Heikki Heikinpoika Mylly

Is your surname Mylly?

Research the Mylly family

Heikki Heikinpoika Mylly's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Heikki Heikinpoika Mylly

Swedish: Henrich Henriksson Mylly, Finnish: Henrik Henrikinpoika Mylly
Also Known As: "Henrik", " Henrichsson"
Birthdate:
Birthplace: Mylly, Piipsjärvi, Oulainen, Finland
Death: May 21, 1807 (62)
Mylly, Piipsjärvi, Oulainen, Finland
Immediate Family:

Son of Heikki Laurinpoika Mylly and Anna Kåssi
Husband of Kaisa Henrikintytär Mylly
Father of Heikki Heikinpoika Karkia; Matti Heikinpoika Kari; Mikko Heikinpoika Gren and Johan Henricsson Mylly
Brother of Lauri Henrikinpoika Myllylä

Managed by: Private User
Last Updated:

About Heikki Heikinpoika Mylly

Syntyneiden luettelossa Heikin isän patronyymi on (virheellisesti) Henriksson.

http://www.sukuhistoria.fi/sshy/kirjat/Kirkonkirjat/oulainen/rippik...

http://www.sukuhistoria.fi/sshy/kirjat/Kirkonkirjat/oulainen/rippik...

http://www.sukuhistoria.fi/sshy/kirjat/Kirkonkirjat/oulainen/rippik...

http://www.sukuhistoria.fi/sshy/kirjat/Kirkonkirjat/oulainen/rippik...

http://www.sukuhistoria.fi/sshy/kirjat/Kirkonkirjat/oulainen/rippik...

http://www.sukuhistoria.fi/sshy/kirjat/Kirkonkirjat/oulainen/rippik...


Syntyneet 20.6.1744 Oulainen: http://www.sukuhistoria.fi/sshy/sivut/HisKi-digiarkisto.php?bid=641...

Rippikirja 1790-1803 Oulainen, Pipsjervi By, Mylly: http://digihakemisto.appspot.com/edit?kuid=7386467&kuvanumero=112&a...


Syntynyt/born 29.6.1744, Oulainen
Oulaisten seurakunnan arkisto - Syntyneiden luettelo 1719-1763 (IC:1), jakso 53, sivu 114-115: Syntyneet 1744; Kansallisarkisto: http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=7519987 / Viitattu 26.5.2021

Oulaisten seurakunnan arkisto - Rippikirja 1758-1763 (IAa:1), jakso 59, sivu 59: Pipsjärwi by, Mylly Ahola ; Kansallisarkisto: http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=7388008 / Viitattu 26.5.2021

Mennyt naimisiin/married 21.12.1763
Oulaisten seurakunnan arkisto - Vihittyjen luettelo 1719-1763 (IC:1), jakso 10, sivu 266-267: 1760-1763; Kansallisarkisto: http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=7517481 / Viitattu 26.5.2021

Oulainen rippikirja 1764-1769 (MKO5-8 Aa 2) Sivu 63 Piipsjärvi, 23 Mylly, 22 Ahola ; SSHY http://www.sukuhistoria.fi/sshy/sivut/jasenille/paikat.php?bid=725&... / Viitattu 26.05.2021

Oulainen rippikirja 1771-1776 (MKO9-12 Aa 3) Sivu 57 Piipsjärvi, Mylly, Ahola ; SSHY http://www.sukuhistoria.fi/sshy/sivut/jasenille/paikat.php?bid=768&... / Viitattu 26.05.2021

Oulainen rippikirja 1777-1782 (MKO13-16 Aa 4) Sivu 78 Piipsjärvi, Mylly ; SSHY http://www.sukuhistoria.fi/sshy/sivut/jasenille/paikat.php?bid=770&... / Viitattu 26.05.2021

Oulainen rippikirja 1783-1789 (MKO17-22 Aa 5) Sivu 89 Piipsjärvi, Mylly ; SSHY http://www.sukuhistoria.fi/sshy/sivut/jasenille/paikat.php?bid=1323... / Viitattu 26.05.2021

Oulainen rippikirja 1790-1796 (MKO23-28 Aa 6) Sivu 111 Piipsjärvi, Mylly ; SSHY http://www.sukuhistoria.fi/sshy/sivut/jasenille/paikat.php?bid=1336... / Viitattu 26.05.2021

Oulainen rippikirja 1797-1802 (MKO29-32 Aa 6) Sivu 60 Piipsjärvi, Mylly ; SSHY http://www.sukuhistoria.fi/sshy/sivut/jasenille/paikat.php?bid=835&... / Viitattu 26.05.2021

Oulainen rippikirja 1804-1810 (MKO33-38 Aa 7) Sivu 104 Piipsjärvi, Mylly ; SSHY http://www.sukuhistoria.fi/sshy/sivut/jasenille/paikat.php?bid=836&... / Viitattu 26.05.2021

Kuollut 21.5.1807, Oulainen
Oulainen syntyneet-vihityt-kuolleet 1794-1841 (IK341 4 b) Sivu 484-485 kuolleet 02/1806 ; SSHY http://www.sukuhistoria.fi/sshy/sivut/jasenille/paikat.php?bid=6275... / Viitattu 26.05.2021

view all

Heikki Heikinpoika Mylly's Timeline

1744
June 29, 1744
Oulainen, Finland
1765
January 2, 1765
Oulainen, Finland
1768
August 25, 1768
Oulainen, Finland
1770
11, 1770
Oulainen, Finland
1778
April 7, 1778
Piipsjärvi, Finland
1807
May 21, 1807
Age 62
Oulainen, Finland