Uued privaatsusreeglid genis - natuke halba ja head

Started by Henn Sarv on Tuesday, April 6, 2010
Problem with this page?

Participants:

  • Geni Pro
  • Geni Pro
  • Private User
    Geni Pro
  • Private User
    Geni Pro
  • Private User
    Geni member

Profiles Mentioned:

Related Projects:

Showing 211-240 of 1175 posts

Mina isiklikult arvan, et selle yle, mis mõne inimese kohta yles on pandud, võiks tõesti otsustada tema võimalikult lähedased sugulased.
Iseasi muidugi miks hr "Oree" oma isikut niimoodi kryptiseerima pidi, kui tema taotlused selle tagajärjel pigem kannatavad.

Eero Koplimets olgu roosa ja rahulik. Enest ei ole praktiliselt midagi näha. Mina küll ei nuta, kui iga päev minu nime pruugitakse.
Olev Ait

Oleks nüüd üks küsimus jälle. Süsteem on jälle uuenenud ja on tekkinud mingisugune sektsioon, et isikud, keda sa võiks tunda ja seal sees "Jälgi". Misasja see jälgimine tähendab? Päris mitmed on juba minu käest küsinud. Kas see on mingi erilise huvi ülesnäitamise koht mingi kindla isiku tegemiste vastu või mis?

Mis puutub ülejäänud uuendusse, kuidas puu mestimise viisard toimib, siis tundub olevat parem variant. Kui üks tsükkel on läbi, siis kõik mestitud isikud tulevad järgnevalt mestimiste ülevaatusesse ehk ei jää pending või ootel seisu. Ütleksin, et hoiab aega kokku küll. Ainuke asi, et kui ei suuda otsustada, kas on ikka sama ja ütled, et otsustan hiljem, siis viisard jääb toppama ja peab uuesti alustama.

Paistab et selle Jälgi'ga on eelkõige asendatud kõik endised sõbrad ja koostööpartnerid aga lisaks on võimalus "jälgida" ka nt esivanemate profiilis toimuvat. Ja iseenesest on see viimane ju väga hea - nii saab operatiivselt teada mida keegi nende profiilidega parajasti teinud on.

Aga kõlab see "jälgi" eesti keeles tõesti natuke ebaseadusliku jälitustegevuse moodi. Inglise keeles on see ilmselt Follow millega seda muret pole ja mis suhtlusvõrgustike kasutajaile ilmselt vana tuttav.

Private User - Following/Jälgimine (tõlkige ise paremini kui torisete!) tuli "Sõpruse" asemele. Loe siit: http://blog.geni.com/2010/10/introducing-following.html
Koostöölised on siiani täiesti alles - enda omad leiad siit:
http://www.geni.com/list/collaborators/?focus_id=6000000001954118908
(Lühinimekiri on igas profiilis tegevuste osas).

Kui jälgi on liialt jälitustegevuse sarnane siis valige uus.
Follow vasted on siin:
http://www.eki.ee/dict/ies/index.cgi?Q=Follow&F=M&C06=et

Lauri

kuidas oleks jäRgi? ÕS-is tuhlates võib ka sellele kummalisi tähendusi leida, mis siia ei sobi, nii et tunnistan, et Lauril õigus niimoodi öelda, et tõlkige paremini.

Minu arust pole 'Jälgi'l häda midagi. Kui mingi sündmus pakub mulle huvi, siis ma jälgin selle kulgu. Kui mulle meeldib mõni näitleja, siis ma jälgin ta karjääri. Kui mingi profiil pakub mulle huvi, siis jälgin, mis seal toimub. Jne.

Jälgimine on harva jälitamine, neid ei maksa segi ajada. Igatahes on 'Jälgi' minu arust palju parem kui 'Järgi'.

Äkki ei peaks seda follow'd nii otse tõlkima, vaid valima lihtsalt mingi eestikeelse sõna, mis tähendust edasi annaks? Ausalt öeldes ma tunnen ennast häiritult veidi, kui keegi mind "jälgib". Isegi "vaatle" oleks parem. Või mingi pikem väljend a la "ole kursis tema tegemistega".

Tunne huvi? Hoia pilku peal? Ole kursis?
Aga mis me siis "un-follow" vasteks paneme?

Huvitav miks see "Jälgimine" just eestlastele korda läheb?
Meil see juba kahes teemas üheaegselt - samas muu maailm, nii ingliskeelsed kui ka muud ei tee sellest väljagi - pole ühtki seostuvat arutelu.

Olav Linno Poëll - Mismoodi sellega rootsikeelses Genis on?

Jälita

Kas ma saan õieti aru, et kui keegi mind jälitama asub, siis ma saan sellest küll teate, ent mul puudu võimalus tema jälgimist takistada?

Oh, ma ei torise, pigem olen lõbustatud!
Kuigi ma näen, et nii mõnigi inimene on võpatanud, kui ta on avastanud, et keegi siin teda 'jälgib'.
Ja et see just eestlastele korda läheb, tuleb ilmselt sellest, et teistes keeltes ei ole vastav sõna tõenäoliselt seotud jälgimisega, st justkui kellegi piilumise või luuramisega. Nt inglise follow tähendab kyll esmalt 'järgnema', kuid selle konnotatsiooniks on sõbralikult, austavalt, peaaegu ihalevalt järgenemine või järgimine.
Et siis soovitusega kaasa minna, siis pakuksin 'Märka'.
Aga samas võiksime vabalt ka selle teema kohe sinnapaika jätta - oleme senised muutused yle elanud ja elame ka selle.

Tere kõigile,
Genis juhtub tõesti uskumatuid asju. Kuni eilse päevani oli mul Genis konto ja puu ja kõik muu, aga siis sain sellise teate, et olen Unknown ja hoopis surnud. Kõik on kadunud ja Geni teeb ettepaneku alustada otsast peale uue puu ehitamist. Keegi on tunnistanud mind surnuks ja minu profiili ära kaotanud!!!
Kas keegi oskab öelda,kuidas oleks võimalik taastada endist olukorda?

Lisan siia Genilt saadud teate.

Lugupidavalt, siiski veel elus,
Jüri Vendla

Tere Unknown,
You created a Geni account for Jüri Vendla, whom we believe to be a deceased historical profile.
Since Geni is a collaborative genealogy site, we do not allow users to login as a deceased person.
We've created a new profile for you. Please fill in your name and other information so you can continue using Geni.

Unkown - saada mulle see kiri edasi

Henn

Mul juhtus septembris sama lugu, kuulutati surnuks (profiili muutmine oli liialt lahti jäetud teistele). Aga sain tagasi. Minu profiili haldamine läks kellelige üle ja ta sai selle uuesti elavaks märkida ning mulle lõpuks tagasi anda. Kaotasin suure hulga hallatavaid profiile (aga millegipärast mitte kõiki), kuid nt kirjavahetus säilus. Paistab et üks Jüri Vendala profiil on muudetud surnuks 14. oktoobril: 14. oktoober 2010 2:38 PM Martin Eriksen uuendas isiku Jüri Vendla profiili. elus? Seda profiili haldab nüüd selle profiili algne sisestaja Hanna-Eliise Vendla. Peaksid temaga kontakteeruma.

Lauri Kreen : Rootsi keelses tõlkes tegin nii:

Follow : Följ
Following : Följer
Unfollow : Följ ej

Sõna "Följ" ei ole ka tegelikult väga elegantne rootsi keeles (i.e. 'Lurker' etc), umbes vastav kriitika võiks ette kanda nagu siin on tehtud. Keeruline oleks aga leida midagi paremat mis ei ole võõrsõnadega otse seotud. Kuigi oluline esilehel, selle sõna/lause konstruktsioonid peavad ka sobima sisse umbes 80:es teistes kohtades. Arvan aga et rootsi keeles jääb "följ", kuigi pisut negatiivne konnotatsioon on küljes. Harjumuse asi ka & sõna on lühike + otse arusaadav. Endale meeldib samas mõttes ka sellepärast eesti keele "jälgi", isegi laps mõistaks kohe ilma et emmelt küsida (nagu mina vahel pean). Margit Kuuse variant "vaatle" on ka muidu põnev & huvitav, aga kui sobiv igaühele & kui arusaadav, seda ma ei julgeks arvata.

Olav

Private User - Sinu Lurker tähendab inglise keeles just seda mis vaja (st on parem kui Follower) kuid viidatud ja teised sõnaraamatud omistavad talle kahjuks eestikeelseks vasteks vaid nuhkimise! Peaks vist EKI-sse ja Keeleametisse kaebuse esitama...

Lauri

Nimi nimeks - probleem seisneb selles, et ma küll saan teada sellest, et mind jälgitakse, ent ma ei saa sellest keelduda.

Kui senised muutused kas lisasid või täiendasid funktsionaalsust ja/või privaatsust, siis sedakordne lisas hooldaja ja jälgija milliste üle subjektil kontroll puudub ...

oot-oot- jälgimine on ju kahepoolne - saad teate et "keegi" jälgib sind siis tähendab see kohe Genis ka et sina jälgid ka teda! - Lähed selle "keegi" lehele ja klõpsad [ x Ära jälgi ]...
Muidugi võib nii jäädagi ping-pongi mängima (kuni antud tegelase lihtsalt tõkestad (blokeerid))

Lauri

Selgus et jälgimine on kahepoolne vaid nendega kes sõpradest jälgijateks teisendati. Muudel/hilisematel on see suhe ühepoolne. Ja seda hetkel vist keelata ei saagi.

FYI : new @ tr8n

If you no longer wish to be notified when someone accepts your following invitation, use this link:
If you no longer wish to be notified when someone accepts your following invitation, you can [link: unsubscribe here].

http://www.geni.com/tr8n/phrases/view?translation_key_id=228505
http://www.geni.com/tr8n/phrases/view?translation_key_id=228506

No vot - mind jälgitakse, ilma et ma seda aktsepteerinud oleks või seda kuidagi keelata saaks. Mulle ei meeldi see.

ega jälgijad siis nuhid ei ole, kes su privaatseid isikuandmeid otsivad

Olav Linno Poëll - need seal vaid teavitustest (postkastis) loobumise kohta.
Aga neid following/follower tõlkimisi on tr8n-is veel mitmeid

Eri asjad on jah, aga toob meile segadust juurde :)

http://www.geni.com/emails/following
http://www.geni.com/emails/follow_request

jne.

Noh, vaatame kui kaua asjad jäävad nii. Mis arvate? Nädal, kuu?

Olav Linno Poëll - see viimane link...
Kutsub justkui sind järgima/jälgima isiku, kes pole veel Genis...

Ka Twitterisse meelitatakse sarnaste kirjadega...

Lauri

aaaa - strateegiline partner (FB) on vahetunud ja/või lisandunud (T)

Seira! oleks vist veel umbes sama sisuga, aga kindlasti raskemini hoomatav.

Ma usun, et vanad olijad taluvad "jälgimist" üsna kenasti,
aga uutele tulijatele,
no absoluutselt igale inimesele tuleb esiteks öelda, et: tal ON võimalik see teavituste laviin kinni keerata (või on selles osas midagi muutunud, kui ei ole, kas ei saaks muuta! liituja võiks kohe juhtida sellele lehele, kus on need linnukesed, mis meile ja kui tihti ta tahab saata. see vist on vale koht siin sellise küsimuse esitamiseks)
Ja nüüd siis peavad nad veel selle ka alla neelama, et neid võidakse jälgima hakata.
"Järgi" on eesti keeles ju hoopis teise tähendusega!

Seire (surveillance) - on pidev katkematu järelevalve. Jälgimine ehk monitooring on muutustel põhinev. Vaatlus (observation) on kindla ajalise graafiku alusel.

Panin järgimine, sest kui ikka vaadata kes need jälgijad on ja mida nad tahavad - jüngrid olla, fännata. Koos oma guruga asju näha ning teha. Mitte maha magada kui päälik kõnet peab või Genit paremaks seab.

NB! Teadmiseks -.järgida/jälgida saab nüüd erinevalt endisest sõprusest kõikki! See tähendab et ka mitte-kasutajaid ning ka ammusurnud isikuid.
Mingi profiili järgimise ja selle profiili haldaja järgimise vahel pole seost.

Lauri

No nii ongi, et esialgu see laviin e-maile mis tuleb, ehmatab päris paljud ära. Just see, et enamasti on seal ka täiesti tundmatud inimesed oma tähtpäevadega. Ise olen püüdnud profiilidel linnukesed ära võtta mis kõiki teavitaksid.
Mul tekkis täna küsimus, et milleks see jälgimine hea on üldse? Nagunii jookseb esilehelt igasugune info läbi. Kas see on siis rohkem suguvõsa väliste inimeste kohta? Tahavad vägisi facebookiks muuta seda saiti?

Showing 211-240 of 1175 posts

Create a free account or login to participate in this discussion