Helmi Marie Dresen

Tallinn

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Helmi Marie Dresen ← Tresen

Birthdate:
Birthplace: Kolga, Kuusalu v, Harjumaa
Death: September 25, 1941 (49)
Tallinn, Tallinna linn, Harju County, Estonia (Saksa Julgeolekupolitsei surmaotsus täide viidud)
Immediate Family:

Daughter of Eduard Tresen and Elisabeth Tresen
Sister of Hugo Johannes Tresen; Hilda Helene Dresen; Bruno Adolf Dresen; Agnes Antoinette Dresen and Ervin Richard Rees

Managed by: Piret Simmer
Last Updated:

About Helmi Marie Dresen

Helmi DRESEN (naskita la 4-an de julio 1892 en Kolga; ekzekutia de la germanoj en 1941) estis estona esperantistino. Esperantisto de 1912. Fratino de Hilda Dresen. En la 1920-aj ŝi gvidis Vortaran Komisionon ("Vo-Ko") de la loka klubo de Talino, kiu verkis vortaron Esperanto-Estonan ( (Esperanto-eesti sõnastik) kun ĉ. 12.000 kapvortoj (Tallinn (Reval): Esperanto-Asocio de Estonio, 1927, 240 p. presis M. Tamverk, Haapsalu, 18x12cm). Per tradukoj ŝi kontribuis al la Estona Antologio aperinta en 1932.

Helmi Dresen on pärit lasterikkast perest. Tal oli 2 õde (Hilda ja Agnes) ning 2 venda (Ervin ja Bruno), kes sündisid Kolga mõisa metsaülema Eduard Dreseni ja Käsmust pärit Elizabethi (sünd.Alterbrunn) vahelisest abielust. Sünnikoduks oli metsniku talu Luubal. Kõigile lastele suudeti vanemate poolt võimaldada igati korralik gümnaasiumiharidus, mis andis tugeva põhja nii humanitaar- kui ka reaalainetes.

Eesti esperantistid kuulusid ka Ülemaailmsesse Esperanto Liitu (UEA) ning Helmi oli korduvalt Eesti-poolseks peapeaesindajaks rahvusvahelistel kongressidel.

Tema elutee katkes aga 25. septembril 1941. a., kaks päeva pärast arreteerimist sakslaste poolt, olles sel momendil linnavalitsuse rahandusosakonna juhataja. "Kõrvemaast Põhjarannani - Kuusalu kihelkonna kirjanduslik-kodulooline antoloogia". Koostaja Helmut Elstrok, lk 91.

Saaga ERA.R-64.1.841:56

view all

Helmi Marie Dresen's Timeline

1892
July 4, 1892
Kolga, Kuusalu v, Harjumaa
1941
September 25, 1941
Age 49
Tallinn, Tallinna linn, Harju County, Estonia