Regina Sroka (Stemler) - To jest moja prababcia.

Started by Leszek Strama on Thursday, September 5, 2013
Problem with this page?

Participants:

Profiles Mentioned:

Showing all 3 posts
9/5/2013 at 2:47 AM

Jestem jej prawnukiem po linii Marii Jezierskiej z d. Sroka i Michale Jezierskim. Ich córka Krystyna Strama z d. Jezierska jest moją mamą. Krystyna Strama z d. Jezierska moja mama urodziła się 27.07.1942 r. we Lwowie. Ja urodziłem się we Wrocławiu 12.05.1968 r. Mój ojciec to Lech Strama (25.06.1942 - 14.05.2011 r.) Ciekaw jestem wcześniejszej linii nad prababcia Reginą. Wiem , ze pochodziła z Austrii i z rodziny średniozamożnej, po drugim wyjściu za mąż za Sebastiana Srokę, została odrzucona przez jej rodzinę, za coś w rodzaju mezaliansu. mam sporo wiadomości na ten temat ale chcę je usystematyzować.

Private User
9/5/2013 at 1:55 PM

Szanowny Panie,

Dane Pańskiej prababci spisałem z ksiąg metrykalnych.

Wpiszę Pańskie dane i zaproszę Pana do współpracy oraz Grupy Rodziny.

Proszę przyjąć te zaproszenia.i wspónie budować drzewo genealogiczne.

9/6/2013 at 1:09 AM

Co do śmierci Reginy. Zmarła na hiszpankę w 1919 r. Chorowali oboje Regina i Sebastian ale Regina zmarła w drodze do szpitala. Wiozła ją do tego szpitala wozem konnym, moja babcia Maria Jezierska (Sroka). Babcia Maria miała wtedy 14 lat. Sebastian zmarł dopiero po II wojnie światowej. Niebawem otrzymam informacje na jego temat. Zastanawia mnie , ze nie ma dzieci z małżeństwa prababci Reginy z pierwszego małżeństwa z Janem Knauerem. Brakuje także najstarszego z rodzeństwa Andrzeja Sroki. Brał udział w I Wojnie Światowej. W 1919 wrócił z frontu , z Chorwacji. Akurat wrócił tuż po śmierci Reginy. Pozdrawiam!

Showing all 3 posts

Create a free account or login to participate in this discussion