Tehnilised nõuanded

Started by Henn Sarv on Wednesday, December 16, 2009
Problem with this page?

Participants:

Profiles Mentioned:

Related Projects:

Showing 1-30 of 2965 posts
12/16/2009 at 10:20 PM

siia arutlusse kogume kõik GENI kasutamist ouudutavad tehnilised soovitused, küsimused ja nõuanded

Muud eestikeelsed arutelud leiad:
http://www.geni.com/discussions/6000000007136268300

Private User
12/17/2009 at 1:25 AM

Kuidas saab nii, et need arutelud mulle meili peale ei tuleks? Need ju ummistavad mu postkasti.

12/17/2009 at 1:27 AM

If you no longer wish to be notified of new replies, unfollow this thread

selline rida on kirjas, klõpsa lingil ja saad lahti.. pidin sama tegema kahjuks..

12/17/2009 at 1:30 AM

settings alt news&notifications ja sealt siis koristad vastavad linnukesed ära. Praegusel juhul siis

comments in my tree discussion

Private User
12/17/2009 at 1:37 AM

tänud vastuste eest:)

12/17/2009 at 2:10 AM

Palun eemaldage minu aadress sellest arutelust, sest see häirib hetkel kiirel ajal töö tegemist.
Parimatega Ulvi Leinus

12/17/2009 at 2:10 AM

Palun eemaldage minu aadress sellest arutelust, sest see häirib hetkel kiirel ajal töö tegemist.
Parimatega Ulvi Leinus

12/17/2009 at 2:10 AM

Palun eemaldage minu aadress sellest arutelust, sest see häirib hetkel kiirel ajal töö tegemist.
Parimatega Ulvi Leinus

12/17/2009 at 2:13 AM

palun klõpsa unfollow arutelu päises ja asi korras või siis tee nii, nagu juba siin korra kirjutasin.

12/17/2009 at 2:18 AM

Aitäh! Toimisin vastavalt nõuannetele.
Ulvi

12/17/2009 at 3:35 AM

Kohamääratlused Genis ja kuidas taltsutada

Genis on kõigis kohanimedes (sünnikoht, surmakoht, sündmusekoht) spetsiaalne "kohatundlik" väli. sinna on keeruline sisestada õigeid asju, kuna ta proovib need kaarilt üles leida aj korrigeerida.

Kui sa tahad kirjutada mingi koha NII nagu see just sulle vajalik tundub, sisi klõpsa "Edit Location details" ja sa saad kirjutada koha JUst NII nagu sa ise tahad.

Henn

Private User
12/17/2009 at 1:01 PM

... ja siis ta (geni) taandab selle tagasi maakonnaks, halvemal juhul riigiks ...

12/17/2009 at 1:06 PM

Private User
EI MUUDA! Vaata minu profiililt mu asukohta? midagi ei ole muutnud. Selleks ongi see Edit Location Details

Private User
12/17/2009 at 1:10 PM

pähh ... kas see on siis chrome'i rõõm? just täna testisin ... proovin uuesti ...

12/17/2009 at 1:16 PM

kustuta enne salvestamist MUUD ANDMED ÄRA kohainfost. ainult esimene lahter täida ära

Private User
12/17/2009 at 1:27 PM

seal on mingi bug ... keegi kuskil rääkis veel ... IE's näitas mul praegu osa profiile nii, nagu sisestasin, mõisa nimega (Kaagjärve), osad maakonna nimega (Valgamaa). uuesti proovides tegi Karulaks.
...
aga sa mõtled niiviisi, et klõpsaks selle "location details" lahti, mitte ei kirjuta ainult sellesse koondlahtrisse, kuhu ta automaatselt leiab koha?
iseenesest oleks ju tore, kui ta siiski koha ära tunneks - pärast hea kaardilt vaadata, kust kõugud on ... muidu kõik kas keset eestit või keset võromaad ...

Private User
12/17/2009 at 1:28 PM

seal on mingi bug ... keegi kuskil rääkis veel ... IE's näitas mul praegu osa profiile nii, nagu sisestasin, mõisa nimega (Kaagjärve), osad maakonna nimega (Valgamaa). uuesti proovides tegi Karulaks.
...
aga sa mõtled niiviisi, et klõpsaks selle "location details" lahti, mitte ei kirjuta ainult sellesse koondlahtrisse, kuhu ta automaatselt leiab koha?
iseenesest oleks ju tore, kui ta siiski koha ära tunneks - pärast hea kaardilt vaadata, kust kõugud on ... muidu kõik kas keset eestit või keset võromaad ...

12/17/2009 at 1:36 PM

Kohamääratlusel on siiski puudused küljes.

Kui kirjutada "Edit Location details" lahtrisse täpne asukoht (küla, talu) siis kuvab kohta küll ilusati kõikide detailideni profiili juures, kuid see ei kajastu kaardil.

Kui aga kasutada kohatundlikku sisestamisvälja, jääb küll kaardile mörge aga profiili juures näitab kohta väga üldiselt (a la Estonia, Harjumaa) ja täpsustused jäävad peitu.

12/18/2009 at 12:02 AM

olen Märt Aab´iga täitsa nõus, et on bug. Kui Geni pakub välja mingi kohanime, siis mida teevad näiteks mingid kohaindeksid selles väljapakutud kohas. Kui pakub kohanime a´la stiilis linn, maakond ja riik, siis peaks Geni süsteem selle pakutu ka valides niimoodi detailidesse sisse kandma.

Ainuke seletus oleks see, et Geni süsteemis ei ole kohatundlike nimede pakkumises täpselt teada, mis nimi käib millise detaili alla. Eesti maakonnad ei ole osariigid ega provintsid, Eesti linnade alla on vist kantud ainult Tartu ja Tallinn, mis lähevad valides õigesse lahtrisse detailides, muud linnad või kohad kustuvad detailides ära, rääkimata küladest vms. Näiteks Kanepi nimeline koht on eestis üsna levinud ja annab mitmeid vasteid üle riigi, aga õige valides saab ikka ainult state/province alla tartumaa või võrumaa või mida iganes...

12/18/2009 at 12:10 AM

Ärge nüüd kõiges GENI süüdistage

Geni kasutab lihstalt mingit valmis aadressiteenust (ilmslet Google oma ma oletan) ja kuna see ei suuda Eesti kohti korrektselt tuvastada, sisi on paratamatu see, et neid ei tuvastata.

Õnneks pakutakse meile valik - kas koordinaadituvastusega teenus või lihstalt koha tähistamine (arvestades vajadust identifitseerida ajaloolisi kohti - on see ka loomulik)

Private User
12/18/2009 at 1:26 AM

saan aru ... aga kuidas selgitada siis seda, et kohanime sisestama hakates pakutakse mulle juba täiesti korrektne, koos postikoodiga, kohanimi välja. seda valides aga siiski hiljem on asukoht heal juhul "Valgamaa", halvemal "Estonia". s.t. kasutatavas andmebaasis on korrektsed andmed olemas, aga neid ei salvestata profiili juurde. endiselt arvan, et on bug.
kunagi raporteerisin ka geni foorumisse kuskile, aga ei kippu ega kõppu.

Private User
12/18/2009 at 1:50 AM

Kasutan sellist varianti, kuigi tean, et see pole õige.
Sisestan Country väljale näiteks Võrumaa ja City väljale näiteks Urvaste, Koigu - vähemalt proffili peal jääb asi viisakas vaadata. Saab sisestada ka State/Province väljale. Nendele kolmele väljale sisestatu jääb profili peal näha.

Private User
12/18/2009 at 8:09 AM

Home lehel on Family News all filter, mis laseb salvestada endale saadetavaid teateid, pannes linnukese lingi ette.Paraku olen olukorra ees, kus see salvestus peale välja-ja uuesti siselogimist on jälle linnukesed kõigi alammenüüde -teavituste ees ja tänu sellele ummistab ta lisaks diskussioonide teadetele minu meilboxi veel igasugu muude seostest teavitamisega.Kas keegi oskab selle teemaga aidata.
Ette tänades Jaanus Sepp

12/18/2009 at 8:13 AM

loe seda teemat eestpoolt, kõik on kirjas

Private User
12/24/2009 at 5:32 AM

GENIs saab nüüd kenasti siduda andmeid SAAGA-st.
(Varem oli vaja osad sümbolid asendada, et link töötaks).

Näide 1.
Lehekülje Armulaualiste nimistu Järva-Jaani koguduses 1832-1866, lk 27 (EAA.1233.1.28) lingi tegemiseks on vaja SAAGAS õige lehe peal olles
- valida lehekülje menüüst "Kopeeri link" (sümbol: maakera ja kett)
- valida lahtri "Link tekstina" sisu (hiireklikk)
- kopeerida lahtri sisu (klahvikombinatsioon Ctrl +c)
- asetada (klahvikombinatsioon Ctrl+v) see Genisse nt "About me" alajaotusesse sobivasse kohta;
- tulemus näeb välja siis selline: http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA.1233.1.28:27

Näide 2.
Samal lehel soovitakse näidata konkreetset rida (isikut, piirkonda vms)
- kõiksepealt valime tegevuseks "Lõikamine" (sümbol: kaks nurgikut);
- asetame kursori soovitava piirkonna ülemisse vasakusse nurka ja vajutame hiire (vasaku) klahvi alla;
- viime kursori soovitava piirkonna alumisse paremasse nurka ja vabastame hiire (vasaku klahvi);
- ilmub rohelise raamiga aken, millest valime tegevuseks "Kopeeri link" (sümbol: maakera ja kett);
- valime lahtri "Link tekstina" sisu (hiireklikk);
- kopeerida lahtri sisu (klahvikombinatsioon Ctrl +c);
- asetada (klahvikombinatsioon Ctrl+v) see Genisse nt "About me" alajaotusesse sobivasse kohta;
- tulemus näeb välja nüüd selline:http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA.1233.1.28:27?1302,568,653,120,0

SAAGA'sse siseneda saab vaid registreeritud kasutaja.
Saaga kasutusjuhendit uuri põhjalikumalt
http://www.ra.ee/dgs/guide.php?tid=0&iid=&tbn=1&lev=&am...
ja
http://www.ra.ee/dgs/guide.php?tid=0&iid=&tbn=1&lev=&am...

Private User
12/28/2009 at 2:52 AM

Tere!
Avastasin, et minu sugupuus on viga. Nimelt olen eksikombel vanavanaisale vale samanimelise abikaasa sisestanud ja seega ka end "võõra" suguvõsaga sidunud või selleks nõusoleku andnud. Vea olen oma oskuste piires peaaegu parandanud, jäänud on üksainus probleem: nimelt ei luba Geni vanaema vale ema küljest lahti siduda ja seega on tal kaks samanimelist, kuid erineva sünniaastaga ema.
Minu vanaema Emiilia Kolk (Tarvis) 1917-2001
Tema õige ema Elena Saat 1878-1948,
vale ema Elena Saat 1879 - ?

Kas keegi oskab tarka nõu anda või aitab selle vea ära parandada?

Lugupidamisega,
Erki Nelis

Private User
12/28/2009 at 3:02 AM

Kas nüüd on õige?

Private User
12/28/2009 at 5:30 AM

Tänud!
Oli peaaegu õige. Elena Saat'ile oli lisandunud üks liigne laps (Emilia Tarvis 1914-1919) , kuid ka temale ma leidsin oma jõududega õiged vanemad.

Lugupidamisega,
Erki Nelis

Private User
12/29/2009 at 8:09 AM

Küsimus selline: kas ja kuidas on Genis ilma Geni Pro versiooni kasutamata võimalik: 1) otsida sarnase nimega isikuid; 2) ühendada sugupuid

Ette tänades,

Külli Kuusik

Private User
12/29/2009 at 8:28 AM

mina olen sisestanud otsingu aknasse nime(mitte vajutama juba süsteemi poolt pakutaval oma sugupuu
nimel) ja siis vajutanud nuppu GO

Liitmiseks kasutasin Hennu poolt pakutud aadressi
http://www.geni.com/profile/compare/xxx?return=match&to=yyy

Selle kasutamist ta õpetas siin diskussioonis http://www.geni.com/discussions/6000000002553333052

Showing 1-30 of 2965 posts

Create a free account or login to participate in this discussion