Is your surname Krabbi?

Research the Krabbi family

Hans Krabbi's Geni Profile

Records for Hans Krabbi

962 Records

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Share

Related Projects

Hans Krabbi

Birthdate: (70)
Birthplace: Lepiku, Kollila küla, Sinalepa vald, Läänemaa, Eesti
Death: December 19, 1931 (70)
Brasiilia
Immediate Family:

Son of Hans Krabbi and Liso Krabbi
Husband of Katta Tott
Father of Katarina Krabbi and Liidia Krabbi
Brother of Mihkel Krabi; Anna Krabbi and Jula Krabbi

Managed by: Külliki Varvas
Last Updated:
view all

Immediate Family

About Hans Krabbi

Prohvetlik äratusjutlustaja-kuju meie talumeeste hulgast. Sündis Läänemaal Ridalas Lepiku talu perepojana. Mõisahärra korraldusel õppis lugemist kodus. Oli rõõmsameelne noormees ja seltsiline teistele. Ärkamiselainest haaratuna tuli päästmisele 1879. Samal aastal pidas oma mõjuva esimese äratuskõne, seega 5 aastat enne baptisti koguduste rajamist. Siis oli Krabi 18-aastane.

Krabi oli haruldase kõneanni ja suure vaimusoojusega. Tema mõju oli suur. Juba 1882 organiseeris ta usklikkoguduse ja pidas nendega leivamurdmise metsas sarapuude keskel haljal murul. Sellega oli lahutus kirikust sündinud enne usuristimistõe leidmist ja baptismi algust.

Noorele kogudusele jäi Krabi juhatajaks. Käis vahepeal Poolamaal kroonut teenimas ja tuli tagasi karja juurde, millest oli kujunenud priikogudus, kes vahepeal ka usuristimistõe vastu võtnud. Krabi jätkas tööd siin suure äratava ja kasvava mõjuga.

1898. a Krabi siirdus Tallinnasse. Siin algasid haruldased ärkamisliikumised, millest kujunes priikogudus. Hiljem kogudus moodustus ümber Tallinna II Baptisti Koguduseks. Ehitati suur Mardi tn palvela. Siin käisid koos suured rahvahulgad ja kestsid ärkamised. Krabi kõne ja laul olid kui murdev maruhoog. Tema mõju oli suur. Ka kasvatada ja juhatada püüdis ta hoolega ning vaotas oma isikliku pitseri tööle. Krabi tegevuse mõju ulatus üle Harjumaa, tungis Läände, Tartusse ja isegi Siberisse, kus ta ka kuulutas.

Vaimlikud segadused ja võimude tagakius sünnitasid temalegi raskusi küllalt. Pilge, piin, karistused ja trahvid ei ole ka temast mööda läinud. Krabi oli abielus. Tema järeltulijate hulgas on Jumala armastajaid.

Ilmasõja päevil tekkis raskusi Krabi tegevuses. Arusaamatusi vendadega oli ka varem olnud. Tal tuli koguduse juhatamisest loobuda. 1920 siirdus ta Brasiiliasse, kus põllupidamise kõrval jätkas vaimlikku tegevust sealsete eestlaste hulgas. Siin rauges selle võimsa mehe jõud. Ta kutsuti ära 19. dets 1931. Armastajad käed ja südamed paigutasid ta võõrasse mulda, kus nüüd puhkab.

Hans Krabi jälgedel üle Eesti kasvavad viljad. Tasu on Issandal.

view all

Hans Krabbi's Timeline

1861
October 8, 1861
Kollila küla, Sinalepa vald, Läänemaa, Eesti
1902
1902
Age 40
Tallinn
1931
December 19, 1931
Age 70
Brasiilia
????
Tallinn