Uued privaatsusreeglid genis - natuke halba ja head

Started by Henn Sarv on Tuesday, April 6, 2010
Problem with this page?

Participants:

  • Geni Pro
  • Geni Pro
  • Private User
    Geni Pro
  • Private User
    Geni Pro
  • Private User
    Geni member

Profiles Mentioned:

Related Projects:

Showing 181-210 of 1175 posts

Tikerperi võiks vahelduseks EESTI sõrmistikku kasutama hakata. Niimoodi kirjutati arvutite algajastul, nii 1967-1968. See oli minu soe soovitus, sest ma olen arvuteid umbes sellest ajast kasutama hakanud.

@Olev Ait:Kahjuks pandi mulle peale mitu aastat tagasi aset leidnudviirusest vabastamist 97 asemel sisse juba siis vananenud ME ja sellega koos kadus ka minu hea kirjapilt,mis vastas klaviatuurile ja minu v6imaluste hulka selle muutmine ei kuulu
Samuti ei to''o''ta ME baasil ykski sugupuu programm...Mul soovitati siin Linuxit proovida...Kuna olen va''ga s6ltuv arvutist ja minu v6imalused eksida ei luba,siis yritan lihtsalt sa''iltada olemasolevat nii kaua kui v6imalik...Va''hemalt k6vaketta sisu sain ma'lupulgale ja ka saadud juhatused panin k6rva taha...

Järjekordne uuendus, seekord versioon Geni 909b.
Kõigil profiilidel on profiiliaknast kadunud sugulussuhted, näeb vaid sünni- ja surma aegu, -kohti. Lisaja nime ja Haldajaid.
Täitsa pael!

Ei meeldi! Võtab jälle harjumist!

Arne Pajula - Kus sa seda näed? Mul ka 909b. Puuvaates on kuupäevad vaid surnutel. Profiiliaknas ei näe muutusi.
Privaatsetel elusatel, kes pole ei sugulased ega hõimlased (sõltuvalt enda poolt seatud täiendavatest privaatsusnõuetes), on alati enamik asju peidetud olnud. Oma puu liikmetel on kõik suhted/andmed alles.

Ka mu tütrel ei ole muutusi.
AGA!
Geni blogis on alljärgnev:
Finally, we're testing a new profile layout with some users. If you are one of the randomly selected users, you'll notice that some profile modules have been moved around to make a cleaner profile. Depending on the feedback, we hope to roll out this new profile to all users soon.
Ehk siis ma olen sattunud katsejäneseks, Ei saa välistada, et selle taga on minupoolne nõusolek Beta versioonide kasutamiseks, mille kohta saab ristikese ruutu toppida Puu kuvandi allservas "Eelistused" ja selle sees "Täpsemad eelistused" valides.
Koristasin selle ristikese ära ja hävitasin ka kõik küpsised, aga olen ikkagi märgitud mees, kes näeb enda sisestatud profiile tasemel, nagu muidu kuvatakse täiesti võõra autori sisestatud avalikku profiili.
Sakib, liiguks nagu side silme ees.
PS sealt samast "Eelistused" alt õnnestus taastada kuvatava puu endine maht, valides sealt näiteks 10 põlvkonda (piuksusin siin eelnevalt, sel teemal, et puu kuivas ise kokku).

Arne Pajula - ega pole plaanis neile siis tagasisidet anda, et selline "side-silme-ees" uuendus on täitsa jama? ma õnneks katsejäneseks pole hetkel sattunud, aga sellist uuendust ei tahaks ka kohe mitte :(

Tere - Kirjutage Hennule: Henn Sarv, hooldajana/kuraatorina on tal rohkem mõju.

Lauri

Olen nüüd veidi proovinud harjuda.
Niisiis, KADUNUD on sugulaste lühiloetelu päisest, mida oli mugav kasutada klikkimiseks, kui oli juurdepääs ja kust sai võõraste ja vähem turvatute korral vähemalt ilma linkideta ülevaate antud profiiliga seonduvatest inimestest.
Näib, et üritatakse vastu tulla maailma paranoilise poole soovidele. Ma ei ole päris 100% kindel, kuid ilmselt sealt otsivad otsingumootorid.
ALLES on pildikeste kollektsioon allpool nimega Lähedased
Nüüd näeb seal olevate nimede hulgas musti (ilma lingita) ja siniseid (lingiga).
Ülevaatlikus kannatab ja piiluma peab uude kohta, kuid iseennesest võiks see ju ka töötada, eriti, kui saaks need nõmedad ja enamasti tühjad kastirisud jalust ära pühkida.
Ehk siis kasutajaliides muutub sedavõrd, et tuleb õppida seda uuesti kasutama. Aga noh, paranoilistest inimestest peab ju kah aru saama (kuigi minu meelest oleks neil mõistlikum interneti asemel oma sugupuud kodus teki alla taskulambi valgel ja soovitavalt nähtamatu tindiga joonistada).

Eelmisele lisaks pean nentima, et reaalselt eksisteerib ka nupp "Text View-PhotoView", mis tõepoolest lubab Lähedased välja vabastada piltidest ja pildid taas tagasi tuua.
Täiendavalty on seal ka "Vaata kõiki", mis avab lähisugulased tabelina.

Arne: "need nõmedad ja enamasti tühjad kastirisud" - mida sellega silmas pead? Kui lisainfo kohta, siis ma julgeks arvata, et see on ajalooliste profiilide puhul üks sisulisemaid ja vajalikumaid välju, mis tuleks täita. Eriti meie Saaga põhjal tegutseva kogukonna puhul.

Private User, Arne Pajula mõtleb vist lõiku Lähedased mis näitab lähisugulasi. Kui fotod lisamata siis "kastirisud" tühjad.

Lauri

Lauril on õigus.
Ma ei viitsinud mingit pilti üles riputama hakata, sest mingit tohutult suurt välist muudatust ju toimunud ei ole. Lihtsalt lehekülje päisest, kus on tumedamal taustal profiili pilt ja andmed, on nüüd nö "ilusam ja selgem" kujundatud.
Lähedased on see väli, kus alati on saanud näha isiku sugulaste pildikesi ja nimesid. Kuna enamiku profiilide jaoks pildid puuduvad, kuvatakse nende asemel soost sõltuvaid kohatäite vinjette, mida ma kirjeldasin kui tüütuid kastikesi. Seni kuni ei olnud vaja neile tähelepanu pöörata, ei olnud mul neist sooja ega külma, aga nüüd kipuvad vähemalt mind nad kiire ülevaate saamisel segama, sest hajutavad info laiali.
Õnneks osutus, et pildid saab välja lülitada ja siis näeb see kõik välja enamvähem samasugune nagu varem lehekülje päises.
Vajab ümberharjumist, kuid õnneks funktsionaalsus ei kannata, olgugi, et esmamulje oli selline.

Kui vaatate http://blog.geni.com/
näete seal ka teiste muudatuste kirjeldust. Vägikasutajate ehk Power User'ite jaoks lubatud võimalus sugulussidemete kiireks muutmiseks puus on paljutõotav ja näeb ka mugav välja, aga minu jaoks värvub asi punaseks kohe, kui panen linnukese katkestamiseks mõeldud sideme kasti. Ilmselt tavakasutaja seda mugavusliidest kasutada ei saa ja vägikasutaja all mõeldakse PRO-sid (aga võib-olla on täiendavalt tulekul mingid poolpehmed versioonid).

kas teistel "kaaskatseja''nestel on samuti kadunud v6imalus lisada la''hisugulasi otse profiilist?ja kudas on lood kattuvate profiilide olemasolu na''itamisega?Mul on alles vaid need,mis eksisteerivad juba palju kuid...

Lähisugulaste lisamise võimalust profiili sees ma ei näe küll. Aga ma ei saanud ka varem hästi aru sellest tabeli kujul sisetamise võludest. Ülevaatlikus nullilähedane, võimalus rullmenüüde tõttu vigu teha suhteliselt suur ja kui veel kogemata on sees ennustav väljade täitmine, üritab sirvija toppida mingeid varem sisestatud aastaarve jms. Lihtsam oli puuvaate noolekeste abil toimetada (kuigi ka seal oli täpsuse jaoks mõistlik sirvijat distsiplineerida).
Nüüd on enda hallatavatel profiilidel Lähedaste aknas olemas ka link "Muuda", mis avab akna "Muuda lähedasi", milles toimuvat kirjeldab sealne tekst:
Et eemaldada inimesi isiku xxx lähedaste kastikesest, klõpsa vasakul "eemalda" nuppudel. Neid ei teavitata sellest ning nad võib alati tagasi panna.
Lisamise nupp mis siin samas võiks ju olla miskipärast aga puudub.
Ja noh, on ju päris tore, et mõnd vaarvanaisa ei teavitata sellest, et ma ta vale suguluspuu küljest lahti rebisin ;-)
Nagu ma varem juba eeldasin, käib see kõik paranoikute õnnelikuks tegemise nimel ja tõesti, kui otsitaval väljal pole enam andmeid, kaovad ka topeldusi näitavad luubid puus. Otsinguakna kaudu leiab paralleelstruktuurid ikka veel üles, kuid zombidest või paranoikutest haldajate korral on ju tegelikult täiesti savi, kas nad on Genis midagi teinud või mitte, koostöö ei ole võimalik. Torgid neid liialt palju, löövad nokaga pähe.
Tuhnisin põhjalikumalt ka sugulussidemete muutmist lubavas aknas. Niipea, kui oled kõigi asjaosaliste profiilide haldaja, toimib kõik sujuvalt.

Private "Kuidas on lood kattuvate profiilide olemasolu näitamisega?" - Neid polegi enam mõtet esilehel näidata. Mestimiskeskuse esimeses sakis nad ju kõik.

Arne Pajula Kellele ema, kellele tütar...
Mina olen 90% lähisugulasi läbi selle teksti/tabeli lisanud ja vaid max 10% puuvaates... Polnud seal miskit probleemset.

@Lauri Kreen
Minu kaastunne, ema on kahjuks lahkunud! Nüüd näib, et varsti tuleb omandada mingi uus meetod.
__
Mind isiklikult häirib see, et kui varem sai "Isiklikku" aknas sisestada hüüdnimesid, mida oli hea kasutada nimede paralleelkujude sisestamiseks ja need olid samuti päises nähtavad ning otsitavad, siis hetkel ei näe neid hüüdnimesid kusagil. Profiili Üldvaade sakki alanurka on küll tehtud eraldi väli Isiklik, kuid see ei näita hüüdnimesid (varem olid need ju üleval profiili päises). Tükk tehtud tööd näib jälle haihtuvat.

Tagasiside ja info:
New Enhancements: User profiles, Removing relationships, and more!
http://www.geni.com/discussions/6000000009879037653

selge,kui sul on vana logu vana Windowsiga,pole sul asja sugupuud ehitama...Puuvaatesse Flashplayer 9ga ei lasta,,profiilist enam lisada ei saa,profiile yhendada sai niikuinii ainult puuvaates,uusi paralleelprofiile yldotsingust ise v6rdlust sooritades veel leiab(mestimiskeskuses on vaid osa ja p6hiliselt vanemad)...

Private proovisin siin veidi tõlkimist ja leidsin sealt UUE NIPI!
Kui vajutada Shift+Ctrl+K, ilmub ekraaniklaviatuur, millel saab valida mistahes klahvistiku ja sealt leiab mistahes tähti!
Kasvõi さひかくせぇ(NB! suvalised ettejäänud sümbolid).

Tere, ei viitsinud tervet foorumit läbi lugeda, aga kas on mingid võimalused dokumentide näitamiseks ainult valitud inimestele? Arutelude juurde kuluks otsing ära, siis võibolla jääks ka mõni küsimus topelt esitamata :)

Avole:

selline dokumentide valikulise avaldamise võimalus Genis puudub

otsing aruteludes ja kirjakastides on ÄÄRmISELT VAJALIK asi, aga ootab ikka veel. Olen seda korduvalt neile meelde pressinud,

Henn

Tänud Henn!

Dokumendid on vaikimisi avalikud, kuid neid võib privaatseteks teha.
Privaatse dokumendi puhul näitab selle nime profiilis, kuid seda vaadata saavad vaid pereliikmed.

Pereliikmed, see on see seadistatav Family Group eks? Seda on natuke palju mõne dokumendi jaoks :) Samas ei tahaks seda gruppi eriti vähendada ka nagu

Probleem peregrupi kutsetega.
Hakkas selline nali pihta eile. Sain kinnituse emailile, et on kinnitatud liitumine minu peregrupiga ja Geni postkastis ajaloo all on ka teade, et on nõustutud peregrupi liitumisega. Aga mida pole on see, et minul pole juurdepääsu liitunud pofiilile ega puule aga saan teda uuesti kutsuda pererühma.
Täna juhtus jälle selline tegevus.

Kasutajate enda profiili privaatsuses on nüüdsest olulisi uuendusi! http://www.geni.com/account_settings/profile_privacy
Need kellel südametunnistus seda vähegi lubab - ärge palun peitke siis ära neiupõlvenime ning sünnipäeva. Viimase tulemuseks on et osasid teist ei leita enam üles (näiteks: klassiõed, kooliõed), nimekaimud hakkavad tihti segi minema - perekutse saadeti võhivõõrale samanimelisele (tihti suure vanuseerinevusega) isikule ja tekitatakse ka seeläbi palju valesid mestimistaotlusi (mille mõni võib kogemata ka heaks kiita).

Mida arvate sellisest anonüümkirjast?:

Saatja: Oree Stemilpok (konto kustutatud kohe pärast kirja saatmist)
10/13/10 at 3:48 PM

Lugupeetud .....!

Olete tekitanud internetti geni.com nn. public profile Ene Koplimets ja riputanud üles pilte ilma inimestega eelnevalt kontakteerumata ja neid informeerimata sarnasest kavatsusest. Viisakas ja asjakohane oleks olnud enne fotode kasutamist ja sellise informatsiooni avaldamist vähemalt küsida selleks vastav luba. Milleks teil neid pilte koos puuduliku ja ebatäpse infoga oli vaja netti üles panna? Arvan, et see pole vajalik. Soovin, et kustutate profiili Ene Koplimets koos kõige sealolevaga võimalikult kiirelt, vähemalt fotomaterjali. Loodan, et austate inimeste soovi enda isikuandmete ja fotode käsitlemiseks neile sobival ja aktsepteeritaval viisil.

P.S. eelmises kirjas mainitud profiil oli/on privaatne ja hr "Oree-l" polnudki võimalik seda täies ulatuse teha.

Showing 181-210 of 1175 posts

Create a free account or login to participate in this discussion