Soovid, Palved - kas keegi saaks aidata

Started by Henn Sarv on Tuesday, December 29, 2009
Problem with this page?

Participants:

Profiles Mentioned:

Related Projects:

Showing 1-30 of 9741 posts

SORRY - this discussion is mainly in ESTONIAN

Sul on soov, et keegi aitaks sul (ise ei oska või pole PRO statust):
* otsida vajalikku isikut
* ühendada kaks puuharu, või kontrollida ühendamise korrektsust
* lõpetada pooleli ühendust
* lahutada valesti ühendatud profiilid
* lahendada mingi muu segadus puus

Jäta siia teada, ja mõni oskaja või PRO statusega kasutaja aitab sind kindlasti.
Võid selle diskussiooni aadressi vabalt levitada ka neile, kes siia muidu ei satuks

Kuidas esitada palve :)
nii et seda lihtne oleks rahuldada

1. Kui sa soovid otsida mõnd nime, siis kirjuta see võimalikult põhjalikult välja
2. Kui sinu soov puudutab aga ühte või mitut isikut, kes juba puus, siis on hea, kui sa paneksid kaasa kõnealuse profiili aadressi kujul:

Henn Sarv
või
Henn Sarv

selle saad, kui avad profiili puus (vajadusel kasuta mitut akent) ja siis kopid pasted sealt selle veebiaadressi (URL) mis aadressiribal avaneb.

Ruumi ja aja kokkuhoiuks kustuta veebiaadressi lõpust KÕIK peale küsimärki maha

Kui palud abi mõne ühendamise lõpetamsieks, siis saada ühendamise akna aadress, enamasti on see kujul

http://www.geni.com/profile/compare/xxxxxx (taas võiks selle, mis küsimärgist alates, maha jätta)

Kui jutt käib mitmest profiilist, siis võiks kõigi aadressid kirjaga kaasa panna.

Et hoida diskussiooni mahtu mõõdukana, tuleks juba lahendatud abipalved ära kustutada siit listist (seda saab teha esialgse kirja kirjutaja vaid)

Henn

Mina soovin, et mõni kasutaja vaataks vahest ka oma postkasti ja kinnitaks Merge-d. Isik kasutab aktiivselt oma kontot, lisab isikuid ja täiendab profiile kuid Merge-sid ei kinnita. Kirjadele ei reageeri, telefonile ei vasta. Ja neid Merge on ca 20, millel tema kinnitus puudu....

Riskides olla ebapopulaarne, avaldan ka siiski oma arvamust.

Iga inimene tuleb/satub siia Geni-sse oma ootuste ja lootustega. Kõik ei ole ehk valmis oma sugupuud siduma ja põhjuseid võib olla mitmeid:
- ehk ei olda endas kindlad ja osa andmeid on sisestatud kontrollimata
- ehk peljatakse sekeldusi ja lisatööd, mida liitmine kaasa võib tuua (ebatäpsused teistes harudes, rääkimata mergemisest)
- võib-olla ei tahetagi oma sugupuud kellegagi liita, seda ei saa ju kohustuseks teha või seda ette heita

Need variandid on ju võimalikud?

Tervitustega
Juta

Jah, loomulikult on variandid võimalikud. Aga kirjale vastata, et "vabanda, kuid ei soovi Merge-da" - oleks ju viisakas eksju? Ja ka mina saaksin siis Merge canceldada ja kogu loo unustada. Alati on ju võimalik ka Merge mitte aktsepteerida.

Tere Henn, mna küll ei ole PRO kasutaja aga saan siiski kõik vajalikud usukud oma puuga ühendada, kui kirjutan nime lahtrisse search name ja seejärel klikkan search.

Mõndade hõimlaste puhul see küll ei õnnestu, kuid muidu ühendab hästi.

pro eelis mu meelest on selles, et saab collaboration´i ehk koostööd teha ja otsida matchides. Kui sul annab näiteks ilma perenimeta Andres´ele 9 vastet ja otsid kõiki Andres nimelisi search name alt, või lolliks ennast otsida, sry! Seepärast on kasulik koostööd teha aja kokkuhoiu mõttes. Midagi ei saa siiski teha kasutaja täieliku teadmatusse jätmisega, kelle puud mingi operatsioon puudutab. Home lehe teatistes kõik kirjas ja kui kasutaja tahab teada, mis toimunud on, siis saab vaadata.

@Silver Aiaste

Paistaks nagu (ilmselt siis lätlanna) nimega Agnija??

Naise nimi on kas Agnes, Agnitš või Agnija. Agnes on kõige tõenäolisem.

@Toomas Panker
Lihtsalt huvi pärast (mitte vaidlemise eesmärgil) küsin, et miks on just Agnes kõige tõenäolisem?

Noo on kas Agnija või Agnes, mulle tundub et eesti nimena on Agnes tõenäosem, kuid kui tegu on lätlannaga siis võib olla ka Agnija

@Silver Aiaste
Ühinen Ly Mäemurru järeldusega. Kui ma ei eksi, siis keelemehed soovitavad Ladina tähestikus kirjutada "Agnija". Tuleneb nimest Agnes, teisenditena on kasutatud ka Agnessa, Agneta, (hispaanlastel Ines ja Inez, nendel on isegi rahvusvaheline levik). Meie pruugis on mitmeid lühendeid: Aage, Agi, Agnet, 1870.a. kalendris Neta, 1847.a. kalendris Netta.
Nimetähendust tõlgendati keskajal ladina k.sõna `agna` varal

Selle pärast,e et kui tegu on eestlannaga, aga kui on võimalik et on lätlanna siis võib olla ka Agnija.

Aitäh vastuse eest ;)
Kuigi see teema siin rohkem Geni-alaste abipalvete jaoks loodud, küsiksin ka ühe teisest teemast küsimuse: oskab keegi Läti keelt lugeda sel tasemel, et mind Radurakstiga veidi aidata? Omal elementaarsed ja igapäevased teadmised küll olemas, kuid neist jäi väheks.
Aitäh!

Agnija on õigeusu märter (rimskaja deva-neporotsnaja) nimep.21.01. saarlased olid õigeusku

Omapärane soov !
Lugedes end Geni fännide üheks eakama põlvkonna esindajaks (isegi minu
lapselapsed tegelevad juba uuringutega ja andmete sisestamisega Genisse),
võtan omale julguse ja õiguse tänada Sarviktaat Henn Sarve eestikeelsete
diskussioonide algatamise eest. Leian, et nendest arutlustest on kasu saanud
mitte ainult osalejad, vaid ka paljud teised, n.ö. lihtliikmed. Arutelu on aidanud ja selle tulemused aitavad kindlasti ka edaspidi lihtsustada otsinguid arhivaalidest, muuta sisestatavat andmebaasi süsteemsemaks ja ühtlustatumaks. Julgen soovida
arutelus osalenute nimel Sarviktaadile meeldivat vana aasta ärasaatmist (puhka ka vähekese) ja kõike paremat Uuel, peatselt saabuval 2010. aastal ! ! !

eks selle viimase puhul on jah tegemist "kirbukakaga" natuke, aga et sind aidata, peab teadma isa-ema ja laste andmeid, mida eelmisest tänapäevale lähemal olevast või samasse perioodi jäävast hingeloendist vms, välja lugeda annab. Isa kaudu defineeritakse lapsi, nagu aru saanud olen, nagu näiteks Johann, Peetri poeg.

Seejärel Wb (naine) järjekorranumber eesja siis nimi, taga märkustes võib olla märge, kust tema kohta edasi vaadata (lehekülg mingis teises revisjonis või toimikus) või siis isa nimi.

Peale seda siis laste nimed S. (saksa k. sohn - poeg) ja nimi või T. (saksa k. tochter - tütar) ja nimi.

Poegade ja isade kaudu ajad liini edasi. Rohkem ei oska praegu midagi kosta.

Aga kui küsida konkreetselt, et kui praegu leidsin esimese märke Sassist Zassist 1730 aastatel, et see võib olla suht vana perekonnanimi ja on sisse tulnud, aga kuidas saaks paremini uurida perekonnanimedest ja nende päritolust, et kas internetis ka mingeid materjale on??

sel ajal mu meelest polnud perenimesid üldse, vaid hüüdnimed, nagu mingi Kaika Jaan või Möldri Juhan vms. Ikka isa-poja märgete ja sünni-surma daatumite järgi ajad asjad kokku.

Mul soovitati mõisate järgi vaadata, aga kuna Sassi järgi 2 mõisat siis uurin ja vaatan mis leian, tänud soovitajatele ja aitajatele

ja kõigile head vana aasta lõppu ja kõike paremat uuel aastal

1787, august 26, ristitud 29

KÕIGILE TOREDAT AASTAVAHETUST JA ÕNNISTATUD UUT AASTAT!!!

Kasutan Roosilla eeskuju.
Soovin kõigile noortele EESTLASTELE palju lapsi EESTIS! Ainult nii on lootust, et eestlane kestab. Välismaale põgenemine on reeturite töömaa. Ehk nagu ütles minu "paremkäsi" Henn Sarv, et kui usbekilt küsitakse, mitu last tal on ja selgub, et 3, siis lohutus kostab nii:"POLE V E E L ROHKEM jõudnud!"
Niisiis, kõigile head lasteaastat: kellele emana, kellele isana, kellele vanaisana, kellele vanaemana.
PS. Igaljuhul jäi Meeta Aida lastelaste 2009.a. tulemus nulli. Loodame edaspidi siiski asja paranemist.
Ehk nagu ütles minu tädimees: ”Lapsed on meie tulevik”. Ehk et mida rohkem lapsi, seda suurem lootus tugevale tulevikule.
EDU MEILE!

.........................................................................
"Soovid, Palved - kas keegi saaks aidata":
.................................................

Tere,
oleks üks selline soov, et nimelt mu vanaisa, kellest tean eesnime on mu sugupuus, ning seal näitab et Genis eksisteerib 2 sarnast profiili, aga kuna tree matche saab vaadata vaid Geni Pro olemasolul, siis kahjuks see ei õnnestu mul. Palve olekski järgmine, et äkki keegi kellel on Geni Pro oleks valmis mind aitama.

Silvia

@ Silvia

---

Match 1: Vello Kuusik

Son of Johannes and Hildegard Rosine
Husband of Ester
Father of Kristiina and Kerdi
Brother of Toivo and Mati

Added by: Reet Rea on Dec 29, 2008
Managed by: Reet Rea

---

Match 2: Vello Kaivapalu

Son of Feliks and Leonore
Husband of Ljuba
Father of Pille-Riin, Kristiina, Urmas and Madis
Brother of Sulev, Aivo and Virve

Added by: Annika Liivo on Mar 29, 2009
Managed by: Annika Liivo

Noo proovige seda nippi, et kirjutate Search name-sse ülal paremas nurgas Linnas Leena, minul lõi küll kohe kaks sugupuud ette, kes seda nime kasutavad.
Võibolla annab teil need sugupuud ühendadaa ja seejärel saategi oma probleemile lahenduse, selleks et ühendada ei ole vaja PRO-d.

Need 2 mida Leena Linnas-st otsides annab on kaks täiesti erinevat isikut juu.
TO Toomas:
Otsida annab küll kuid liita minuarust ikkagi ei saa neid ilma PRO-ta.

Saab ilusti liita ka ilma PRO-ta. Vastav juhend on tehnilliste nõuannete vestluses

http://www.geni.com/discussions/6000000007136378205

Henn

Edasi? Kas tuleviku või mineviku suunas? Tuleviku suunas otsiks esmalt surmameetrikatest, mineviku suunas Polli mõisa nimepanemisraamatutest või Karksi 1810 sünnimeetrikast.

Showing 1-30 of 9741 posts

Create a free account or login to participate in this discussion