Elavad ja surnud

Started by Henn Sarv on Friday, March 26, 2010
Problem with this page?

Participants:

Profiles Mentioned:

Showing 31-60 of 64 posts

allalaaditud failist
kui praegu on allalaaditud failis umbes pooled (oleneb, kes veresugulase sisestas) ainult eesnime esitähega, siis mis mõtet on failil, kus on veel rohkem ilma eesnimeta inimesi?

@Sirje
allalaadimise tegevus ju on tegevusena iseenesest huvitav. aitab aega sisustada

Kui on inimine kes sureb, ja tal on oma profiili õigused (manager), kas on viis et saab lahti teha et edasi andmeid muuta?

kui lahkub kasutaja või mingi koguse profiilide haldaja parema geni maale, siis on kolm võimalust:

1. kellelgi on juurdepääs tema profiilile - see keegi jätkab tema nimel, suleb tema konto ja/või annab tema hallatavd profiilid kellelegi üle.

2. kellelgi on juurdepääs tema postkastile, laseb seadistada uue parooli ja edasi juba sama mis punktis 1.

3. Keegi saadab mingi tõstatud maili help@geni.com ja palub tema konto sulgeda ja tema halduses olevad profiilid kellelegi lähedastest üle anda

Henn

Kuigi olen mittekasutajate kustutamise äge pooldaja (ehk del nupu kasutamise poolt), on siin juna alguses äge vastuolu -
1. elav lihast ja luust kasutaja vastutab enda kohta sisestet andmete eest ise
2. mitte keegi ei jaga oma postkastisisu kellegi teisega (aju on hea näide - katsu seda jagada, kui ei räägi, vaata t'ähendusrikkalt jne)
3. Ma küll ei tahaks, kui mu sugulase meilile selline poolsunduslik käsk tuleb ja mu konto seejärel suletud saab.
Think twice please any genimaker

Aivar: sa ei lugenud korralikult?
või ei saanud ma sinu sõnumile pihta

Kas sinu hinnangul tuleks kui mina näiteks ära suren, minu halduses või sisestuses olevad 10-20 tuhat profiili kustutada?

Elav ja luust vastutab muidugi ise. Jutt oli (kui ma sain aru Väino küsimusest), et mis juhtub, kui inimene peaks lahkuma - lahkuma sinna, kus meie tema profiilile kirjutaks "deceased"

Kui inimene on lahkunud, on võimalik, et kellelgi on ligipääs tema kasutajakontole või postkastile. Näiteks mina olen korraldanud, et peale minu surma minu lähedastest keegi saab ligipääsu minu postkatile ja kontodele.

enamasti aga ei ole see võimalik ja ainus võimalus jätkata kadunu tööd (mille jätkamist ta ilmslet soovib) on anda tema hallatavad kellelegi üle. Ja mitte sunniviisil vaid just nii nagu selle lahkunud lähedased (sugulased või sõbrad - siin ei ole kindlat reeglit) seda õigeks ja vajalikuks peavad.

Ja et keegi sellist asja ei kuritarvitaks on loomulik et seda ei tehta meelevaldselt vaid mõnesid viisakus ja õigusreegleid järgides.

Minu kahe aastase kogemuse jooksul on sellist liigutust vaja olnud ligi 10 korda kasutada. Kik toimib normaalselt ja viisakalt. Seni ei ole konflikte ega probleeme olnud-tekkinud.

Henn

Jah, mul oli küsimus surnud (decease) inimise kohta.

On üks profiil millega on tegemist aga on midagid muud seal ka, sest, inimine kes on " ei saa ka muuta.Kui tahsin märkust saata "managerile", paneb "essage to" lahkunud isikule.

Varem oli üks viga ka vist Genis, sest lisasin inimest kes ei olnud regiteeritud, aga siis enam mina, kes pani profiil sisse, ei saanud enam, muuta või parandada kuigi see inimine ei olnud Genis kasutaja. See juhtus kui kasutasin profiili lehel "add immediate family". Pidin kasutama help@geni.com et naad kustuvad profiili.

Täna on mitu korda juhtunud et olen nüüd "collaborator" inimesega kes on profiili "manager" inimestele kes elasid 1800 algusel.
Ma ikka ei sa muuta andmeid ja kui küsin et "Request to Edit Profile", siis tahab saata selle sama inimisele kes on ammu surnud.

Kas on samma viga et arvab et alles on elus?

@Väino - Kas see juhtum oli Public või Private profiiliga? Kas haldajaga oli sul ainult koostöö (Collaboration) või ka sõprus (Friends)?
Kui see oli Public profiil ja sul koostöölisena paluti saata FamilyGroup Request - siis raporteeri sellest help@geni.com - siin on miskit valesti.

@Väino - kas sinu juhtum sarnaneb sellega?:
Ammu surnud isik:
Märt Holzman
oli märgitud ühe mind huvitava profiili (mis hetkel juba olematu - mestitud teisega) haldajaks.
Saatsin nii koostööpalve kui ka sõbrakutse.
Sain just teate et...
Märt Holzman has approved your request to collaborate. You can now view and edit each other's deceased and shared profiles.

Lauri

Minu meelest on läbi käinud infjuttu olnudo, et osad uurijad kasutavad aliasena kõige vanemat teadaolevat esivanemat- sellele ka mail kinnitatud. Seega ei saa teda vist surnuks tunnistada ka- pole kuhugi aadressi lisada. Nii need "vaimud" siin ringi kõnnivad:)

Mae

Väino: elusatel ja surnutel ei ole enam vahet õiguste, juurdepääsu ja muutmise mõttes.

Vahet tehakse vaid public/pivate profillidel

Henn

@Lauri, juhtum oli isikuga kes on vist "Private" profiilis, aga haldjaga (manager) on koostöö (collaboration) ja sõprus (friend). "FamilyGroup Request" võimalust ei näita. Kui vajutan "Request to Edit Profile", tahab selle samma isikule saata (tegin nii et näeb mis saab).
@ Mae, haldja (manager) on ikka elus inimine
@Henn, paistab ja et on nüüd uee muudatustega, on rohkem kinni pandud ja raske juurde saada esivanemate perega, kes pole otse sugulane. Paistab et on suurem osa muutunud private'iks. Kas peab oma puud jälle tegema mis pole teistega ühendatud

esivanemate perele, kes pole otse sugulane tuleb paluda haldajat, et ta muudaks profiili PUBLICuks

PALUN ära hakka uut puu haru ehitama - proovi pigem praeguste haldajatega family group sisse seada või olemasolev haru saada publicuks

Henn

Henn, kas ma saan õigesti aru, et kõik profiilid, mida keegi tahab, et teised alati näevad ja liita saavad, tuleb märkida public staatusesse? See on paras majapidamistöö kui mõnel siin on kirja pandud tuhandeid profiile ja kõik tuleb ükshaaval läbi käia.

@Jaak - enamik peakski juba olema Public - see oligi suurim muutus viimases uuendusega.
Vt esimest pilti ja seostuvat selgitust:
http://forum.geni.com/topic.php?id=62401

Lauri

OK, ainuke asi kui palju on neid 5 generatsiooni tagasi olevaid profiile ja kui palju neid privaatstaatuses profiile, tavaliselt on just nende lähisajaloo isikutega palju rohkem tegemist, sest üldine teguviis on kahjuks selline, et tervel perekonnal on igaühel oma puu, keegi pole oma otseste lähedastega puud sidunud ja proovi siis nüüd korrastada neid näiteks 4-topelt pesasid ja 5-6 topeltpesasid kui nii võib öelda. Ma ütleks selle kohta lihtsalt oskamatus või rumalus ja üksteisega peregruppi pole see "pere" ka ennast võtnud. Kas tõesti ei tea, et üks juba teeb puud ja ei saa sellega liituda? Sry kui läks teemast välja natuke.

@Jaaksinu 5-6 paraleelse tegevuse jutt näitab Sinu erinevat kogemust. Kindlasti ei iseloomusta see üldist käitumist Genis. Pigem on tegemist käitumiste paljususega, mida tuleb alati arvestada.
Minu ja minu sõprade kogemus näitab ca 100 elusoleva ja sisestatud inimese kohta umbes 4-5 aktiivset sisestajat (koostöös) + ca 10 uudistajat.
Uus, alustav-teadmat-iseseisev, hõimlane märgatakse ära nädala jooksul, lingitakse puud kokku ja edasi tegutsetakse koos.

Jah, Andrus, olen nõus. Ju olen liiga palju selliste pesade otsa kukkunud ja kipun üldistama.

Jaak

profiilide, mis mingil põhjusel pole public ja mis võiks olla, saab väga hõlpsasti märkida ära. Möönan et mõnele kasutajale tundub see juba "macro" (väljend tänaselt koolituselt)

HOME
otsid üles statistika
klõps numbrile MANAGED PROFILES
lisad filter "private"
lisad filter "deceased"
lisad veeru sünniaasta (optional)
update list
sorteerid sünniaasta järgi (optional)
võtad lotelust viimase lehe kõik profiilid millel on, klikid make public
eelmine leht j auuesti
eelmine leht ja uuesti jne jne

mul kulus ühel puhul miski 5 minutit kogu nimekirja läbi klikkimiseks

Henn

Jah, Henn! Ma tean, et oled targem ja sinna statistikasse pole mu pilk veel jõudnud. Nii et aitäh õpetuse eest.

Millegi pärast on nüüd mõnedel minu hallatavatel public profiilidel
Make This Profile Private - nupp actoni all puudu
aga osadel on olemas, mis seda mõjutab

kui sa haldurile oled juba kutse saatnud, sisi nupp lännu

Henn

marguse ja hennu vahelisest mina aru ei saanud.
margus ytles et ta on ise haldur, henn vastas haldurile kutse saatmisest.
ps profiili staatusest on halduril yldse raske aru saada. mingi õhkõrn värvimäng. kui on genis nii kategooriline vahetegemine siis võiks silmahaklkamine olla ka silmatorkavam

Vabandust - lugesin teist kirja ja vastasin teisele

Kui SINU hallataval profiilil on puudu nupp make private, siis on tegu profiiliga, mis on väljaspool sinu nn 4-põlve family gruppi
st kaugema sugulasega, kui family gruppi kuulumiseks eeldatud

Henn

ok. Kas Geni eeldab, et need võiksid olla kõik ja alati public ?!
Kui need aga siiski on private ja nuppu ei ole--> kas siis on juhtum , millest tuleb Helpdeskile kindlasti teada anda.

Just - seda peaks helpi pommitama
sest kuskil ei ole kehtestatud reeglit, et need isikud EI TOHIKS private olla

Henn

Henn kirjutas:
"otsid üles statistika
klõps numbrile MANAGED PROFILES"
No ei leia seda sealt - kas mingi PRO variant vaid?
Mina olen need Private Deceased leidnud ja Publicuks teinud Relatives, Managed by kaudu

Lauri

Mina leidsin "Profiles managed" jne.

Et filter nähtavale tuleks on vaja pealkirjas "show advanced controls"
vihjet vajutada ja siis ilmud vasakule filtrite võimalus.

Showing 31-60 of 64 posts

Create a free account or login to participate in this discussion