Tehnilised nõuanded

Started by Henn Sarv on Wednesday, December 16, 2009
Problem with this page?

Participants:

Profiles Mentioned:

Related Projects:

Showing 811-840 of 2972 posts

Nojah, mõni on tõsise rünnaku ette võtnud, ehk oleks aeg tegutseda?

HUvitav - ma ei saa aru, kuidas see toimub ja kuidas see Kristjaniga seotud on:

Kristjan Liba
Praegune asukoht: Tallinn, Estonia
Sündinud: November 8, 1986
Lähedased:
Peida
Son of Voldemar Liba ja Vaike Klement
Half brother of Tiina Tee; Regina Kikas; Marika Sisask (Liba); Gabriel Liba; Kristo Klement ja veel 1
Lisaja: Alustas sugupuud: 26. oktoober 2007
Liitunud: 26. oktoober 2007
Viimati Genis: 13. juuli 2011

Kirje näitab, et ta pole üle kahe kuu Genisse nägu näidanud.
viimane muudatus, mis võis kellegi halduse talle viia oli

Kustutati kasutaja Kristjan Liba poolt teisipäev 26. oktoober 2010.

kui keegi teine on mõne poolkasutajast haldaja seal võrgus kustutanud, siis ei saa selles halduse üleminekus Kristjan küll süüdi olla

(või on?)

Henn

Keegi on sulgenud Kalle Lille konto

Private

ja tema haldusest on asjad üle läinud. Kuidas need tema haldusse said, ei suuda ma enam tuvastada

Henn

Hei andke aega!!! Geni spetside kell on meist 11 tundi taga. Asja uuritakse.

AGA ridamisi teated nagu "was made primary manager of" või "The primary manager was removed from" tähendavad halduse üleminekuid olukorras kus
A) endine haldaja sulgeb konto ja haldus läheb üle või
B) endise haldaja konto jääb 9ks kuuks ootele "Abandoned" ja märgitakse hüljatuks mispeale haldus läheb üle või
C) juhul kui üks kasutaja/haldaja mestitakse või mestib end teise kasutajaga/haldajaga!

Otsige neist ridadest ühiseid isikuid - leidke kas siis ühine algne lisaja või mõni mahakriipsutatud haldaja vms.

P.S. siin Virge Joamets raportites on selgelt näha et kellegi hüljatud haldaja või lahkunud haldaja puu tuleb nüüd ja praegu Kristjan Libale üle (vaatamata sellele et Kristjan pole pärast 13. juuli 2011 Genis olnud) - Kristjan kas oli "lahkujale" lähim kasutajast pereliige või siis määras lahkuja Kristjani uueks haldajaks.

Homme hommikul loodan asjas targem olla.

Lauri

P.S. Mul on tunne et asi sai kunagi alguse siit:
11. juuli 2011, kell 3:59 PM Tiiu Jaanson mestis isiku topeltkande Tiiu Jaanson isikuga Tiiu Jaanson (Eglit).
11. juuli 2011, kell 5:04 PM Tiiu Jaanson mestis isiku topeltkande Tiiu Jaanson isikuga Tiiu Jaanson (Eglit).
need 2 mestimisel kaduma läinud Tiiut (kellede haldaja oli mestimise hetkel Henn Sarv) võisid olla tollal juba hüljatuteks märgitud, vigased vms.

Henn Sarv

Kalle võis vaid ise täna oma konto sulgeda.
Ma ju suhtlesin temaga täna.
Siis on osa loogikat selge - paljude ühishaldajad olid viimati just Kalle ja Kristjan.

Lugege veelkord eespoolt minu A), B) ja C) läbi!!
Siin pole rünnakut.

Lauri

Hakkas huvitama kas kasutaja (iseenda) hallatavaid saaks ka puu kujul vaadata? Oleks parem ülevaade kui nimekiri pisut pikavõitu et kõigil kogu aeg silm peal hoida.. Tavaliselt on vist nii, et kui midagi muutuma hakkab, siis kompaktses piirkonnas. Mind küll selline võimalus aitaks väga, mul mälu töötab rohkem silmade ja seoste peal.

Tere Private User puu kujul vist ei saa (seda pole veel keegi kuskil nõudnud ega kirjeldanud ka)

Aga teie hallatavaid näeb loeteluna nii:
http://www.geni.com/list?focus_id=6000000005251413706&group=man...

See käsk aga näitab teie poolt lisatuid (kes võivad praeguseks teiste hallata olla):
http://www.geni.com/list?focus_id=6000000005251413706&group=add...

Need käsud toimivad nii Admin, C, PRO, PLUS kui ka Basic jaoks - lihtsalt infomaht mida isikute kohta näidatakse sõltub õigustest + pererühmast ja koostööst. Tulemuse linkidele ligipääs aga sõltub otseselt õigustest.

NB! Siin tuleb vajadusl lihtsalt teine Geni ID number panna et kedagi teist uurida.

Kõik valikud on (lõppu = märgi järele):
managed_by_me Haldaja
added_by_me Lisatud
immediate_family Lähedased
family Pererühm
blood_tree Puu
blood_relatives Veresugulased
cousins Nõod
inlaws Hõimlased
ancestors Esivanemad
descendants Järeltulijad
invited_by_me Kutsutud
curated_by_me Hooldatavad (ainult C kasutajatel)

Jaksu uurimisel/puurimisel

Lauri Kreen

Veel kord eelmise teema juurde naastes - kas liba-haldajad Kalle Lill, Kerli Lill ja Kristjan Liba jäävadki nüüd paljude profiilide, milledega nad ei tegele ega kavatse iial tegelema hakata, haldajateks? Kas kuidagi neilt kogu nende haldust likvideerida ei saa?

Tervitan, Lauri. Nimekirja kujul saab jah (enda omade) kohta lihtsalt menüüst ka: Pere / Liikmed / Rühm="haldaja".
Et puuvaates eelistuste all on linnuke "Ainult otsesed esivanemad" olemas, siis mine tea, äkki poleks neil üldse keeruline seda ka juurde teha? Kuna haldusõigustega sihukesed jamad toimuvad, võiks ehk järgi küsida, "lihtsurelikel" oleks lihtsam järge pidada?
Kas näitamisel oleks probleemiks kui hallatavad ei moodusta puus sidusat piirkonda (ma ei tea kas mittesidusat ikka näidatakse, kusagil ma nagu oleks puu kõrval lahtirebitud juppe näinud)?

Kes tark on nüüd lisanud "rahvusvahelise baasi näited" Genisse, ilmub see iga isikukirje juurde kui kokkusattumus?
Olen varemalt kasutanud seda baasi ja midagi tarka see ei paku, sest see baas pakub samasuse ka 2 % kokkusattumuse puhul.
On see tõesti vajalik?
Kardan, et inimesed lähevad selle lõksu, andes raha välja kuid vastust ei leia.
Kõik me otsime omi eellasi, kuid mitte sellisel kujul!

Tõeline arusaamatus - pakub profiilile kokkulangevusi ja viib sealt edasi kuhugi mujale. Seal aga pakub valikus ainult USA osariike.
Kas keegi selgitaks, kuidas nüüd kokkulangevusi kontrollida ja mestimisi korraldada?

@Kaidi Sarv . Viide viib ainult TASULISELE lehele, kuid ärge minge selle õnge, see on ainult raha kerjamine!

Kui keegi tõesti soovib leida oma eellasi kaugemalt, on tasuta abiks:
https://www.familysearch.org/
sisestate perenime ja nt Estonia ja andmed olemas:))

Jälle üks tobe uuendus???
GENI ja Avaleht kõrvuti nupud ja sama toiming!!!
Paremal võiks hoopis olla nupp- Logi välja, et ei peaks seda oma nime alt otsima, topelt tegevus ja ressursi raiskamine!!!

Kaidi Sarv need ei ole isikute kokkulangevused Genis, need on samanimeliste isikute kohta esinevate avalike kirjete (sünd, surm, abielu, elukoht, telefonid jne jne) kokkulangevused rahvusvahelistes (esialgu küll vaid USA) andmebaasides. Paljudel juhtudel on vaja tasulist liitumist et kogu infole juurde pääseda.

Riho, ju siis oli seda vaja kui osad aru ei saanud, et avalehele klõpsamiseks on vaja Geni logole vajutada.

Private User Jah oma lähisugulaste ja pererühma hulgas saab neid nimekirju vasapoolsete menüüvalikutega kuid minu õpetus toimib suvalise privaatse või avaliku isiku kohta Genis.

Private User sel puhul on varem vahel aidanud mööda sugupuud isikukirjete kaudu "kõndimine". Lähed endaga õigesti seotud isikukirje sisse ja valid sealt õiges suunas esivanema jne.
Siis ta võtab ja saab aru.

Küll ja küll juhuseid kui poega Genis üldse ei leita aga tema isa suht lähisugulane. Pikapeale jätab Geni küll raja meelde aga samas on ta kohmakas uusi radu leidma... :) Muidugi oleks ju kena kui oleks alternatiivid nagu Google Mapsis, kustkaudu kuhugi pääseda....

Mul on näiteks 4. vanavanaisa ( ja kõik tema esivanemad ja õved ka) keda näidatakse väga imelikku teed pidi, võib-olla mõni mulle mitte väga kauge pro käis sugulussidet vaatamas ja nüüd näidatakse tema kaudu.

Paul-Vladimir Lill ja Private User see iseenda mitmekordsus on tõesti üks tüüpilisemaid põhjuseid, mis tekitab veidraid sugulussidemeid. Mina küll kolme An Tauri ei näe ja kahest nähtavale tulevast on üks hetkel küll juba ammu manalamail. Aga kui eeldada näiteks PROtrikitamist, siis mõistagi peab varuma mõned päevad kannatust, kuni uus ja vana ise Geni jaoks ühte sulavad.

Tahaksin teada, et miks ma ei saa enam genis askeldada. Ükskõik mida ma teen, tuleb see loll pro mulle ette ja nõuab mu kaardiandmeid ning ongi kõik... Kas geni ongi nüüdsest tasuline?

Ain Kaha Tasuline või tasuta sõltub sellest mida sa askeldamise või tegemise all mõtled.
Oma peret võid 4 põlve hallata ja toimetada alati tasuta.

Tahaks teada, keda see 4 põlve nii väga huvitab ja kui palju siis selle kallal toimetada annab? Uusi pilte ja videoid üles laadida või? Selle 4 põlve sisse mahub 2-3 põlve elusolevaid inimesi, keda ma ei pea üldse eetiliseks ilma nende nõusolekuta kuhugi üles riputada, jääb siis vanavanemad ja nende õed vennad?
Selline poole mängu pealt reeglite muutmine ajab ausalt öelda vihale, või oli see juba varem teada ja ma lihtsalt mugava inimesena ei lugenud kõike peenes kirjas teksti läbi ja panin linnukese nõusoleku kasti?

Ega ei lase ka 4 põlvega eriti midagi teha. Tahtsin puus poja pilti vahetada, no ei oska. Pole enam sellist kohta. Ka minu arust muutub Geni aina mõttetumaks ja kitsaks rahameeste klubiks. Kahju! Aga elame üle.

Nõus Anu Järvega. Ega mul muud lisada polegi. Jäävad siis minu poolt mestimata kõik need taotlused, ja kui ma nüüd järele mõtlen, et mida see teadmine mulle ikka annab, et kusagil on kauged sugulased.... põlvneme ju kõik aafrikast...

Tahtsin veel lisada, et 4 põlve askelduste jaoks on sotsiaalvõrgustikud, nagu facebook jt. Kahju, et rahaahnus suretab järjekordse hea idee. Jõudu!

Arno Suur - Sellel pildi vahetamise probleemil pole siin ülejäänud asjadega mitte mingit seost. Genis on algusest peale nii olnud et esimese pildi (tühjale kohale) saab lisada pereühmapuus iga perekonnaliige aga Geni kasutajate pilte hiljem ringi vahetada või ära võtta saavad vaid kasutajad ise - ja kaks teie poega on just sellised Geni kasutajad. Noorima poja pilti peaksite aga saama vahetada.

Kahju küll, aga ei saa ka seda teha, ainult pildi suuruse muutmise koht on.

Showing 811-840 of 2972 posts

Create a free account or login to participate in this discussion