Johan Edes van Gerbranda Roorda, Roorda (Juw)

public profile

Is your surname van Gerbranda Roorda?

Research the van Gerbranda Roorda family

Johan Edes van Gerbranda Roorda, Roorda (Juw)'s Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Johan Edes van Gerbranda Roorda, Roorda (Juw)

Also Known As: "Jphan", "Juw"
Birthdate:
Death: 1545 (70)
overleden 1540/1550
Immediate Family:

Son of Eda Douwes van Gerbranda and Rixt Johansdr Roorda
Husband of Tjets Tjepckesdr van Gerbranda; Wick Hesselsdr van Haerda and Tjets Tjepckesdr van Goslinga
Father of Tjepcke Johans Roorda van Gerbranda; Rixt Johansdr van Gerbranda; Tjepcke Johans Roorda; Aede van Gerbranda and Wick van Gerbranda
Brother of Douwe van Gerbranda and Rienck van Gerbranda

Managed by: Private User
Last Updated:

About Johan Edes van Gerbranda Roorda, Roorda (Juw)

Wick is getrouwd 1505 met Johan van Gerbranda Roorda,,ook Juw, overleden 1540/1550, zoon van Eda van Gerbranda en Rixt van Roorda.


Op 5-1-1505 met zijn broers op de lijst van Friese edelen (T342-05,62).

In 1505 heeft hij met zijn moeder Rixt een geschil met Jouck,weduwe Pybe Haerda,over de nalatenschap van Beyts en Baet Haerda (T326-892,893).

T326-894:Johan en vrouw Wick betreffende de scheiding van Mernstra te Pietersbierum in 1506.

OFO IV-204 d.d.13-2-1511:met zijn broers in het testament van Douwe Pybes te Dronrijp.

OFO IV-226 d.d.20-10-1515:genoemd als Johan Roorda Edazn.

T326-895:hij koopt een rente uit Fritsmagoed te Pietersbierum in 1522.

Zie ook T326-896/901 (vanaf 1523).

OFO-II-324 d.d.29-4-1525:Johan Gerbranda alias Roorda zegelt een overeenkomst tussen Sexbierum en Pietersbierum over de korenmolen van Sexbierum,mede ondertekend namens zijn broer Rienck Gerbranda.

HvF 16481-499 d.d.30-7-1536:Johan Gerbranda als gedaagde.

HvF 16481-66 d.d.15-10-1538 en HvF 16689-149 d.d.7-7-1540:hij procedeert tegen Fedde Haerda.


Johan was later gehuwd met Tjets Tjepckesdr van Goslinga, overleden 1581, dochter van Tjepcke van Goslinga en Frouck van Oenema.

view all

Johan Edes van Gerbranda Roorda, Roorda (Juw)'s Timeline