Tehnilised nõuanded

Started by Henn Sarv on Wednesday, December 16, 2009
Problem with this page?

Participants:

Profiles Mentioned:

Related Projects:

Showing 781-810 of 2972 posts

Aitäh Jaak!
Sa oled ja jääd superabiliseks!

Palun! Hennust ma siiski paremaks ei saa, pole neid võimalusi lihtsalt.

Jaak Tulp - Üldiselt on nii et lapsed on vanemate küljes - ehk eemaldades sugulussidemete osast vale vanemate paari kaovad ka valed õed-vennad.
Alustuseks jah avad "eemaldatavad" eraldi kaartidel et neile hiljem õiged järglased vms lisada. Siis eemaldad valed vanemate paarid ja seejärel valed kaasad. Nüüd hakkad allesjäänuid korrastama ja siis eraldi need lahtilõigatud üle vaadata.
NB! juhul kui oled veendunud, et osade äralõigatavate vanemate või kaasade juures sul lahtilõikamise hetkel muutmisõigus kaob (privaatsed ja säiluva haldajaga pererühm puudub) siis tuleb nendega seostuvad muudatused ära teha enne lahtilõikamist.

"Operatiivne info oli puudu, aga üritasin intuitsiooniga ja loogiliste paaride all olevate laste järgi aimata."

See ongi probleem, et abivajaja ei oska enamasti selgitada milline peab olema õige lõpptulemus. Kui aga selgitad hetkeseisu ja täpsustad küsimusi siis tihti suudab ta ise ka haldajana probleemi ära lahendada.

Aitäh, Lauri, selgitamast. Proovin siis edaspidi nõuannete järgi teha.

Siin arutleti mestimise tagasipööramise/tühistamise/tagasivõtmise eestikeelse termini üle.

Ma ei saanud täpselt aru – kas Genis on oodata sellise võimaluse peatset tulekut?

Mul on taastamata üleeilse mestimise eelne olukord – Mall Pendin mestis kaks täiesti erinevat abielupaari, mõlemil olid vanemad ja lapsed. Nüüd on minu vanima esiisa tütar, ta mees ja lapsed läinud.

See pole küll nii raske probleem, nagu oli siin eile lahendamisel (kus MP oli pojad isale naisteks pannud), aga minu jaoks siiski keeruline lahendada. Siiani olen MP valed mestimised oma haldusalas saanud joonde lahtilõikamise ja paari kaotsiläinud profiili taastamisega.

Kui on tulekul mestimiste tagasipööramise võimalus, siis ma ootaksin selle ära, ei hakkaks praegu midagi õigeks sättima.

Ja @Mall Pendin – süüdlast ei olegi vaja otsida, sest tema nimi ja toimingu kellaaeg on profiili muudatuste all mustvalgel kirjas.

Üldiselt on süsteemide uuendustega ikka nii, et tagasiulatuvalt tehtud asju ei saa uute reeglite järgi muuta. Võimalik et ma eksin selles osas, aga peaks olema ikka nii, et peale uute reeglite jõustumist tehtud mestimist on võimalik tagasi pöörata. Osa valesid mestimisi on tehtud ka varasemalt, nii et prooviks siis need korda teha, sest kui jätab need tegemata, siis võib sellest sündida veel hullem segadus.

Selge pilt, Jaak. Hakkan uurima ja korrastama.

Enne pro saamist oli mul nii, et kui puust kellegi nimel klõpsates profiili lahti võtsin, tuli see (F-foxis) uuele kaardile ja puu jäi vanasse asendisse. Tahangi nii, aga nüüd tuleb samal kaardil ja puu kaob. Igavesti laias puus on see üpris tüütu Kas ja kuidas saan seda seadistada?.

@Eve Ava puuvaates eelistused ja seal linnuke "ava profiil uues aknas" ette.

Küsimus. Kui Pro staatus kustutada enne kahenädalase tasuta prooviaja läbisaamist (nt juba paar päeva hiljem), siis kas on võimalik veelkord tasuta prooviaega proovida? või kui üks kord on juba liitutud, siis teist (kolmandat) korda pole see enam võimalik?

ei ole, teed uue konto ja mestid vanaga, siis on

Tere taas!
Küsin ilmselt asja mis teistele ilmselge.
Kui mestin kellegi teise poolt loodud profiile, kus mina ise haldaja pole, siis kas nende profiilide haldajad lähevad mõlemad uue profiili haldajatena kirja?
Kas ka minu nimi lisandub mestimise tõttu vastava isiku haldajate alla või ei?
Ei tahaks eriti endale genis hallatavaid profiile väga lisada (peale otseste esivanemate ja lähisugulaste), sest geni puhul ei ole ma nii kindel mis teised selle profiiliga hiljem teevad- ei tahaks vastutust profiili edasise käekäigu eest endale võtta. Privaatseks aga ei taha hakata isikuid tegema, et neil rohkem silma peal hoida. Pole mul kahjuks aega kontrollida mis iga mestitud profiiliga edasi tehakse. Peamiselt on mu uurimise andmed enda arvutis sugupuu programmis, neid ma haldan ja enamasti ka tean kust mingi info pärineb (uurimise algusaegadel kahjuks ei pannud kirja kust mingi info sain), hiljem aga küll. Genisse sisestan vaid seda, mida näen, et minu andmetes olemas, genis aga puudu ning mis minu arvates on oluline kasvõi selleks, et 2 puud ühendada. Kuna gedcom'i enda andmetest oma programmist üles ei saa laadida genisse (lisaks tekiks hulk topeltprofiile) ja käsitsi neid kõiki sisse ei viitsi hakata lööma-pole sellist aegagi, siis jäävad mu andmed ilmselt vaid mu enda arvutisse. Kes mingi liini kohta, mida uurin rohkem huvi tunneb, saab ju alati kirjutada mulle e-mailile janesugupuu@gmail.com ja siis saan juba täpsemalt otsustada mida ja kui palju oma uurimistööst jagan. Ok, pikk jutt aga ehk mõistate miks ma ei taha endame "võõraste" profiilide haldusõigust. Kuidas end näiteks kellegi haldajate hulgast maha võtta, kui olen kogemata kaashaldajaks sattunud?

Haldamisest loobumine on imelihtne: vastav profiil avada, klikkida haldajate nimede reas enda nime kõrval olevat väikest noolekest (relinquish management).

Tänan!

Virge Joamets Pro kehtivat prooviaega ei olegi võimalik katkestada või kustutada. Ükskõik mis ajal 2-e nädala jooksul oma kaardiandmed eemaldad - PRO õigused kehtivad ikka need samad 2 nädalat.

On ilmnenud üks imelik anomaalia. Avastasin hiljuti, et minu vanaema ja veel teiste lähisugulaste haldajaks on saanud ootamatult keegi uus inimene, Kalle Lill. Vt nt Hilda-Marie Virkhausen
Mihkel Lui
Minu pro konto ei tuvastanud meil vähimatki sugulust, samuti polnud toimunud mingit mestimist teis(t)e puu(de)ga. Saatsin Lillele kirja küsimusega, et kuidas seesugune asi on juhtunud, et haldajaks on saanud tema. Kalle Lill vastas, et tal pole asjast aimugi. Mul pole põhjust selles kahelda, sest ka kõnealuste isikute muudatuste ajalugu ei näita vähimatki toimingut Kalle Lille poolt.
Viimane oli mu küsimisest nähtavalt häiritud ja soovitas pöörduda geni haldurite poole, mida ma siin nüüd siis teengi. Kuidas selline asi on saanud juhtuda? Kas kellelgi veel selliseid näiteid on?

KALLE LILL Private

Uudisvoogu jälgivad: 1
Koostööpartnereid: 2
Kutsutud isikuid: 4
Hallatavaid isikuid: 1823

KALLE LILL pole lisanud ühtegi isikukirjet.

KALLE LILL on halduriks ühel hetkel lihtsalt saanud.

Halduri õigusi võis varem saada, kui keegi varasem haldur loobus (lahkus genist) ja tema hallatavad isikukirjed läksid automaatselt (mingi algoritmi alusel) kellelegi üle. Nt minu üks konto (nüüdseks põhikontoga liidetud) oli ühel hetkel järsku surnuks kuulutatud ja ca 2/3 isikukirjete haldust läks üle teisele isikule. Ilmselt on see ka hetkel sama moodi.

@Toomas Muru Kõnealuste isikute (Hilda-Marie Virkhausen (Lui) ja MIhkel Lui) ükski haldaja pole genist lahkunud. Kõik nad (Tiiu Jaanson, Virge Joamets, Mariann Virkhausen) on elu ja tervise juures ning igapäevased külalised siin keskkonnas. Niisiis on eelmises vastuses antud lahendusvariant välistatud.
@Hannes Jaagura Kuidas ühel hetkel lihtsalt saab halduriks saada?

Tere Private User, Private User ja Virge Joamets

Minu uurimused näitavad et nende 1670-1823 isiku (erinevad lehed näitavad erinevalt) kes nüüd ootamatult Kalle Lill hallata Genisse lisajaks ja/või varasemaks haldajaks oli: Private kes pärast 26.08 tundub olevat konto sulgenud ja oma puud Kallele üle andmud.

Samuti tundub siin tegu olevat tehnilise probleemiga kuna Virge pereühma suurhaldaja: Private User on järsku "avalike andmetega kasutajaks" muutunud!?

Saatsin ka Geni tegijatele asja kohta päringu.

Lauri

P.S. Virge Joamets - teie viidatud Hlda-Marie ja Mihkel põhihaldajaks on jäänud siiani Kristjan Liba. Kalle Lill on lihtsalt kaasshaldajate hulka lisandunud.

APPIII! Kust sai siia haldajaks nüüd äkki Kristjan Liba? Tal samuti Kui Kalle Lillel lisatud isikuid - 6, halduses olevaid - 1800, ja temagi pole kuskilt otsast meile sugulane! Kes ta siia Hildale ja Mihklile ja teistele haldajaks sättis - palun võtku ära!!!

Olen juba pikka aega hädas probleemiga, et Kerli Lill on igal pool minu lisatud andmetes haldaja ja ma ei pääse enam isegi muutusi tegema. Võtsin temaga kontakti, aga vastust ei tulnud. ja nüüd on haldajaks äkki Kalle Lill. Mida teha, et need inimesed ei saaks olla haldajad? Tiiu

26. august 2011, kell 4:08 PM Kerli Lill uuendas isiku Tiiu Jaanson (Eglit) andmeid. kas privaatne? vaata Muutis avalikuks
See näib mingi vimm olevat?

Mulle tundub, et olen sattunud Kafka romaani. Algatasin arutelu, et kust sai Kalle Lill minu lähedaste haldajaks. Nüüd näen oma uudisteportaalist:

Kristjan Liba was made primary manager of Sohvi Rein (Varo).
Kristjan Liba was made primary manager of Hilda-Marie Virkhausen (Lui).
Kristjan Liba was made primary manager of Reet Lui (Kiwwi (Kiwi)).
Kristjan Liba was made primary manager of Mihkel Lui.
The primary manager was removed from Sohvi Rein (Varo) by KALLE LILL.
The primary manager was removed from Hilda-Marie Virkhausen (Lui) by KALLE LILL.
The primary manager was removed from Mihkel Lui by KALLE LILL.
The primary manager was removed from Reet Lui (Kiwwi (Kiwi)) by KALLE LILL.
Kristjan Liba was made primary manager of Sohvi Rein (Varo).
Kristjan Liba was made primary manager of Hilda-Marie Virkhausen (Lui).
Kristjan Liba was made primary manager of Mihkel Lui.
Kristjan Liba was made primary manager of Reet Lui (Kiwwi (Kiwi)).

Kes selle Kristjan Liba mänežeriks sättiks? Palun: ei Kalle Lill, Kerli Lill ega Kristjan Liba ei ole minu sugulased ega pea nimetatud isikuid haldama. Piisab minust, Tiiu Jaansonist, Mariann Virkhausenist. Aitäh!

See miilele viitad http://www.geni.com/discussions/63190?msg=742170
võib olla päris tõsine probleem.
Ehk kuraatorid selgitavad juhtunu põhjused. Kuskil on midagi valesti.
Küsimus on - kuidas sai keegi kõrvaline isik peahaldajaks. Hiljem võib kõrvalt tekkinud peahaldur jagada haldust juba oma tahtmise järgi.
Kõige lihtsamalt sai kõrvalisele isikule halduse üle anda viimane "seaduslik" peahaldur.

Tundub, et tegemist on levima hakkanud halduse ümberkantimise skeemiga, mis on minu meelest klassifitseeritav vandalismi aktina. Sellised kasutajad tuleks vastutusele võtta.

Virge Joamets (Virkhausen) kirjeldas skeemi, mis kordus ka ka minu poolt jälgitavatel profiilidel:
Kristjan Liba was made primary manager of Rõõt Busch.
Kristjan Liba was made primary manager of Jaan Kitsing (Sihvre Märdi Jaak p).
Kristjan Liba was made primary manager of Liisu (Liso) Ressaar.
Kristjan Liba was made primary manager of Mihkel Luik.
Kristjan Liba was made primary manager of Jaak Ressaar.
Kristjan Liba was made primary manager of Ell Luik.
Kristjan Liba was made primary manager of Osvald Utt.
The primary manager was removed from Rõõt Busch by KALLE LILL.
The primary manager was removed from Jaan Kitsing (Sihvre Märdi Jaak p) by KALLE LILL.
The primary manager was removed from Liisu (Liso) Ressaar by KALLE LILL.
The primary manager was removed from Mihkel Luik by KALLE LILL.
The primary manager was removed from Jaak Ressaar by KALLE LILL.
The primary manager was removed from Ell Luik by KALLE LILL.
The primary manager was removed from Osvald Utt by KALLE LILL.
Kristjan Liba was made primary manager of Rõõt Busch.
Kristjan Liba was made primary manager of Jaan Kitsing (Sihvre Märdi Jaak p).
Kristjan Liba was made primary manager of Liisu (Liso) Ressaar.
Kristjan Liba was made primary manager of Mihkel Luik.
Kristjan Liba was made primary manager of Jaak Ressaar.
Kristjan Liba was made primary manager of Ell Luik.
Kristjan Liba was made primary manager of Osvald Utt.

Pärast seda kui ma hommikul olin antud teemal hüüatanud
(järgnevas tabelis märge "Hilda-Marie Virkhausen (Lui) was mentioned in the Tehnilised nõuanded discussion by Virge Joamets (Virkhausen)."

on toimunud minu puusjärgmised muudatused :
Revisions for Virge Joamets (Virkhausen)'s Family TreeKuupäev Muudatus
28. september 2011, kell 12:53 PM Kristjan Liba was made primary manager of Lonni Tõnisson (Reinik).
28. september 2011, kell 12:53 PM Kristjan Liba was made primary manager of Gunnar Tõnisson.
28. september 2011, kell 12:53 PM Kristjan Liba was made primary manager of Bernhard Tõnisson.
28. september 2011, kell 12:53 PM Kristjan Liba was made primary manager of Helena Elisabeth Oolep (Kõnd).
28. september 2011, kell 12:53 PM Kristjan Liba was made primary manager of Mihkel Jaakson.
28. september 2011, kell 12:53 PM Kristjan Liba was made primary manager of Marie Jaakson.
28. september 2011, kell 12:53 PM Kristjan Liba was made primary manager of Anna Jaakson.
28. september 2011, kell 12:53 PM Kristjan Liba was made primary manager of Ann Jaakson (Rein).
28. september 2011, kell 12:53 PM Kristjan Liba was made primary manager of Aliide-Vilhelmine Kangur (Lui).
28. september 2011, kell 12:53 PM Kristjan Liba was made primary manager of Hilda-Marie Virkhausen (Lui).
28. september 2011, kell 12:53 PM Kristjan Liba was made primary manager of Mihkel Lui.
28. september 2011, kell 12:53 PM Kristjan Liba was made primary manager of Reet Lui (Kiwwi (Kiwi)).
28. september 2011, kell 12:53 PM Kristjan Liba was made primary manager of Aleksander Jaak Kroll.
28. september 2011, kell 12:53 PM Kristjan Liba was made primary manager of Riidu Toompuu.
28. september 2011, kell 12:53 PM Kristjan Liba was made primary manager of Anna Marie Väljaots (Koort).
28. september 2011, kell 12:53 PM Kristjan Liba was made primary manager of Vilhelmine Väljaots.
28. september 2011, kell 12:52 PM Kristjan Liba was made primary manager of Anni Jaakson/Jaadla (Väljaots).
28. september 2011, kell 12:51 PM Kristjan Liba was made primary manager of Jaan Oolep.
28. september 2011, kell 8:19 AM Mihkel Lui was mentioned in the Tehnilised nõuanded discussion by Virge Joamets (Virkhausen).
28. september 2011, kell 8:19 AM Hilda-Marie Virkhausen (Lui) was mentioned in the Tehnilised nõuanded discussion by Virge Joamets (Virkhausen).
«Eelmine 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 1074 Järgmine » Kuvatakse 141 - 160, 21476-st muudatusest

- SEE SIIN OLI LK. 8. KRISTJAN LIBA ON KA LK. 1-7 TOIMUNUD MUUDATUSTEL MÄÄRATUD HALDAJAKS!

Showing 781-810 of 2972 posts

Create a free account or login to participate in this discussion