Burggraaf Albert I Hendrik Herman van Cuijk, Heer van Cuijck en Grave

Is your surname van Cuijk?

Research the van Cuijk family

Burggraaf Albert I Hendrik Herman van Cuijk, Heer van Cuijck en Grave's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Related Projects

Burggraaf Albert I Hendrik Herman van Cuijk, Heer van Cuijck en Grave

Dutch: Albert van Cuijk, heer van Cuijk, Herpen en Asten, burggraaf van Utrecht
Also Known As: "Albrecht", "Cuijk", "Kuyc", "Albert van Cuijck"
Birthdate:
Birthplace: Cuijk, Noord-Brabant, Nederland
Death: circa 1235 (64-80)
Asten, Asten, NB, Netherlands
Immediate Family:

Son of Henry II, lord of Cuijk and Herpen and Sophia Dirksdr. Dirk Godfried van Cuijk, erfdr. van Herpen
Husband of Hadewig Rutger Coenraad van Cuyck, van Boxtel
Father of Hendrik III, heer van Cuijk; ridder Rutger Albert Hendrik van Cuyck, heer van Herpen; Aleidis Albrechtsdotter van Cuijk; Dirck I van Cuyck, burggraaf van Leiden; Margaretha van Cuijck and 5 others
Brother of Alveradis Cuijk(van Cuyck); Lutgardis van Cuyck; Godfried Hendrik Herman Van Cuyck; Frederik Van Cuyck and Andreas Van Cuyck

Occupation: Ridder, vermeld 1191-1233, 1220 leenman van de bisschop het hoge en lage gerecht van Gasperde en Everdingen
Managed by: Private User
Last Updated:

About Burggraaf Albert I Hendrik Herman van Cuijk, Heer van Cuijck en Grave

Their son Albert van Kuyc (1160- 1233) was married to a daughter van Meerheim. He was Lord of Cuijk, Grave, Herpen, Escharen, Asten and Merum (Roermond) plus viscount of Leiden.


alternative year of birth 1163

Graaf van Cuijck


NOTE:Albert van Cuijk was heer van Cuijk en Herpen en burggraaf van Utrecht. Ook was hij de eerste heer van Asten waarvan schriftelijke gegevens bekend zijn. Dit betreft een document uit 1212 waarin hij het patronaatsrecht van Lierop en Asten doet toekomen aan de abdij van Floreffe, die ook de priorij van Postel heeft gesticht.
ridder, getuige bij een schenking van het allodium Herpen aan de Brabantse hertog 1191, heer van Cuyc en Grave 1204-1233, heer van Herpen, Merum en half Asten 1220-1233, stadsgraaf van Utrecht tot 12 mrt. 1220, verkocht zijn rechten voor 200 pond Utrechts, leenman van de bisschop van Utrecht voor het hoge en lage gerecht van Gasperde en Everdingen
Albert I van Cuijck:

(Albert I van Cuyck van Dinther) (Albert I van Kuyc) (Albrecht van Cuijck)

Heer van Cuijck en Grave 1204-1233, Heer van Herpen, Merum en half Asten.1220-1233, Stadsgraaf van Utrecht, tot 12-3-1320.Verkocht zijn rechten voor 200 Pond Utrechts.Leenman van de Bisschop van Utrecht.

view all 13

Burggraaf Albert I Hendrik Herman van Cuijk, Heer van Cuijck en Grave's Timeline

1163
1163
Noord-Brabant, Nederland
1195
1195
Age 32
Noord-Brabant, Nederland
1200
1200
Age 37
Grave, Noord Brabant, Netherlands
1205
1205
Age 42
1205
Age 42
1205
Age 42
Netherlands
1205
Age 42
Utrecht, Utrecht, Utrecht, Netherlands
1210
1210
Age 47
Grave, Grave, Noord-Brabant, Netherlands
1235
1235
Age 72
Asten, Asten, NB, Netherlands