Agripina Jakovlevna Dementjeff

Is your surname Dementjeff?

Research the Dementjeff family

Agripina Jakovlevna Dementjeff's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Agripina Jakovlevna Dementjeff (Kasakoff)

Also Known As: "Agrippina"
Birthdate:
Death: December 23, 1880 (33)
Immediate Family:

Wife of Grigori Grigorjevitš Dementjeff
Mother of Konstantin Dementjeff; Vasili Dementjeff; Mikael Dementjeff; Julia Dementjev; Johannes Dementjev and 3 others

Managed by: Casper Herler, Dr
Last Updated:

About Agripina Jakovlevna Dementjeff

Syntymä- ja kuolinpäivä lienevät juliaanisen kalenterin mukaan, eli olisi kuollut itse asiassa 1881 puolella.

Vihitty 29.9.1863 (11.10.1863)
Suomenlinnan Aleksanteri Nevskin ortodoksisen sotilasseurakunnan arkisto - Metrikka 1863-1865 (I Ca:15), jakso 44, sivu 43: Vihityt 1863 nro 18; Kansallisarkisto: http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=5115180 / Viitattu 23.3.2019

Toisessa yhdistetyssä profiilissa myös sukunimi Afanasjeff, mutta ei lähdettä.

Onko tämä Agripina, syntynyt 23.6.1847?
Helsingin ortodoksisen seurakunnan arkisto - Metrikat 1845-1849, jakso 79; Kansallisarkisto: http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=10033287 / Viitattu 23.3.2019

view all 11

Agripina Jakovlevna Dementjeff's Timeline

1847
July 23, 1847
1864
September 8, 1864
Helsinki, Finland
1866
May 26, 1866
Helsinki, Finland
1868
August 1, 1868
1870
September 20, 1870
1872
May 7, 1872
1873
July 20, 1873
October 5, 1873
1880
August 21, 1880