Eesti Genis

Started by Henn Sarv on Friday, October 15, 2010
Problem with this page?

Participants:

Showing 1-30 of 209 posts

Hääd sõbrad,

mõned muudatused Genis kiirendasid, et ma võtsin ette mõningad sammud

1. Muutsin terve hulga Eesti olulisi isikuid Master profiilideks
2. Algatasin terve hulga Eestiga seotud projekte ja jaotasin isikud neisse

kõnealused projektid leiab minu profiili lehelt

Kui on ettepanekuid, kes veel võiks olla "master" profiilid, siis olge head ja andke teada. samuti andke teada, kes võiks millistesse projketidesse liigituda. Ja samuti, kui keegi tahab kindlasti mõnes projektis kaasa lüüa.

Tervitades
Henn

PS! Plaanin kui mitte kõik, siis vähemalt olulise osa neist Master Profiilidest mingil hetkel "lukustada" - igaks juhuks andke teada, kui see pole vastuvõetav. Lukustatud Masterid on kõigile nähtavad aga ei ole muudetavad.

Henn

Tere Henn!

Äkki annad head nõu kust leida Sinu algatatud projekte. Sinu profiili lehelt mina ei leidnud, olen nõus tunnistama, et olen kehv otsija.

Parimat

andrus loog

Tere! Minu puust võiksid olla Master profiiliga luuletaja ja publitsist Ilmar Laaban (eesti sürrealistliku luule rajaja), samuti maalikunstnik Ida Rosalie Anton-Agu ja pianist Malle Mägi (sünd. Marie Magdalene Suurmann).

öelda või mitte öelda, mida sellest arvata...
parem ehk mitte öelda...
või siis ikka ...?
... et tunnen end asukana aastast 2505...

Kas kui minu sugupuus on lukustatud MP, siis tema andmete täiendamiseks/parandamiseks tuleb kõigil (ka haldajatel ja sugulastel) Hennult luba küsida või kuis? Ja mis head see lukustamine annab? Niikuinii saab ju profiile muuta ainult väga piiratud hulk inimkonnast.

Niigi paljudel juhtudel ei viitsita allikaviiteid genisse lisada; aga kui selleks veel eraldi luba peab küsima, siis mulle tundub, et lukku panemine pigem pärsib kui hõlbustab "kõige adekvaatsema" (või kuidas seal reklaamis oligi) pildi loomist (vähemalt meil siin).

Tervit,
Mari

Dear Henn,

Keep up the excellent work! Thank you!
Ants

Mari - ma olen suga täitsa nõus. aga tegelikult on elu palju lihtsam
Lukkupandud ja projekti lisatud profiilidele pääsevad ligi toimetama projekti osalised. st kui muidu see "muutjate" hulk pidevalt kipub kasvama, siis Projektidega on võimalik seda kontrollida.

Henn

Kas seda on vaja kontrollida, st. kas see on paha kui muutjaid on palju?

Mumeelest piisaks kui hooldajale tuleks teated toime pandud muudatuste kohta.

Mari, aga miks sa ise C-tiitlit ei kanna? Geni-staaši sul 10 päeva rohkem kui Hennul ;)

C tiitlit .... 99% juhtudel peab selleks olema A) PRO ja B) Staažikas tegija Suures puus...
Nii, et sul Liivi täituvad eeldused vist enne kui Maril...

Kui ma ei ole valesti aru saanud, siis avalehe väide "Sa oled Genis seotud 46,126,587 inimesega" tähendab Suure Metsa puuharul istumist. Mari minust ühe hõimluse kaugusel, seetõttu ei ole põhjust arvata, et ta sinna ei kuulu. Eks 'tegija'-ks olemisest igaühel oma arusaamine. Pro-sildi saab peitu panna.

NIi ja naa :)

Kogemus näitab, et alati leidub entusiaste, kes tahaksid end teostada :)
hiljaaegu alles klattisin taas ühte sellist valesti ühendamist

Henn

Jajaa, Liivi, (küll sa oled tähelepanelik!) ma ise kutsusin Hennu Genisse :)

Mind ei huvita maailma asjade ajamine,
tahan vaikselt oma Kullamaa tihnikute kallal nokitseda.
Eks ma ole oma pika elu jooksul pro ka olnud :)

Mõtlesin lihtsalt, et pakuks oma vanaonu kunstnike hulka, aga kui ta seepeale kinni läheb, siis äkki ei pakuks ka. Sellest see teemaarendus siin. Ja muidu ka, et enne on siin foorumis püüeldud ikka profiilide suurema avalikkuse ja vähema privaatsuse suunas; samuti soositud kõikvõimalikku koostööd jne. Nüüd siis selline pisut ootamatu teisipidisus.

Ja Henn, valesti ühendamisi juhtub puus ju igal pool, mitte ainult tähtsate inimestega.

Mari olen nõus - ei pea tingimata, aga mõnepool siiski - paraku
NB! avalike profiilide puhul ei toimu uskil ja mingit VARJAMIST
lukustatud profiilide puhul läheb lihstalt muutmine läbi modereerimise (nagu wikipedias) - muud midagi

Väike kommentaar ja ettepanek (soovitus)

Eesti kultuuriga seotud profiilide MP-deks tegemise peamien mõte on järgmine. Lõik ühes teise foorumis olnud kirjast, mis puudutab nn populaarseid profiile

The list of popular profiles is still sorted by the number of views. Here is what changed:

1. Only master profiles are included in this list
2. The "all time" list is no longer available
3. The list has been expanded from 100 to 500

Seega, eelduseks, et meie kultuuri ja ajalootegelased oleks "nähtaval" on nende muutmine Master Profiilideks

MIks võiks ja peaks meie tegelased olema populaarsete hulgas? Tegemist on väikese salakavala viisiga Eestit populariseerida. TOP listis olevad isikud tõmbavad tähelepanu ja seda mitte pelgalt meie vaid kogu maailma hulgas.

Eestil on proprtsionaalselt suur esindatus Genis ja miks mitte seda kasutada "kultuuriekspansioonina". Seepärast soovitan kõigil kel aega, käia kord nädalas ja vaadata kõigile või mõnele meie "populaarsetele" otsa. aegajalt ka avatsada "sugulus" nendega. see pole mitte eputamine vaid puhas Eesti populariseerimine.

Tervitades
Henn

Palun abi:

Kes on valmsi mind aitama ja koostama projektidele tutvustused. seda oleks vaja nii inglise kui eesti keeles. Projektide nimesid muuta ei saa, aga loetelus vaadatakse projektide kirjeldusi - alguseotsa.

Ma oma inglise keelt nii väga ei usalda, et korralikke sissejuhatusi teha.

seega - abiline, anna endast kirjatsi teada, ma lisan su projekti "autoriks"

Henn

Kui vaadata projekti esilehte http://www.geni.com/projects on ikka keeruline eesti projekte tagaotsida. Kas ei ole mõtekam esilehele tuua välja ainult riikide ja/või ajastu kaupa projekt ja mille sees on siis allprojektid ilust üheskoos jne.

Kas Eesti projektide nimekiri on lõplik? Kindlasti peaks olema veel meie sportlastest, aga võibolla ka näitlejad.

Igaüks saab nüüd projekti alustada:

Introducing Projects (now for everyone)
http://blog.geni.com/2010/10/introducing-projects-now-for-everyone....

Tere

13 päevaga 120 projekti!, seni kõik C või PRO poolt algatatud.
Nüüd tuleb neid vast 1000 veel juurde.

Geni peab kiiresti oma otsingusüsteemi looma. On vaja ju otsida nii projekti (nime) kui ka projektide seest.

Ka projektide nimekirja peaks saama kõikkide veergude alusel sortida.

Lauri

Kes saab üldse Master Profiile luua? Mis tingimustele see inimene peab vastama, et tal sellised õigused olemas oleksid?

Margus: Projektidele ei ole mõeldud sortimiseks või filtreerimiseks kasulikku metainfot. Ka otsimist ei ole esialgu oodata - lähiajal tuleb ehk otsimine foorumites / diskussioonides

Vello: Projektide nimekiri EI OLE lõplik.

Olav: Igaüks saab projekte alustada, aga sellised projektid piirduvad tema ja teiste projketi haldurite otseses halduses olevate profiilidega

Lauri: täitsa nõus, aga ilmslet see võimalus ei tule niipea

Indrek: MP-sid saab määrata vaid kuraator. MP-ks saab määrata vaid avalikke profiile, mis on "suures puus"

Henn

Projektide loomisest veel

MÕistlik oleks luua mitmeid erinevaid projekte. Projekt on ÕIGUSTE delegeerimise vahend, mitte projekt klassikalises mõttes. Seepärast ei maksa väga hoogu minna. Minu seisukoht (ja ma olen leidnud, et paljud jagavad) on kasutada MP-sid ja projekte lisaks muule ka Eestit tutvustava vahendina - MP-d maanduvad vastavalt populaarsusele top500 nimekirjas. Huvilised märkavad neis ka projekte. Ma väga ei usu, et keegi hakkab tuhandeid projekte läbi kammima, top500 nimekirja aga küll.

PRojekt on halduse delegeerimise vahend. Kuraatori algatatud ja teiste kasutajate algatatud projektidel ei ole põhimõttelist vahet, erinevus on vaid, milliseid profiile sinna saab lülitada. Kuraatori algatatud projekti saab lülitata KÕIKI avalikke profiile. Teised saavad ainult OMA avalikke profiile kaasata.

Ettepanek - kui kellelgi on huvi alagata üleüldist projekti, siis andke teada. Ma algatan aj lisan teid kohe projekti haldajaks. Nii on otstarbekam ja ei piira kellegi õigusi.

Henn

Hääd sõbrad,

"Manager" peab alati saama andmeid lisada ka Master Profiilidele et mitte neid mingil hetkel "lukustada".

Oma sugupuule peab alati võimalus olema andmeid ja pilte juurde lisada.

Parimat

Viive Selg

Noh, esisada näeb jälle normaalne välja :)

Topeltprofiilid on üks suur jama. Mina, Rein Under, sisestasin oma sugupuu audentselt, s.t. mul on lauasahtlis Underite sugupuu graafika. Paneb imestama, et keegi teine sisestab samad nimed ja andmed ning Geni graafika muutub lausa lõpmatuks. Kõik läheb topelt (vahel ka kolmekordselt). Kas mina peaksin oma poolt sisestatud andmed salastama või sulgen Geni üldse?
Tervitades: Rein ja Hilja Under(Simonlatser, Siimu)

Mina soovitaks need puud - kui vähegi võimalik - kokku liimida. Vajadusel ka teiste puude sisestanutega (ilmselt ju sugulased) suhelda.

Kuidas tekkivad topeltsugupuud Genisse - keegi teine on kas teinud seda sama tööd, võibolla ise kõik dokumendid läbi tuhninud või lihtsalt kuskilt (nt. Genist) maha laadinud ja importinud Gedcom failina. Enamasti üldse mitte pahatahtlike kavatsustega, vaid siirast huvist või soovist oma sugupuud kuvada.

Genisse isikute sisestamisel (eriti massilisel importimisel) muidugi võiks kontrollida, kas neid puus juba olemas pole, aga suure õhinaga Genisse tulles teinekord ei taibata seda teha.

mairepikk@hot.ee Rein Underil on õigus nende topeltprofiilidega.Pole võimalik ja ei tahagi enam sugupuusse kedagi kanda, sest uued liikmed löövad asja täiesti sassi ,vähemalt meie liinis Muud ei saa kui mesti, uuenda jne.Ka minu poeg ütles,et peab Geni sulgema,sest tal töö iseloomu tõttu pole võimalik iga päev vaadata .Ja nüüd on ta ise enda vend ja pole võimalik parandada.Ja keegi eemaldab haldajad ja asendab ennast.Mari Sarv soovitab puud liimida ---kuidas?Tore oleks, sest enda kantud sugulased ei tulegi enda puusse avastad ,et on hoopis mujal.

Showing 1-30 of 209 posts

Create a free account or login to participate in this discussion