Tehnilised nõuanded

Started by Henn Sarv on Wednesday, December 16, 2009
Problem with this page?

Participants:

Profiles Mentioned:

Related Projects:

Showing 2941-2970 of 2971 posts

OK, teatatud

Vabandust, kui see küsimus siia arutelusse ei sobi.

Õigeusklike nimede kirjutamisel on üsna levinud tava kasutada eesnimede vahel kaldkriipsu, näiteks Jaan / Ivan, Kadri / Jekaterina. Nüüd aga tundub, et otsing selle tagumise nime järgi ei toimi. Kas on mingi hea lahendus?

Vaike Murumets Siis on Geni katki läinud. Indeksseerija indeksseerib kõik nimed nimeväljadel ja leiust piisab neis ühest.

Kas oskad tuua mõne näite?

Minu otsingud Mihkel Muul ja Mihail Muul teie väidet ei kinnita.

Lauri Kreen - tundub, et nüüd töötab kõigi variantidega. Võimalik, et otsing ei jõudnud reageerida hiljuti tehtud muudatustele.

RA / Saaga uudiseid
Transkribus ja käsikirja tekstituvastusega dokumendid (õigeusumeetrikad jt) nüüd rahvale katsetamiseks antud (Otsing):

Tere,
Töötan praegu raamatu „Новая Родина. Жизнь стругокрасненских эстонцев-переселенцев в XIX–XX вв. Autor: Алексей Фёдоров” läbivaatamisega. Otsin sidemeid ja andmeid oma vanaisa Oskar Sild Karl pg. Oskar Sild kohta. Piirkondade Domkino, Novaja Želtša, Lomõ, Krasnaja, Kaškarovo, Zadorje, Masnikova Gora, Sjolkino, Zrekino, Kruglitsõ, Tšernevo ja Bereznjaki kohad/tühermaad. Nendes külades on elanud palju eestlasi. Raamatus on paljude inimeste ja perede kohta andmed, kuid Genisse pole neid sisestatud.
Kas on minul mõistlik nende andmeid Genisse sisestada? Raamatus on nimed slaavi tähtedega. Kas peaksin sisestama need samuti nagu raamatus kirjas või kasutama ladina tähestikku? Olen märganud, et Genis on mõne isiku nimi nii ladina kui ka slaavi tähtedega. Kuidas on seda võimalik teha?
Kui keegi soovib digitaalselt raamatut või soovib seda minult saada, siis saatke oma posti aadress minu postkasti. Autorilt on luba levitamiseks olemas, sest käis ise minu juures Viljandis.

Tänud
Benno Sild

Benno Sild
Tere! Kindlasti võib lisada neid profiile, mis on veel lisamata ja soovitavalt ikkagi ladina tähtedega.
Lisaks on võimalik profiili valida ka vene keel.
Näiteks siin - lisa keel, valite vene keel ja sisestate nimed ka kirillitsas.
https://www.geni.com/profile/edit_basics/6000000008286310832

Tere,

Kas ja kuidas on võimalik valida selle Elmar Saharjas vaikimisi vene keel. Isikukirje juurde? Эльмар Иванович Сахарьяс. Nimi on kirjas raamatus „Новая Родина. Жизнь стругокрасненских эстонцев-переселенцев в XIX–XX вв. Autor: Алексей Фёдоров”

Tänud.

Benno

Benno Sild

Tema lehel paremal pool " Muuda isiku andmeid" ....
Jälle paremal pool valikus "Lisa keel ..."
Valid vene keele ... ja lisad isiku venekeelse nime kirillitsas

Tere ,

Tänud vastuse eest.

Lõin uued harud raamatu „ Новая Родина. Жизнь стругокрасненских эстонцев-переселенцев в XIX–XX вв.” By Алексей Фёдоров põhjal, millega praegu uurin.
Benno Sild lõi uued harud isikute Joosep Petmanson, Peeter Taning, Mihkel Kalsa, Jaan Petmanson, Gustav Puksand, Hans Sild, Juhan Olesk ja Jaan Olesk
Raamatust tuleb isikute kohta järjest juurde uusi andmeid. Osa olen saadud uuendada, kui olen otsinud sissekandeid Geni avalehelt.
Benno Sild uuendas isikute: Joosep Puksand, Hendrik Ventman, Ventmann, Daniel Petmanson ja Juhan Pappel andmeid.
Kahjuks Geni avalehelt ei leia isikuid, kellele olen loonud uue haru, kuna seal säilivad teostused teatud päevad. Ei leia ka Geni avalehelt ülevalt paremalt kasti "Otsi isikuid" kaudu.
Näiteks Juhan Stalmeister (Юган Сталмейстер) (1853- ?) jt., kelle jaoks lõin uued harud 19 ja 20. 11.2022.a

Kas keegi saaks aidata?

Tänud ette,
Benno

täitsa nähtav ja leitav: Juhan Stalmeister

Tere, Priit.

Vabandage, et tülitan. Kui vajutan teie poolt saadetud nimele avaneb profiil Genis ilusasti.
Kui tipin või kopeerin sama nime otsingus siis isiku profiili ei lase avada.
Võib olla minu Geni seadistuses viga, või otsin vale koha kaudu?
Kas Geni avalehel tegevuste järjekorra ajalugu on võimalik ka pikemalt kui 20.11.2022.a ning kuidas?

Tänud.

Benno Sild Geni otsing täies mahus on PRO kasutaja privileeg. Tee parem (olles ise Genisse sisse loginud, sama brauseriga) Google otsing: eesnimi perenimi site:geni.com
Kui tahad tulemuseks kindlaid täpitähti näiteks Krõõt vs Krööt vs Kroot siis pane nimi jutumärkidesse: "Krõõt" Tamm site:geni.com (toimib ka nn läti tähtedega)

Benno Sild Kirillitsas nimed kirjuta AINULT venekeelse nime väljadele. Isanimi (patronüüm) käib AINULT venekeelse nimevälja lisanime (middle name) väljale, seda me eestikeelsesse (tegelikult 99% juhtudel vaikimisi English) ossa ei pane.

Benno Sild Kui ma nüüd murest õigesti aru sain, siis lisatud isikuid on minu arust kõige mugavam vaadata oma profiili kaudu. Avad oma profiili, paremal ääres on statistika, sealt vajutad vastavale numbrile. Sealtkaudu pääsed kõikidele profiilidele ligi.

Või siis muidugi lihtsalt ülevalt servast Pere -> liikmed (inglise keeles hoopis lists) ja seejärel paremalt rippmenüüst valida näiteks "Minu poolt lisatud uued harud".

Igaks juhuks küsin siin üle.

Märkasin et osadel kirjetel on "MyHeritage Estonia, Gravestones" allikas küljes, aga kuna seal on paljudel kirjetel kasutatud Ameerika kuu-päev-aasta süsteemi mitte Euroopa päev-kuu-aasta oma, siis allikas on vale infoga ja tekitab siia neid allikaebakõlasid.

Küsimus siis et on mõttekam allikat eirata kõigi jaoks, või võtta ainult sellel info väljal linnuke eest ära, et ta seda ei loeks?

See "MyHeritage Estonia, Gravestones" on enne 04.07.2019 Haudi (kalmistud.ee) tehtud piraatkooopia. Varastatud andmed - Haudi muutis just selle varguse pärast kõik oma lingid ära. Olen korduvalt sellest Geni ja MH teavitanud. Mina ei soovitaks isikut sellega siduda. ühtegi muudatust ega parandust Haudis pärast 07.2019 seal sees pole ja ametlikud allikad Eesti haudade kalmistute kohta on (kõik tasuta ligipääsetavad / otsitavad):

ja

Seal andmikus pole mitte ühtegi allikat / välja mis oleks täpsem või õigem kui kalmistud.ee tänane seis sama haua või isiku kohta, pigem vastupidi.

Thank you, Lauri for your explanation, I didn't know about, that MyHeritage Estonia, Gravestones" was a pirate copy . I usually add them to every profile, But by the way , I think it's not so dangerous to have them, just don't change the timestamp to US time style.

Private User - some there are just outdated. Do search here https://www.kalmistud.ee/ and add link to burial plot / place / grave instead.

If Grave address at cemetery is not known: The location of burial plot unknown / Hauaplatsi asukoht teadmata / Местонахождение участка неизвестно then link to search or plot will not work (cookie) and only way is to copy all info from search result to Geni.

P.S. Haudi is using sometimes 01.01.xxxx if day and/or month is unknown.

Thank you. Yes, I usually add a link in profiles in following format Vaivara Kirikukalmistu Aleksandri koguduse kalmistu VI kvartal 5-12 . I know this site very well and have been using it for many years.

Hellen Randoja

Salapärane muutmine. Tunnen huvi. Kuidas on võimalik muudatusi kirjetes tema, et märki sellest ei jää. Geni saadab tihti kirju, et see isik käis 20 isegi 54 isiku andmed muutmas. Ei mingit märki, kõik sama.
5 päeva tagasi
Hellen Randoja taotles, et sa uuendaksid isiku Eugen Otto Wilhelm Wildgrube andmeid.
(Felin, Viljandi linn, Kreis Viljandi, Estonia)
Kui vajutan vali muutused, kohe kaob. Ei tule soovituslike andmete võrdlusi.

Leia, Randoja saadab mulle oma aasta juba samasuguseid taotlusi, mis on kohe Taotluste alt kadunud.

Rääkisin ka Hennuga, aga ta vist ei osanud arvata.

Tundub mingi anomaalia, mida võiks keegi uurida?

Samas kellegi teisega pole kunagi olnud, ainult Hellen Randoja andmeuuenduse taotlustega.

Ju ta käib oma postkastis Taotlused Saadetud osas ja kustutab need siis kohe ise ära...

Proua Randoja teed on imelikud...

Postitan enimloetavatesse aruteludesse olulise uudise.

Geni salasõna aegub kõigil kasutajatel - kohustuslik salasõna vahetus.

Üldise turvalisuse tõstmiseks aeguvad perioodil 07.11.2023-07.01.2024 ära kõigi Geni kasutajate senised salasõnad ja te peate seadma endale uue turvalise salasõna: vähemalt 9 märki pika, vähemalt 1 erimark, vähemalt üks number, vähemalt üks väiketäht ja vähemalt üks suurtäht.
Teatud ajahetkel viskab süsteem teid lihtsalt Genist välja ja taas-sisesnemiseks peate seadma uue salasõna ja selle oma põhilise e-posti aadressi kaudu ka kinnitama. Osadel kasutajatel kaasneb sellega ka oma e-posti põhiaadressi kinnitamine ja neil kes kasutasid juba kahetasemelist tuvastamist on vaja aktiveerida Google tuvastajas (Authenticator - nutiseadmes või Chrome lisana) uus QR kood.
NB! Kõik kes kasutavad MyHeritage (MH) keskkonda - ka seal on algatatud kõigi kasutajate salasõnade uuendamise protsess.

Veelkord Geni salasõna uuendamisest

Eeltöö / kodutöö uue salasõna kavandamiseks soovitan ära teha juba ammu enne kui igasugune salasõna aegumise teade üldse tuleb.
Kui salasõna aegub siis saadab Geni selle kohta teie toimivasse postkasti lingi.
Kuni eilseni kehtis see link ainult 10 minutit, siis aegus. Mõnda postkasti ei jõudnud ta aga selle ajaga isegi kohale.
Tänasest kehtib see link aegumiseni 30 minutit. Selle ajaga peaksite jõudma selle Geni saadetud teate üles leida (vaadata tuleb ka rämpsposti),
avada, lingile vajutada ja seal lehel kaks korda oma uue salasõna sisestada.

Link tuli, aegus ära - kust ma uue saan? - Siis mine siia:
https://www.geni.com/login/send_password - sisesta oma kehtiv Geni e-posti aadress ja proovi uuesti salasõna muutmine algatada
(algab uus 30 minuti pikkune periood)

Mul on/oli Genis üks kehtiv aadress - salasõna aegus aga linki sinna ei saadetud või proovisin uuesti aga linki ei tule, ka rämpsposti mitte.
Tundub et osa Geni kirju ei jõua kuidagi hotmail.com ja yahoo.com peale.
Sellisel juhul kirjuta abi saamiseks Henn Sarvele, ta arvas, et saab ka siis aidata henn@sarv.ee

Milleks kõik see jama Geni ja MyHeritage salasõnade aegumisega?
Sest mõni aeg tagasi juhtus see mis varemgi on juhtunud - Genealoogiliste DNA analüüside keskkonda 23AndMe
https://www.23andme.com/ tabas häkkerite rünnak ja väidetavalt lekkisid paljude kasutajate meiliaadressid ja salasõnad.
Geni ja MyHeritage vähendavad praeguste salasõnade (ja meiliaadresside) vahetusega võimalust et mõnda vahepeal kuidagi-kuhugi lekkinud salasõna või varasemat
sissepääsulinki saaks keegi võõras kurjasti kasutada.
NB! Need kes on kunagi kasutanud www.23andme.com teenuseid - palun vahetage see salasõna mida, te seal kasutasite igal pool ära (see võib teil mõnel pool siiani ohuks olla).

Kuna Geni arutelusid saab lugeda ka Genist väljapool

Kui teil ikka ei õnnestu Genisse sisse logida uue / toimiva e-posti aadressiga või ei õnnestu seda aadressi kinnitada (confimation),
või ei õnnestu seada endale uut turvalist salasõna (sest e-post pole kinnitatud) või kui e-posti aadressile, postkasti ei jõua Genilt kirjad linkidega e-posti aadressi kinnitamiseks või salasõna uuendamise ja kinnitamise jaoks, siis paluvad Geni administraatorid neile
kirjutada aadressil subscriptions@geni.com - võib kirjutada ka eesti keeles või muus keeles mida oskate (ei pea inglise keeles) ja selgitage oma probleem ära.
Kindlasti andke meiliaadress mida praegu soovite Genis kasutada ja mainige ära ka varasemad millele te enam ligi ei saa.
Mingeid salasõnu ja kutselinke ärge kirja lisage!

Tere.
Minul on küsimus. Ei suuda hetkel otsingutki leida vastust aga vaevalt see teema väga uus on siin.

Kuidas ma saan märkida oma elukaaslase surma? Tal oli ise ka liitumine ja ma pääsen neile emailidele ka ligi, tema kontole ka otse ja olen ka elukaaslasena märgitud konto haldajaks. Isik suri äkksurma 11.08.2024 aga ma ei suuda leida andmete muutmise alt seda kohta kus see sinna märkida. Ka isiku enda alt sisse logides.

Palun, kuidas see käib?

Maili Madrus
Kasutajate lahkumise kohta annavad teavituse kuraatorid. Seejärel Geni meeskond sulgeb konto ja lähedased saavad muudatusi teha. Kas Andrus on lahkunud?

Showing 2941-2970 of 2971 posts

Create a free account or login to participate in this discussion