Jan Louw de Villiers, f2g2

Is your surname de Villiers?

Research the de Villiers family

Jan Louw de Villiers, f2g2's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Jan Louw de Villiers, f2g2

Also Known As: "Johnnie"
Birthdate:
Death: November 12, 1910 (39)
Paarl, Western Cape, South Africa
Immediate Family:

Son of Jan Stephanus de Villiers, e6f2 and Cornelia Johanna Louw
Brother of Abraham Matthys Lochner de Villiers, f2g1; Rocco Catorzia de Villiers, f2g3; Lambertus Lochner de Villiers, f2g4; Catharina Hendrina de Villiers, f2g5 and Gertruida Catherina (Gerty) Bosman, f2g6

Occupation: Siviele ingenieur
Managed by: Lindie Fourie
Last Updated:

About Jan Louw de Villiers, f2g2

Hy het as krygsgevangene ontsnap deur hom as Indiër te vermom. De Villiers het sy plan op 10 Maart 1902 in werking gestel. Hy het sy lang spitsbaard die middag laat afskeer en net ’n kenmerkende kort Indiese snorretjie gelaat. Hy het begin om sy hande, arms, bene en gesig swart te smeer. Die ink in sy oë het aanvanklik pyn veroorsaak, maar hy was tevrede met die eindresultaat.

Hy vertel die verhaal in sy boek Hoe Ik Ontsnapte (uitgewers: Hocker en Wormser, Amsterdam 1903 ); ongetroud.

view all

Jan Louw de Villiers, f2g2's Timeline

1871
June 23, 1871
1910
November 12, 1910
Age 39
Paarl, Western Cape, South Africa