Hermann Rägastik

How are you related to Hermann Rägastik?

Connect to the World Family Tree to find out

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Hermann Regastik

Also Known As: "Rägastik", "Regastik", "Reggastik", "Herman"
Birthdate:
Birthplace: Estonia
Death: 1970 (83-84)
Oletatavasti Uus-Meremaa, Auckland
Immediate Family:

Son of Tõnno Reggastik and Leeno Reggastik
Brother of Bernhard Reggastik and Alma Armanda Laussen
Half brother of Paula Elfriede* Loosberg; Salme Margoth Korjus; Alice Gertrud Reggastik and Theodor Reggastik

Occupation: Titanicu radist
Managed by: Private User
Last Updated:

About Hermann Rägastik

Teateid Herman Regastikust

“Eesti meremees pääses Titanicult eluga” EE (Nr 10/98)

Rootsi ajaleht Tagen Schbladet avaldas 1980. aastatel artikli, milles Eesti meremehe Herman Regastiku Titanicult pääsemise ja edasise elukäigu kohta andis vastuseid Herman Regastiku õde Elfriede Loosberg.

Herman Regastik, kes oli Inglise kodanik, lõpetas Saksamaal ülikooli laevainsenerina ja oli Titanicul ametis teise insenerina. Ta pääses eluga, kuna leidis merest tühja päästerõnga ja kasutas seda, kuni üks Saksa laev ta ookeanist välja õngitses.

Tervenenult Inglismaale asunud, sai Herman Regastik masinaohvitseri koha kaubalaevale Isle on Iona, mis hukkus ka esimesel sõidul kuskil New Yorgi lähedal, kuid kust kõik laevalolijad pääsesid.

Uuesti Inglismaale jõudnult mobiliseeriti ta Esimesse maailmasõtta ja saadeti Belgia rindele. Põlvest raskesti haavatuna oli ta varsti Inglismaal tagasi ja saadeti Austraalia lähedale Inglismaale kuuluvale Fidzhi saarele tervist parandama.

Sõja lõppedes ta sinna jäigi ja elas seal vanapoisina oma elupäevade lõpuni.

1982. aastal elasid veel Herman Regastiku õed Elfriede Loosberg, merekapten Loosbergi lesk Kanadas, ja Alice Tamm, dr Tamme lesk USAs.

Õie Loo

Teistel andmetel: Peagi alanud esimeses maailmasõjas võitles Herman Regastik Briti vägedes ning sai Belgias haavata. Tervist parandama saadeti noor sõdur maailma teise otsa – Uus-Meremaale, kuhu Regastik ka pärast sõda elama jäi. Elu lõpuni Uus-Meremaal elanud mees olevat olnud võrdlemisi eraklik ega tahtnud oma üleelamistest Titanicul rääkida. Nii ongi suure osa Regastiku loost kirja pannud ja rääkinud hoopis tema sugulased, kes pärast Eestist lahkumist 1944. aastal elasid Ameerikas ja Kanadas. Herman Regastik suri 1970. aastal 84aastasena.

Allikas:

view all

Hermann Rägastik's Timeline