Henning Heinrichsen Rømer

Is your surname Rømer?

Research the Rømer family

Henning Heinrichsen Rømer's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Share

Henning Heinrichsen Rømer

Also Known As: "van Rome"
Birthdate:
Birthplace: Mecklenburg-Vorpommern, Deutschland
Death: Died in Norge
Immediate Family:

Son of Heinrich Stromer von Reichenbach and Margaretha Harniksdatter Stromer von Reichenbach
Husband of Elsebe Ølversdatter; Gyda Olavsdatter von Rømer, Til Stein and NN
Father of Hartnik Henningsen Rømer; Olfvir (Ølver) Henningsson Rømer; Henning Henningsen Rømer; Zabel Rømer and Gyrete Henningsdatter Rømer
Brother of Ullmann (Ulrich) Stromer Von Reichenbach and Franz I. Stromer Von Reichenbach

Occupation: Baron, Baron., Norwegian nobleman, Knight
Managed by: Harald Sævold
Last Updated:

About Henning Heinrichsen Rømer

http://www.oscar.as/slekt-3.htm

746380. Henning van Rome, died Aft. 1304 in da han er nevnt i Mecklenburg.

Notes for Henning van Rome: Ridder, forekommer som vidne ved et forlik mellom fyrsten av Mecklenburg og markgrevene av Brandenburg. Antagelig etterkommer av "Heinricus de Roma" som nevnes 1230... Children of Henning van Rome are: 373190 i. Henning Rømer, married Elsebe?.

      		ii.	Zabel Rømer, died Aft. 1353 in nevnt 1349-53; married N.N. von Retzow.

Født omkring 1270 i Tyskland. Foreldre ukjent. I 1304 nevnt i Mechlenburg som Herr Henning.

http://www.roskildehistorie.dk/stamtavler/adel/Roemer/Roemer.htm


http://wc.rootsweb.ancestry.com/cgi-bin/igm.cgi?op=GET&db=4l83jmr3&id=I9331

1 Spouse Unknown

Children

  1. Has Children Henning van Rome

--------------------------- Navnet ses også i kilden: http://www.alf-inge.com/slekt/getperson.php?personID=I4252&tree=01


http://www.boslekt.com/html/fam299xx/fam29989.htm

view all 12

Henning Heinrichsen Rømer's Timeline

1250
1250
Mecklenburg-Vorpommern, Deutschland
1285
1285
Age 35
Sweden
1300
1300
Age 50
1300
Age 50
1302
1302
Age 52
Norge
1330
1330
Age 52
Øyer
1350
1350
Age 52