• Join - It's Free

Gudrun Erna Sylow (Wiggen) - Adopsjon

Started by Eva Cathrine Werkland on Thursday, October 15, 2020
Problem with this page?

Participants:

Profiles Mentioned:

  • Private
    Geni member
Showing all 2 posts

Gudrun Erna Sylow er adoptert av Leif og Ingrid Sylow. De første årene de var gift fikk de ingen barn og de trodde de var sterile. De hadde et vennepar som ble gravide utenfor ekteskap og dette var en skandale. Dessuten var dette i 30-årene og økonomien var heller skral for det unge ugifte paret. Løsningen ble ekteparet Sylow som gjerne ville ha barn. De tok til seg jenta som sin egen og hun fikk navnet Sylow. De biologiske foreldrene ble senere gift. Den biologiske til Gudrun (Erna Wiggen) står mange steder oppført som ekskona til Leif, men dette stemmer altså ikke. Dette er fortalt av min tante, Gudrun Erna, til meg (Eva Werkland).

Tusen takk for informasjonen.
Årsaken til at Leif Leonard Sylow står som far er at det står i "Slektsboka om familien Wiggen", og mange av oss har nok tatt det som utgangspunkt når man har lagt inn, for senere å lete opp dåp som bekreftelse. Denne dåpen vil ikke bli tilgjengelig online før i 2034.
Jeg har korrigert informasjonen i mitt offline tre (i Legacy), og har Leif og Ingrid som adoptivforeldre.
I boka står Erna Wiggen (datter av Isach Martin Jacobsøn Wiggen) som mor, men når du skriver at Leif/Ingrid er et vennepar av foreldrene kan du kanskje si om heller Erna Berntine Wiggen (datter av Henry Frithjof Hilmarsen Wiggen) og kanskje Arne Heltrø er Gudrun Erna Sylows biologiske foreldre.
Årsaken til at jeg spør er fordi Leif og Ingrid er forlovere ved vielsen til disse to i 1939.
se https://www.digitalarkivet.no/kb10051102153097
Det gir mer mening enn at Erna Isachsdatter Wiggen er Gudrun Ernas mor.
Dersom det skal komme en ny "Wiggen-bok" så skal jeg sørge for at informasjonen om Gudrun Erna skal bli korrekt, både for biologiske og adoptivforeldre.

Showing all 2 posts

Create a free account or login to participate in this discussion