Tehnilised nõuanded

Started by Henn Sarv on Wednesday, December 16, 2009
Problem with this page?

Participants:

Profiles Mentioned:

Related Projects:

Showing 61-90 of 2971 posts

enam ei ole vaja nägu pildist välja lõigata
peale eelpoolkirjeldatud muudatust pannakse profiili pildiks see kaader, mille sa tuvastamisel valid.

Mul oli ka varem jubepalju tööd - lõikasin iniimesi piltidelt välja, nüüd seda enam teha ei ole vaja - ja mis lisaks - kui klõpsid sellist sätitud pildile saad näha kohe TERVET pilti - väljalõigatud nägudega pilltidel puudus ju algse pildiga seos

Henn

Avastasin pärast topeltprofiilide kaotamist järgmise vea.
On ema ja isa, neil 4 last. Isa profiilis näidatakse kõik 4 last, ema profiilis ühiste lastena ainult 2, teisi ei näidata üldse. Mida teha, et kõik 4 last näidataks isa ja ema ühiste lastena?

Sandrile: Osa lapsi on nüüd arvatavasti märgitud vanematega: Isa + Unknown. Relationship osas (nii Tree View kui ka teksti versioonis saadav) tuleb nende 2 "kadunud lapse" profiilide sees õiged vanemad valida.

Sandrile: saada mulle (otse aadressile) kõnealuse profiili aadress - aitan korda teha

Sain korda, suur tänu kõigile abipakkujaile.

Tere,

Kas nüüd on mingid uuendused toimunud. Millegipärast ei lase hetkel märkida, et muudetava profiili inimene on surnud. Panen küll linnukese õigesse kohta, aga ta ei salvesta seda. Ning muutes inimese profiili, kes juba ennem oli surnuks märgitud, aga kuupäeva ei olnud, "äratab selle ellu" :)
Et äkki nii, kui inimene sündinud peale mingit aastat, loetakse automaatselt elavaks, kui surmadaatumit ei ole?

Mul on sama probleem. Leidsin ühe 1880 aastatel sündinu ja tahtsin surnuks märkida, aga ei lase...

Täpselt sama probleem . Surnuid isikuid ei lase surnuteks märkida :)

pidi minema uuendus et 200 aasta vanune on automaatslet surnud. Kahjuks on ilmset süsteemis viga sisse lipsanud ja on vastupidi

Mul pildiga kogemus, et väga väikest rohelist raami ei panda profiili pildiks - läks terve pilt. See kogemus juba pärast programmi täiendamist.

http://www.geni.com/profile/compare/xxx?return=match&to=yyy
(profiilide ühendamine erinevates puudes)
Kas keegi oskab öelda kas selle lehe asemel on nüüd mõni uus aadress? Mul ei paista see töötavat.

Kui xxx ja yyy asemele vastavate profiilide numbrid panna, siis peaks töötama. Üleeile küll töötas hästi. Täna pole veel tarvitanud

Tänan, sain nüüd toimima :)

Ok, öelge mulle nüüd palun seda, kuidas selle "piss-pähe-löönud" Genialistide vaimusünnituse järgi saab otsida inimese hallatavast relatives listist ilma perenimeta profiili numbrit millega peaks enda oksas oleva profiili liitma kui tahab?

Mingi X.Igrek nimed ja pole linki, millega kasvõi pealiskaudset infot saaks näha nagu profiilinumber ja lähedaste eesnimed. Ikka palu vaatamist ja majandamist igal üksikul sammul. Aga kui see haldaja äkki vahepeal pillid kotti on pannud või siis ei ilmu kuude kaupa Genisse sisse? Mis siis saab? Ma ei pea ju saama vaadata tema isiklikku infot. Natuke üle pingutasid nad selle privaatsusega.

Vähemasti nüüd on hea, et osad Genilased ei pea enam kartma enda delikaatsete andmete avaldamist ja julgevad puid liita ilma et kõik kes on kellegi peregrupis, kes on kellegi peregrupis, kes on selle inimese peregrupis, selle inimese "loodud" isikut vaadata saaks.

jep "J.Tulp"
that's the point

PS. mina olen "A.A" - otsi üles, kui leiad:P

Et peabki nii olema? See ongi privaatsuse mõte ehk millele pretendeeriti selle uuendusega?

Tuleb küsida tegijate käest- millist auhinda taotlevad.

On põhjendatud ja vahest lausa vajalik,et isik piirab nt oma alaealiste laste kohta infot. Olgu seal kasvõi vaid initsiaalid nähtaval.
Minu arust on tehtu nõme ja vähemalt osale senistele klientidele jala taha panek. Vähemalt pool aastat (ca4-5 versiooni) tagasi oli geni profiilihaldus üks kaasaegsemaid ja kliendisõbralik. Profiili alajaotuses oli eraldi horisontaalne menüü: isik sai ise vaadata milline näeb tema profiil välja teiste kasutajate poolt vaadatuna (public, family, friends jne). Kõiksepealt koristati see ära hoolimata sellest, et see on OLULISEMAID asju privaatsuse reguleerimisel. Inimene ei pea ju ometi looma 5 erinevat libakontot, et kontrollida oma andmete nähtavust (jaotatavust eri tasanditel). Oleks seda siis täiendatud nt sellega, et ka minu poolt hallatavad profiilid oleksid samamoodi või teatud tüüpsettingutega seatavad - kuniks elusolev isik oma profiili haldamise üle võtab. Vajadusel võiks ju vanainimene määrata kaashalduri, mõne noorema kes kiirelt variandid läbi proovib. Kus sa sellega- paneme info purki - ei saanud süsteem ei paremaks ega lihtsamaks.

Näide Nõmedate Maalt.
Geni näitab veresugulaste (Blood relatives- living) nimekirjas nt "T. Mets" . sooviksin uurida seda seotust täpsemalt. Mida ma nüüd siis tegema pean?? Pöörduma mingi rumala küsimusega antud isiku halduri poole - miks too inimene peaks tegema tööd, millega Geni siiani väga hästi hakkama sai. Ei noh- vb teekski kui Geni palka maksaks.

Kuule see viimane asi on nüüd küll paras sigadus. Vaja mõni vastutav kõrvupidi pihku võtta.

Teatud osa minu sugulastest on kirjeldatud Genis nüüd nii nagu näha on minu uuendatud profiilifotolt.
Wash_and_Go

ma olen lugenud pool päeva kommentaare uuenduste kohta ja ütlen ausalt, et EI JULGE VAADATA UUENENUD GENIt.... kardan pettuda!

M aloodan siiralt et tõusnud pahameel kajastub lähiajal mõistlikes (tagasi)muudatustes

Siin pole ju va''hemalt mitte-Pro-l enam midagi teha.Mina millegipa''rast ei saajuba na''dalajagu paralleelprofiile yhendada,nyyd siis on ydse kaos lahti...ka teiselt poolt ei saa enam igayks yhendada oma profiile minuga ja natuke yle 3,5 tuhandest veresugulase profiilist on umbe pooled yldse na''gemisulatusest va''ljas,ning kui sugulaste nimekirjas enne sai kohe leida inimese,kui teadsid,mitmenda astme n6buga tegu,siis nyyd on k6rvu ka 2-3 astme n6bu 5 astme omaga ja ja''lle edasi nii3 astme juurde.Samuti otseotsingust ei anna pooli veresugulasi,vaid pean enne 4-5 astet piki sugulusahelat venima...Ja need pole veel k6ik"toredad muudatused".Ma loodan,et ma ainus,kel asjad nii hullud

Vabandust kirjavigade pa''rast,la''ksin kahjuks na''rvi,see m6jub nii.

OK, nüüd ajasid nad mu päris vihaseks. Konflikte puus ei saa ka enam lahendada kuna ei leia dublikaatide numbreid üles. Just nagu näitab topeltvanemaid, aga search name leiab vaid üht ja võõras profiil pole mitte kuidagi leitav.

geni foorumis ka teema üleval: http://forum.geni.com/topic.php?id=62401
erinevalt siinsest emotsioonist viidatut geni tegijad loevad

paraku ei jää sealt muljet, et väga rahuolematud oldaks, vastupidi - gedcom teemas selgub, et kruvisid võiks veelgi koomamale keerata: http://forum.geni.com/topic.php?id=62241

mulle näib, et privaatsuse lisamine oli möödapääsmatu, aga kas seda kõige paremal võimalikul viisil tehtud on, on iseasi. mõnes kohas puus on päris kummaline situatsioon - alumine ots on nähtav, ülemine hall. või keset nähtavat ala äkitselt üks hall profiil ...

aga - ma arvan, et meil on võimalus asja mõjutada, kindlasti mitte siinses jutulõngas, aga viidatud foorumeis vast küll.

siit selgus veel üks põhjus aeg-ajalt gedcome alla laadida.

Ei vaidle privaatsuse seisukohalt, aga konfliktide lahendamisele ei tohiks see pärssivalt mõjuda.

ja kohe sattusin päris naljaka situatsiooni otsa - merge käsil, põris kindlalt sama isik, aga ühes profiilis elus, teises surnud (tavaline juhtum ju).

punases tekstiga juhitakse mu tähelepanu sellele ning veendakse mergema ainult juhul, kui ma päris kindel olen. järgneb tekst "kas need profiilid on sama isiku kohta" ning vastusevariandiks ainult "ei, nad on erinevad".

Märt, see on ka üks Geni uue leiutise ülepingutus. See peab ikka päris nupust olema, kes aru ei saa vaadata, mis ajajärgus ta tegutseb ja kas on surnud või mitte. Mõni ei tea, et inimene on vahepeal ära surnud ja on lootuses, et veel elab märkinud elavaks ja kui on sama isik ja on vahepeal ära surnud, siis ei ole enam sama isik või?

Tere
No nüüd leidsin minagi ühe uue privaatsusega kaasneva lauslolluse. Nimelt ei lasta mind ligi ühe 18. sajandil (1739 - 1788) elanud härrasmehe abikaasale. Härrasmehe vanemad, õed-vennad ja lapsed on kõik ilusti näha aga abikaasa/minia/ema on alati must ja lingita. Kas Geni vanuste süsteem tõesti arvab et 18 sajandil elanud mehe abikaasa kelle kõik lapsed 18-19 sajand surid võiks veel elus olla.

Lauri

Showing 61-90 of 2971 posts

Create a free account or login to participate in this discussion