Tehnilised nõuanded

Started by Henn Sarv on Wednesday, December 16, 2009
Problem with this page?

Participants:

Profiles Mentioned:

Related Projects:

Showing 631-660 of 2971 posts

@Eve Lodi
Vaata selle arutelu lk 22 viimast postitust http://www.geni.com/discussions/63190?msg=729007&page=22

@Maidu Leever
Tänud!

Arne ettepanekul on jumet. Kui kõik sätiksid ennast korra Pro'ks ja laadiksid endale kättesaadava metsa alla, siis peaks, vähemalt teoreetiliselt, saama taastada suurema osa tehtust mõnes teises keskkonnas. Kui see toimuks näituseks RA egiidi all, siis sel oleks mingi jätkusuutlikkuse ja mittetulunduslikkuse illusioongi. Teine lambist idee oleks asi siduda Geenivaramuga ... genealoogial ja geneetikal on kokkulangevusi, millest võiks päris huvitavaid tulemusi tulla. Ülikool siis ehk võiks asja enda hõlma alla võtta ...

Eesti Gedcom.... mingid terabaidid... :)

@Tiia Välk

Oma puu/metsa saad alla laadida järgmiselt lehelt
http://www.geni.com/gedcom

Ülevalt: Pere->Jaga oma puud->GEDCOMi väljastamine

Tavakasutajanal on seal ka üllatavalt suured õigused (veresugulased), kuid PRO-na saab kogu metsa kätte.

Ma tahaks korraks veelkord tagasi tulla ülevõtmise teema juurde. Hetkel kehtivate reeglite tõttu on see tegelikult VÄGA oluline.
Tavakasutaja saab teostada otsinguid enda hallatavate isikute piires!
Niipea, kui keegi teostab mestimise, on vähemalt 50% tõenäosus, et kasutaja muutub jälgijaks ja otsinguga ta sellele isikule enam ligi ei pääse.
Arvestades seda, et mestijateks on PROd, siis pisitasa toimub tavakasutaja haldusringi errosioon, algul näed 1000, varsti 500 jne.
Kümneid tuhandeid haldava PRO jaoks on suhteliselt tähtsusetu, kas tal on paar täiendavad hallatavat isikut, tavakasutajal on juba hetkel probleeme, sest tema lähimad sugulasedki ei ole enamasti tema hallata.

Tänud Erki!
Seiklesin seal pisut ringi. Avastasin ka, et olin märtsis tellinud sealt oma puu, mis kirjade järgi pidi laetav olema kuni 4.09.2011. Aga miskipärast tuleb ette tekst, et lehte ei leita. Tellisin siis nüüd uue
Hõimlased on kõik seal kenasti kirjas, aga tekkis selline küsimus.
Oskab keegi nõu anda, et kust ma üles leian mitte veresugulased-hõimlased? Tahaks laadida endale ka need sugupuud, mis mul Vandjala külaga seoses üles sai ehitatud: perenimed Arbusov, Filippov, Bataschkov, Gardejev, Filatov, jt. Ka siin sai päris suur uurimistöö tehtud, et neid venepäaraseid nimesid sugupuuna kajastada ja koos viidetega. Enamus neist on ka abielus Jõelähtme-, Jüri khk naistega, ka tallinna omadega.
Ette tänades, Tiia

Arne jutule väike mõte, et kas siis see Eesti geni pommitanud Bishop või kes ta iganes oli, süstemaatiliselt saates kirju ja paludes koostööd, muutub nüüd Eesti profiilide haldajaks ? Minugi koostööpartneritest anti talle lahkesti nõusolek. Ise ma seda ei teinud, aga mis sest kasu oli, mees sai ju ikkagi kellegi kaudu oma tahtmise.

Olen küll Pro, aga kui tahan näha kedagi-midagi, siis ennäe privaatsusseaded annavadki mulle mille ... "privaatussseaded ei luba sul midagi vaadata". Arvan, et see ümberprogrammeeerimine on asja NII segaseks teinud, et õhtul ei tea suure tõenäosusega, mis hommikul on muutunud VASTUVÕETAMATUKS. GENI-tegijad on muutnud asja JAMAKS.

Private User - Geni uute reeglite kohaselt ei ole Bishopil, kui ta on Pro, üldse vaja olla kellegagi koostöö suhtes, sest nüüd saavad kõik Prod kõiki avalikke profiile vabalt mestida.

Olin ka kergelt puntras püstiseisvate puuokstega (Chrome ja Adobe Flash Player 10.3.183.5.).
Aga uurides neid oksi lähemalt, selgus et püsti on üldiselt lähemad
sugulased. Kuni neljanda astme nõbudeni koos kõrvalhüpetega
vasakule-paremale. Avatud ja ka suletud profiilid.
Ei olnud küll kõik lähemad sugulased-hõimlased püsti, aga püstiste
hulgas ei olnud ühtegi kaugemat sugulast-hõimlast. Seega liikudes
mõõda Geni sugupuid, teeb Geni tänuväärset tööd ja hüppatab püsti
lähemad sugulased-hõimlased. Keda muidu ei teakski nendest sugupuudest leida. Paljudel juhtudel vist väärt omadus.
Kas see on neil niimoodi mõeldudki, või kukkus juhuslikult välja?

Mõningaid kahtlusi selles, et uus reeglistik olukorda kuidagi parandab
1. Kui PRO-del on õigus kõiki avaliike profiile ainuisikuliselt mestida, siis võib ka rohkem vigaseid harusid tekkida. Olen 3 korda pidanud tagasi lükkama PRO-de poolt tellitud mestimistaotluse, sest profiilide võrdlus on tehtud pealiskaudselt, isegi kui kogu võrdlusmaterjal - sünnidaatumid, abiellumiskuupäevad, vanemad ning viited Saagasse on olemas olnud.
2. Kasutajad, kes on sisestanud Genisse mitmeid tuhandeid profiile, ei ole eriti huvitatud iga üksiku profiili autentsusest. Olen saanud mestimistaotlustele vastuseid loetud sekundite jooksul, mis tähendab, et minu väiteid pole isegi vaevutud kontrollima.
Vigu teha on lihtne, "puuoksi" hiljem liigutada tunduvalt raskem

Sirje Mäekivi Selle vastu on varsti abi. Lubatakse nn mestimiste tagasivõtmise võimalust juba lähinädalatel.

Aga aidake selle "Merge Undo" jaoks eestikeelne vaste leida

P.S. Esialgu siin ma uuenduste koha pealt palju sõna ei võta - pärast paaripäevast äraolekut on nii paljuasju muutunud et isegi PROde ja hooldajate teatud õigusi on kitsendatud (SIC!).

Toetan kõiki mitte-PROsid ja ootan teilt postkasti mestimistaotlusi kujul:
http://www.geni.com/merge/compare/ID1?to=ID2

Lauri

Private Täiesti tavakasutaja nõuanne püstiste nimede vastu:
1. Mine puuvaatesse
2. Kliki hiirega taustal
3. Vajuta CTRL või ALT GR (parempoolne ALT)
4. Liikudes segadus taastub, siis vajuta jälle CTRL või ALT GR
5. Vahel jäävad mõned nimed ripakile, siis korda CTRL vajutamist

Minul hakkas juba üle viskama see CTRL vajutamine. Installisin Flash Playeri 10.3.183.5 maha ja installisin vanema versiooni 10.3.181.34. Natuke pusimist oli aga nüüd on vähemalt pilt normaalne.

Private Püstiste nimede pärast ärge küll Geni ahnepäitse sõimake. Selle triki süüdlane on Flash autor Adobe (www.adobe.com)
Ja Adobe juba otsib/parandab vigu sest "püsti" on ka paljud reklaamid Internetis + väga paljusid laste Flash baasil lemmikmänge lihtsalt pole võimalik enam nende püstiste kirjade tõttu mängida.
Ka Geni proovib puus muutust teha (et nn Adobe trikk ei toimiks) kuid insenerid arvasid et Adobe ise saab asjaga varem valmis...

Private User seda saad teha vaid IE ja FF korral - Chrome tirib värskeima/vigase ise uuesti alla - pole abi.

Ma just Chrome kasutangi. Minul ei ole ta ise midagi alla tirinud.

EESTLASED - PALUN ÄRGE TEHKE ÜKSTEISELE KAHJU - PÜÜAME NII ET MASSILIST OMA- JA ÜHISHALLATAVATE ISIKUTE KUSTUTAMIST ME ETTE EI VÕTA!!!

Puu/metsa massiline eksport - OK.
Avalike massiline privaatseks muutmine - OK.
Elavate privaatsete lähisugulaste (lapsed/kaasad/õved/vanemad) kustutamine - OK
Geni mahajätmine / konto sulgemine - OK.

AGA PALUN JÄTAME ÜHISED EELLASED PUUS ALLES!

Tänan

Lauri Kreen

Lauri Kreen
Merge undo - mestimise tühistamine?

mestimine-rästimine :)))))))))))))))))))))

Mestimise lahtiharutamine?

Soovitan Bridziterminit :''kontramest''.

Merge undo? Kui miski on kokku seotud (mestitud), siis on nende vahel side. Geni näitab nii õigeid kui ka valesid sidemeid aknas "Peresidemed" ja paneb sinna igale sidemele sappa võimaluse see side eemaldada. Selleks on seal veel eestikeelne pealdis "Eemalda" ja kastike linnukese märkimiseks.. Kui see oleks kõigi kasutajate jaoks kättesaadav, siis minu arust pole rohkem nagu midagi vaja.

Kas Lauri selgitaks lähemalt, mida ja kus kavatsetakse selle "Merge undo" abil teha.

praegu on olemas tööriist kustutatud profiilidé taastamiseks elik "undelete".
"undo" peaks olema samasugune elik mestimised on listis ja vajadusel piisab ühest klikist "rästimiseks" ehk mestimiseelse olukorra taastamiseks

Pisike palve koostööpartnerite: kui võimalik, palun andke teada kui midagi ühises projektis kustutama asute. Oleks loogiline, et ennem pisut omavahel nõu peetakse, mitte ei panda koostööpartnereid lihtsalt fakti ette kui geni sulle sõnumi saadab! Pidevale koostööle lootes koostööpartneritega ja
ette tänades Tiia Välk

Private User Kes siit taastada tuleb?:
http://www.geni.com/list/deleted?focus_id=5155670530530067636
või kelle hallata olid need isikud kes projektist kustutati?
Mis projektist käib jutt?

kuulge, kas siin tuleb jälle mingi "olbamise" jutt välja? Normaalsed üldtuntud väljendid on olemas - kasvõi lahutama kui paremat vastet ei leia kuigi see tähendab pigem nagu abielu lahutamist või sideme katkestamist.

Lauri Kreen räästimine oligi mõttes.... aga kirjapildis kukkus välja nagu alati.... :)

Showing 631-660 of 2971 posts

Create a free account or login to participate in this discussion