Elisabeth Malvet

Is your surname Bagh?

Connect to 197 Bagh profiles on Geni

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Elisabeth Malvet (Bagh)

Also Known As: "Liisa"
Birthdate:
Birthplace: Levashovo, Saint Petersburg, Saint Petersburg, Russia (Russian Federation)
Death: October 19, 1994 (83)
Sidny, BC, Canada
Immediate Family:

Daughter of Gustav Bagh and Helene* Charlotte Bagh
Wife of Peeter Ernst Malvet
Mother of Private; Private and Private
Sister of Peter Bagh; Margarethe Sõmermaa and Antonie* Josephine Bagh

Managed by: Private User
Last Updated:
view all

Immediate Family

About Elisabeth Malvet

Kunstnik. Artist https://osta-ee.postimees.ee/elisabeth-bagh-graafika-15580869.html

https://dea.digar.ee/cgi-bin/dea?a=d&d=vabaeestlane19750321.1.3

Esto Leathercraft partner ja disainer

Eesti esimese vaabariigi ajal oli tuntud tennise meister. http://www.esbl.ee/biograafia/Elisabeth_Bagh/?tul=1& "Virumaa tennis läbi 20-nda sajandi" "SAJANDI 20 –ndad AASTAD

http://www.sport24.ee/index.php?ac=otsinimidet&id=105350

Peale Eesti Vabariigi välja kuulutamist hakkas tenniseelu Narvas pisitasa arenema. 1921a. loodi Narva Tennise ja Hoki Klubi ja ehitati uued väljakud. Need asusid kusagil Narva Haigla piirkonnas. Talvel valati need väljakud veega üle ja mängiti hokit ja jääpalli. Selle klubi parimad tennisemängijad olid meestest T. Coulson, P. Mahlstein, V. Lebedev, A. Tannberg ja naistest A.Neelus ja F. Tannberg.

1928a. loodi Narva Kreenholmi Spordiklubi tennise osakond. Samal ajal esines Narvast Eesti II Grupi karikavõistlustel karsklusseltsi „ Võitleja“ võistkond. Hiljem „Võitleja“ tenniseosakond ühineb Kreenholmi klubi tenniseosakonnaga. Esimestel aastatel olid Narva parimad mängijad need, kes olid tenniseõpetust saanud mujal, mõni ilmselt ka Hungerburgi klubis. Kreenholmi klubisse kuulus suurepärane naismängija Elisabeth Bagh- Malvet.

Ta sündis Narvas 1911 aastal. Rahvuselt oli Elisabeth rootslanna. Ta isa oli Narva Kalevivabriku Majandusdirektor. E. Bagh oli väga sportlik, tugeva kehaehitusega neiu. Juba 17- aastaselt tuli ta Riia linna tennisemeistriks ja 18-aastaselt, 1929 aastal Eesti MV-l ka Eesti naisüksikmängu meistriks. Tookord oli see Tallinnas suur üllatus ja Eesti Spordilehes avaldatud tennisealases luuletuses oli üks salm pühendatud sellele noorele tenniseneiule:

Oo, daamid, prouad Paulson, Hesse Ja Nõmmik, Venger südamesse Te ärge võtke viha, jah Mind vabandage Liisa Bagh.

Meistrivõistluste ülevaatelises artiklis kirjutab Eesti Spordileht: Prl. Bagh omab suurelt mehelikku mängu ja võib aja jooksul veelgi paraneda. Forehand tuleb tal välja meisterlikult ja ta harrastab vastase „ajamist“ mööda tenniseplatsi. Elisabeth Bagh

Tugev naistennisist Narvas oli ka Liisa õde Tonja – Antonina Bagh. Õe Tonja kohta aga: Edu on märgata prl. A. Baghi juures. Ta valmistas tuska pr. Paulsonile ja müüs oma naha kallilt. 20-ndatel harrastab samas klubis tennist ka üks meessoost Bagh- P. Bagh, kuid ei ole teada nende sugulusside.

Veel kuulusid sellesse klubisse meestest B.Valtmann, C. Becker, dr.Hoffmann, N.Grünthal ja naistest E. Charnock ning õed Erna ja Annie Towler. Christian Becker oli ka klubi juhatuse esimees. 1923 aastal, 18. juulil asutatakse Rakveres klubi, mis saab nimeks Rakvere Muru-Tennise Klubi. Esimestel aastatel olid klubi juhatuses advokaadid Eduard Hasselblatt ja Jaak Triefeldt, riigiametnik Nikolai Tenneberg ja August Kümmel.

Jaak Triefeldt sündis 1902 aastal Viljandis põllumehe perekonnas. Lõpetas Viljandi Poeglaste Gümnaasiumi ja Tartu Ülikooli õigusteaduskonnas. Osales Vabadussõjas. Töötas Rakveres vandeadvokaadi B. Palu abina ja hiljem vandeadvokaadina. 1940 a. mobiliseeriti Venemaale kaevikuid kaevama. Põgenes tagasi Eestisse ja töötas aastatel 1941-1944 Tallinnas vandeadvokaadina. 1944a. J.põgenes läände, esialgu Austriasse, sealt edasi Inglismaale ja 1960a. Kanadasse. Töötas ka Ameerika mandril eduka advokaadina. Tennist mängis ta kõrge eani. Jaak Triefeldt suri 1983 a. Torontos. Toronto Kalevi klubis mängisid tennist ka poeg Jaak Triefeldt junior, kes on ülikooli haridusega matemaatik ja kunstnikust pojapoeg Rein Triefeld, samuti tütrepojad Felix ja Uno Paul Eduard Hasselblatt oli balti riikides, Venemaal ja Rootsis elanud suure Hasselbladtide suguvõsa liige. Ta oli 20-ndatel Rakveres vandeadvokaat, kuid selle kõrval uuris ka õigusteadust ning aitas kaasa noore Eesti riigi seadusandluse kujunemisele. Nii avaldas ajakiri "Õigus" , näiteks, 1927 a. tema artikli "Enesetapja testament". 30-ndate lõpus lahkusid Eduard ja tema rootslannast naine Carmen koos teiste sakslastega Eestist ja nad elasid hiljem Lübeckis. Ta suri 1956 a. Stockholmis. Nendel Hasselblatt'l ei olnud lapsi ja vähesed andmed nendest pärinevad Eduardi venna pojapojalt Boris Hasselbladtilt – saksa teadlaselt. Leonhard Pallon Rakvere Muru-Tenniseklubi juures tegutses aktiivselt ka Rakvere koguduse pastor Leonhard Pallon (rahva seas noor Pallon), kes oli küll rahvuselt sakslane, kuid jutlusi pidas eesti keeles. Hea tennisist oli viimase poeg Theodor Pallon. Tema ühines saksa armeega ja lahkus koos nendega peale esimest saksa okupatsiooni. Leonhard Pallon on maetud Rakvere kalmistul. Esimesel aastal kasutavad klubiliikmed Tammikus jalgratta ringteel asunud väljakut. 1924 a. ehitas aga klubi Rahvamaja ja Haridusseltsi aeda oma väljaku, mis 1929 aastal põhjalikult ümber ehitati. Rakvere Tenniseklubi väljakud asuvad ka täna samas kohas, Rakvere Teatri taga pargis. Esimestel aastatel harrastati tennist puhtalt seltskonnamänguna aga korraldati ka igaaastast tenniseüritust„ Wesenbergi valge nädal“. Hiljem juhtisid klubi tegevust veel Hans Hoffmann, Johan Schnering, August Kuusik ja Otto Pallas. Nendest Rakvere tennisepioneeridest on vähe andmeid. J. Triefeld oli edukas advokaat ja hiljem elas Toronto’s.

N. Tenneberg arreteeriti ja lõpetas elupäevad Solikamski laagris 21.01.42. Otto Pallas oli Puhk ja Pojad ärijuht ja elas ning mängis tennist mitmetes Eesti linnades, kus olid Puhkide ärid– Rakveres, Tallinnas, Põltsamaal.

20-ndatel jõuavad Eesti tennise edetabelitesse Virumaalt vaid Narva mängijad, kes olid varem tennisemängu selgeks õppinud: 1920 a. – dr Hoffmann on 5., 1928 aastal on E. Bagh- 4., A. Bagh – 6., A. Neelus-13. ja P. Bagh- 10; 1929 aastal on E. Bagh- 1., A. Bagh-5 ja P. Bagh-10.

XX SAJANDI 30 –ndad AASTAD 30- ndatel......"

https://www.esbl.ee/biograafia/Elisabeth_Bagh

view all

Elisabeth Malvet's Timeline

1911
July 1, 1911
Levashovo, Saint Petersburg, Saint Petersburg, Russia (Russian Federation)
1994
October 19, 1994
Age 83
Sidny, BC, Canada