Jantje Roelofs Oosterhof

Is your surname Oosterhof?

Research the Oosterhof family

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Jantje Roelofs Oosterhof

Also Known As: "Jantje Schans", "Jantje Roelofs"
Birthdate:
Birthplace: Smilde, Midden-Drenthe, Drenthe, The Netherlands
Death: August 25, 1848 (48)
Hoogersmilde, Midden-Drenthe, Drenthe, The Netherlands
Immediate Family:

Daughter of Roelof Cornelis Oosterhof and Margjen Geerts
Wife of Jan Jans Schans
Mother of Marchje Jans Jans Schans; Geesje Jans Schans; Roelof Schans; Kornelis Jans Schans; Anna Schans and 3 others
Sister of Abeltje Oosterhof; Cornelis Oosterhof; Geert Oosterhof; Roelofje Oosterhof; Meintien Oosterhof and 8 others

Managed by: Carl Heinz Moes
Last Updated:

About Jantje Roelofs Oosterhof

Jantje is born in 1800 prior to the legal requirement for surnames, so her birth record lists her parents using only their patronyms.

By the time of her marriage in 1826 surnames have been a legal requirement for more than a decade, she signs the marriage contract J R Oosterhof. Her father and two of her brothers (Egbert and Geert) all sign the same document using the surname Oosterhof.

Birth

Diever, doop- en lidmatenboek (1784-1811; DTB 36), 27 april 1800, pagina 198

  • Gedoopt: Jantje, geboren te Smilde, dochter van Roelof Cornelis en Margje Geerts.

Child

(father unknown - Geert Oosterhof, listed, is Jantien's brother)

Smilde, geboorteakte, 20 januari 1826, aktenr. 6

  • Kind: Annigje Oosterhof, geboren te Smilde op 19-01-1826, dochter van Geert Oosterhof, beroep: arbeider; oud: 36 jaren, en Jantien Oosterhof, oud: 23 jaren.

Marriage

Smilde, huwelijksakte, 18 april 1826, aktenr. 6

  • Bruidegom: Jan Schans, geboren te Smilde; oud: 23 jaren; beroep: dienstknegt, zoon van Jan Jansen Schans, beroep: arbeider, en Annigje Jans Leulofs.
  • Bruid: Jantje Roelofs Oosterhof, geboren te Smilde; oud: 26 jaren; beroep: zonder, dochter van Roelof Cornelis Oosterhof, beroep: arbeider, en Marchje Geerts.
  • NB. doopplaats bruidegom Diever; moeder bruidegom overleden (Smilde); doopplaats bruid Diever; moeder bruid overleden (Smilde)

Children

Smilde, geboorteakte, 17 augustus 1827, aktenr. 69

  • Kind: Marchje Schans, geboren te Smilde op 16-08-1827, dochter van Jan Schans, beroep: arbeider; oud: 25 jaren, en Jantje Oosterhof, oud: 28

Smilde, geboorteakte, 21 september 1829, aktenr. 102

  • Kind: Geesje Schans, geboren te Smilde op 20-09-1829, dochter van Jan Schans, beroep: arbeider; oud: 27 jaren, en Jantien Oosterhof, oud: 28 jaren.

Smilde, geboorteakte, 29 november 1831, aktenr. 111

  • Kind: Roelof Schans, geboren te Smilde op 28-11-1831, zoon van Jan Jans Schans, beroep: arbeider; oud: 29 jaren, en Jantje Oosterhof, oud: 31 jaren.

Smilde, geboorteakte, 24 september 1833, aktenr. 91

  • Kind: Jan Schans, geboren te Smilde op 24-09-1833, zoon van Jan Schans, beroep: arbeider; oud: 31 jaren, en Jantje Oosterhof, oud: 33 jaren.

Smilde, geboorteakte, 15 oktober 1835, aktenr. 95

  • Kind: Kornelis Schans, geboren te Smilde op 14-10-1835, zoon van Jan Schans, beroep: arbeider; oud: 33 jaren, en Jantje Roelofs Oosterhof, beroep: zonder; oud: 35 jaren.

Smilde, geboorteakte, 11 augustus 1837, aktenr. 66

  • Kind: Anna Schans, geboren te Smilde op 10-08-1837, dochter van Jan Schans, beroep: landbouwer; oud: 35 jaren, en Jantien Oosterhof, beroep: zonder; oud: 37 jaren.

Smilde, geboorteakte, 29 juni 1840, aktenr. 65

  • Kind: Geert Schans, geboren te Hoogersmilde op 28-06-1840, zoon van Jan Schans, beroep: arbeider; oud: 38 jaren, en Jantien Oosterhof, oud: 31 jaren.

Death

Smilde, overlijdensakte, 25 augustus 1848, aktenr. 69

  • Overledene: Jantien Oosterhof, geboren te Smilde op 14-04-1800; beroep: zonder; overleden te Hoogersmilde (Smilde) op 25-08-1848; oud: 48 jaren, dochter van Roelof Oosterhof en Margien NN.
  • Gehuwd geweest met Jan Schans, in leven.
view all 13

Jantje Roelofs Oosterhof's Timeline

1800
April 14, 1800
Smilde, Midden-Drenthe, Drenthe, The Netherlands
April 27, 1800
Drenthe, The Netherlands
April 27, 1800
Diever, Drenthe, NL
1826
January 19, 1826
Smilde, Drenthe, Netherlands
1827
August 16, 1827
Smilde, Midden-Drenthe, Drenthe, The Netherlands
1829
September 20, 1829
Smilde, Midden-Drenthe, Drenthe, The Netherlands
1831
November 28, 1831
Smilde, Midden-Drenthe, Drenthe, The Netherlands
1833
September 24, 1833
Smilde, Drenthe, NL
1835
October 14, 1835
Smilde, Midden-Drenthe, Drenthe, The Netherlands