mure mestimisgea.

Started by Private on Wednesday, November 17, 2010
Problem with this page?

Participants:

Showing all 6 posts
Private
11/17/2010 at 6:33 AM

Tere!
Esitan avaliku mure.
Kui nõustun mõne teise inimese ja enda puu mestima siis millegi pärast kaob mu enda puult enamus andmeid ära ja mestitud inimesel näitab, et ta on puudes topelt ja temaga seobnduvad inimesed kolmekordistuvad.
Millest see nii on või kuidas oleks võimalik mul oma eelnev tehtud töö uuesti kätte saada?
Siiralt abile lootes ja aitajaid tänades,
AIre.

11/17/2010 at 11:54 AM

Nii ei tohiks mestimise tulemusena kuidagi juhtuda. Mestitud profiilis peavad kõik andmed säilima ja pigem hoopis täienema. Muud lähisugulased tekivad tihti puude liitmisel topelt ja läbi kollaste kolmnurkade puuvaates saab neid lihtsasti mestida.

Hoopis teine küsimus on mul - miks enamik teie lähisugulasi (elavad isikud) on avalikeks märgitud?

Lauri

11/17/2010 at 2:01 PM

Olen kohanud sellist asja, et (mingi konkreetse profiili suhtes, mida kokku ühendatakse) kui ühes harus vanemaid ei ole ja teises on, siis kokkumestimisel lisandunud vanemaid ei näita koos edasisega ja siis peab enne kolmnurga kaudu kõik topeltprofiilid kokku viima ja siis valima igale kokku veetud õele-vennale õiged vanemad. Vahel on ka häda, et need olematud vanemad jäävadki peitu ja ei saagi muidu maha kui on vaja pro konto omanikul tundmatud vanemad maha lõigata. Seega esmalt kui hädakisa tõsta oleks vaja teada, et kui puud mestitakse, on vaja ka kõik topeltprofiilid kokku viia ja väga soovitavalt oleks tore ka konfliktsed andmed ära lahendada. Algajal võib puude ühendamine tõesti raske olla kui ei taipa põhimõtet kuidas puid ühendatakse. Kirja teel oleks lihtsam asja edasi ajada.

11/17/2010 at 9:40 PM

Jaak Tulp - Selle "peidetud vanemate" probleemi kohta on Henn juba saatnud paar raportit, samuti probleemi kohta kus nn kolmnurga mestimisaknas isikut ennast tema õdede ja vendade hulgas näidatakse aga kusagile teda lohistada ei saa.

Enamik kolmnurki aga tekib näiteks juhtumil kus vanem ja täiuslikum isikukirje (sünni- ja surmakuupäevad täpsed jms) kus vanemateks näiteks Mann ja tundmatu, mestitakse lihtsama isikukirjega milles vanemateks Mall ja Juku. Sel juhul tuleb tõesti kõik järeltulijad ükshaaval õige vanematepaariga siduda.

Ja need kolmnurgad jäävad siis pikaks ajaks "rippuma" kui mõni "privaatne" laps on mitte koostööd omava haldaja lisatud või ise väheaktiivne Geni kasutaja. Just see et Geni kasutajad peavad ise ENDA mestimised kinnitama (vaatamata sellele et nende kunagised haldajad/lisajad ning lähisugulased on seda juba teinud) põhjustab kõige enam "rippumisi".

11/18/2010 at 12:34 AM

Mul selle kolmurgaga selline probleem, et kui küsib: "Kes on selle isiku vanemad", siis variantide vahel valides salvestamine ikkagi ei õnnestu ja kolmnurk jääb. Ma olen muidugi täitsa uueke Genis, aga omast arust asjast päris õigesti aru saanud/saamas...

11/18/2010 at 3:02 AM

Juta Järvemets - Sel juhul seal mõni mestimine pooleli või pole teil kõigi "grupis" olevate isikute üle õigusi (osasid topeltisikuid ei saa kokku lohistada).

Showing all 6 posts

Create a free account or login to participate in this discussion