis kõige mahukam - mobiilse kasutuse korral võib alt valikutest korraga näidatava puu väiksemaks seada.

Teenusepakkujatest tuleks kindlasti valida see, kellel kõige parem 3,5G levi nimetatud kandis on. Seda peaks kohalike käest ilmselt uurima, sest netis olevad levikaardid on suht mööda :)
Minul töötavad laitmatult Elisast ostetud ZTE MF100 pulk koostöös A-link ruuteriga. Mindi kõige odavam pakett annab 2 Mb allalaadimiskiirust ja sellest täiesti piisab :)

Mul toimib Elisa Mint korralikult, Ida-Virumaal probleemi pole. Kasutan ise HUAWEI E182E pulka.

NB! Piirilähedastel aladel peab jälgima, et netipulk roaminguga mõne Vene või Läti võrku ei hüppa. Roamingu hinnad on kõigil teenusepakkujatel väga kallid.

Viimati Genis - ajavahemik valgusfoorina
Pange kirja oma "Me too!" hääled!
http://help.geni.com/entries/20192616-last-online-colour-coded-time...
Eelnevalt võisid kõik kasutajad näha viimase sisselogimise kuupäeva. Praegu on see nähtav koostööpartneritele ja hooldajatele. Kasutaja võib-olla tahaks näidata, millal ta oli viimati Genis (kas siis kõikidele kasutajatele või vaid pereliikmetele), seda aga ei saa - isegi kui ta seda tahab - ilma koostööpartner olemata.
Kui teised kasutajad ja võimalikud koostööpartnerid (või jälitaja või ülemus!) vaatab su andmeid, siis ei ole neil tegelikult vaja teada, millal täpselt sa viimati Genis olid - piisaks ajavahemikust.
Mis oleks kui Viimati Genis oleks nähtav värvilisena? Näiteks:
Punane - rohkem kui 9 kuud tagasi - võib vabalt teavituse saata hüljatud puu kohta.
Oranž - 1-9 kuud tagasi - saada taotlusi, aga ära sellepärast hinge kinni hoia.
Roheline - viimase kuu aja jooksul - võimalik Geni-sõltlane (-;

"Sinuga seotud" otsingutes - Kas saaks täpsustada, mida Geni siin profiilide näitamisel arvesse võtab ja milleks see kasulik võin olla?

"Sinuga seotud" isikute vahel on sidemed olemas ehk mõlemad kuuluvad näiteks nn "maailmapuusse", muul juhul on kaks või rohkem eraldi puud mis ei ole seotud.

Kasu seisneb selles, et kui ei ole seotud ehk on nn isoleeritud puus, siis ei ole mõtet mestimist alustada kattuvuse korral, kui puu on "maha jäetud". V.t. ka http://www.geni.com/projects/Mahaj%C3%A4etud-isoleeritud-puud

Aga täpsustuseks, kui mestimine on algatatud, kas siis on ka teine pool Geni jaoks "maailmapuuga" seotud?

Private User - Ei ole. Hetkel tänu privaatsusele selliseid mestimisi (kus üks osapool on isoleeritud puus olev privaatne) enam algatada ei peaks saamagi.
Puuga seos tekib sellistel varasematel ootel mestimistel vaid siis kui nn isoleeritud poole haldaja taas Genisse tuleb ja mestimise heaks kiidab või seostuvate isikute andmed avalikeks muudab.

Privaatseid mestimisi (olgu puud eraldiseisevad või mitte) saab algatada siis kui Geni leiab kokkulangevuse.

Ehk siis Liivi jutu täpsustuseks - Geni võib ise välja pakkuda privaatsete andmete kokkulangevusi ja seeläbi saavad PRO kasutajad (ka tasuta prooviajal) ning hooldajad neid mestimisi algatada/aktiveerida.

P.S. Mitte PRO-del pole neid kokkulangevuste teavituslinke (mis nende jaoks vaid krediitkaarti küsiva PRO reklaami avavad) mõtet PRO-dele edasi saata, sest see link on kasutuskõlblik vaid neile kellel üks mestimiskandidaat kas siis pererühmas või koostööpartneri halduses ("võõraste" jaoks näitab vaid veateadet).

Tänud "Sinuga seotud" vastajatele.
Kuid mis tulemus on, kui mestida kasutajaprofiil mitme haldajaga topelt profiiliga. Kes jääb ja kes kaob? Kas kasutajal on mestimisel mingeid valikuvariante teise profiili haldajate valikuks?

Kui kasutajal on püsiparool seadmata ja ta profiilil on haldaja(d), siis ei ole tema ainuisiklikku nõusolekut vaja mestimiseks, piisab nende nõusolekust, kes võivad tavalisi mestimisi lõpule viia. Mestitavate profiilide haldajad saavad kaas-haldajateks, Geni valib oma valemite järgi välja selle, kes saab peamiseks - mestimise võrdluse juures on tulevase peamise haldaja nimi rammusate tähtedega.

Peale püsiparooli sättimist peab kasutaja ise nõusoleku andma enda profiili mestimiseks. Haldajad kaovad ära (ja nende ligipääs andmetele ning puuvaatele, kui nad ei ole pererühmas) peale mestimist, sest neid ei olnud ka eelnevalt. Kui kasutajaprofiil on topelt ja *lähedased on kõik mestitud* ning hallatavas profiilis *ei ole* pilte, sündmusi vmt lisainfot, siis võib topeltprofiili pereseosed eemaldada (Pro) või isikukirje kustutada.

Kas "kasutajal on püsiparool seadmata" juhtumil on võimalik olla kasutaja? Ma mõtlen, et kas Geniga liitudes on veel mingi vahepealne variant? Olen märganud küll kasutajate juures ka haldajaid. Aga ise liitumise ajast ei mäleta enam.

"Kasutajal on püsiparool seadmata" on vaid juhul kui ta on olemasolevasse puuse kutsutud. Kui kasutaja on ise oma puu loonud ja see on hiljem mestitud teise puuga, siis tal haldajat ei ole.
Kui kasutajal on kirjas haldajaks tema ise (sama profiilinumber), siis see tähendab seda, et Geni klienditoele on saadetud teavitus, et see puu on hüljatud (Abandoned Tree), ning hooldajatel on võimalus see kasutaja profiil muuta avalikuks ning mestida mõne teise puuga.

Showing 511-540 of 2971 posts

Create a free account or login to participate in this discussion